چمن زن

چمن زنی ، حیاط سبز خود را بازیافت کنید!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

کوتاه کردن چمن‌ کاری حساس است. چمن زن ماشینی است که یک تیغه گردان یا تیغه ها را برای برش چمن بکار می اندازد.به این کار چمن زنی گویند.

 مقالات مرتبط

گیاهان فصلی ، این گلهای تابستانی را بهتر بشناسیم!

طراحی محوطه

در روزهای گرم تابستان که به خانه برمی‌گردم ، وسایلم را روی زمین می‌گذارم. کفش‌هایم را درمی‌آورم و با پای‌ برهنه روی چمن‌ های گوشه حیاط راه می‌روم. عادت کودکی‌ام است. چمن‌ ها را لای انگشتان پاهایم حس می‌کنم. خنک می‌شوم و گرمای تابستان را از یاد می‌برم. حتماً شما هم تجربه‌اش کرده‌اید و مثل من تمام سعی خودتان را می‌کنید تا چمن‌زار عزیزتان سبز بماند. مرتب کوتاهشان می‌کنید و چند وقت یک‌ بار آنها را با کود شیمیایی تغذیه می‌کنید. وقتش رسیده خرده چمن‌هایتان را بازیافت نمایید و نیازتان به کودهای شیمیایی را کمتر کنید.

نگهداری از چمن ها و چمن زنی

ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد بعد از کوتاه کردن چمن‌ها صحبت کنیم. بعد از کوتاه کردن چمن‌ هایتان ، با خرده‌ هایشان چه می‌کنید؟ آنها را جمع می‌کنید و در کیسه‌ای می‌ریزید و به سطل زباله می‌اندازید؟ یا خرده چمن‌ ها را روی بقیه آنها رها می‌کنید؟ هر دو شیوه می‌تواند درست باشد. ما به شما می‌گوییم که چه زمانی باید خرده چمن‌ ها را بازیافت کنید و چه زمانی نباید آنها را روی سایر چمن‌ ها رها کنید.

چمن زن

چمن زن

مزایای بازیافت چمن‌ چیست

کیسه کردن خرده چمن‌ های کوتاه شده ، جمع‌آوری آنها و دور ریختنشان باعث خارج شدن مواد غذایی و آلی موردنیاز چمن از چرخه زیستی کوچک حیاط یا محوطه شما می‌شود. به‌جای این کار ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که خرده چمن‌ های خود را بازیافت کنید.

 بهتر است خرده چمن‌ ها روی زمین رها شوند تا طی فرآیند تجزیه ، مواد موجود در آنها دوباره به خاک برگردد. با این کار نیازتان به کودهای نیتراته حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش می‌یابد. این کار هم‌چنین به کنترل دمای خاک کمک می‌کند و رطوبت آن را نیز نگه می‌دارد. اگر این فکر همین حالا به ذهنتان رسیده که رها کردن خرده چمن‌ها روی زمین باعث پیدا شدن کاه‌ برگ‌ها می‌شود ، بهتر است بدانید که به‌هیچ‌ وجه این‌ گونه نیست ، اما اگر هنوز هم نسبت به این موضوع حساس هستید ماشین چمن‌ زن خاک‌پوشی (Mulch Mower) می‌تواند به شما کمک کند. این دستگاه به‌طور خودکار چمن‌ها را در حین کوتاه کردن ، خرد می‌کند و به اطراف می‌پاشد تا فرآیند تجزیه آنها راحت‌ تر انجام شود.

چمن زنی

چمن زنی

وقتی بازیافت گزینه مناسبی نیست

وقتی چمن‌ هایتان مریض هستند یا قسمتی از آنها به یکی از انواع بیماری‌ ها دچار شده است ، هرگز خرده چمن‌ ها را روی آنها نپاشید ، چراکه این کار باعث گسترش بیماری می‌شود. در این شرایط بهتر است خرده چمن‌ ها را جمع کنید و درون کیسه‌ای به خارج از سیستم زیستی حیاط یا محوطه ببرید و یا قبل از استفاده حتماً مطمئن شوید که کاملاً به کمپوست تبدیل شده باشند.

وقتی چمن‌ هایتان بیش ‌از اندازه بلند هستند خرده چمن‌ ها را روی آنها پخش نکنید! حجم زیاد خرده چمن‌ها باعث خفه شدن چمن‌ ها می‌شود ، پس در این شرایط هم بهتر است از گزینه بازیافت استفاده نکنید.

وقتی چمن‌ ها خیس هستند،  بهتر است از کوتاه کردنشان صرف‌نظر کنید و وقتی خشک هستند ، آنها را کوتاه کنید تا خرده چمن‌ ها به هم نچسبند و به‌صورت یکنواخت روی چمن پخش شوند.

ماشین چمن زنی

منبع :

چیدانه

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.