رنگ قرمز در دکوراسیون

رنگ قرمز در دکوراسیون منزل ، چرا ؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اگر می خواهید رنگ قرمز را به دکوراسیون خانه خود وارد کنید ، در فضای کوچک قرمز متوسط بهترین انتخاب است. در حالیکه طیف قرمز روشن یا قرمز تیره برای فضای بزرگ مناسب هستند. برای اینکه در نمای کلی ، خانه هماهنگ به نظر برسد ، جایگاهی که رنگ های دیگر در طراحی داخلی خانه دارند را در نظر بگیرید.

 مقالات مرتبط

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

رنگ قرمز

قرمز رنگی فعال و پر انرژی ، جسور و بی پروا ، قدرتمند و خوش شانسی است. ریشه های رنگ قرمز در دکوراسیون که بر گرفته از ماهیت آن و همین طور طبیعت است را بشناسید. شاید بیشتر از هر المانی در طراحی ، رنگ است که می تواند الهامی برای احساس اشتیاق و مجادله در بین طراحان و ساکنان خانه باشد. در این میان می خواهیم از دیدگاه های متفاوت مانند دنیای طراحی ، روانشناسی ، فلسفه و طبیعت به معنی رنگ قرمز بپردازیم.

حس و حال رنگ قرمز

رنگ قرمز رنگ آتش و خون است و همچنین این رنگ با مفهوم شور و عشق ، جنبش و خشم نیز شناخته می شود. رنگ قرمز با قدرت و قوی بوده و در مطالعات نشان داده شده است که رنگ قرمز سرعت و قدرت واکنش ها را افزایش می دهد. رنگ قرمز روشن مانند گوجه فرنگی رسیده ، حس جنب و جوش و انرژی را  القا می کند در حالی که قرمز آتشین ذهن را بیشتر درگیر می کند.

دکوراسیون نشیمن به سبک تلفیقی و رنگ قرمز

دکوراسیون نشیمن به سبک تلفیقی و رنگ قرمز

در فنگ شویی این رنگ روشن و بی پروا ، به عنوان رنگ خوش شانسی شناخته می شود و سمبل شادی و قدرت است. در فنگ شویی نقطه ای وجود دارد که انرژی را وارد خانه می کند و “چی” نام دارد ، می توان درب ورودی خانه را مساعد ترین مکان برای ورود انرژی شناخت و چه خوب است که درب خانه به رنگ قرمز آتشین در بیاید.

درب ورودی قرمز رنگ

درب ورودی قرمز رنگ

رنگ قرمز در طبیعت

با دیدن غروب های مسحور کننده خورشید و برگ های زیبا و آتشین خزان پذیر درختان متوجه حضور رنگ قرمز در نمایش صحنه های طبیعت می شوید. در برخی مواقع رنگ قرمز در طبیعت ایجاد جاذبه می کند مانند رنگ سیب های رسیده روی شاخه درخت. در مواقع دیگر رنگ قرمز می تواند هشدار دهنده باشد مانند رنگ فلفل قرمز تند و آتشین و قارچ های سمی. آنچه از رنگ قرمز برداشت می شود این است که افراد نسبت به آن واکنش نشان می دهند.

رنگ قرمز درختان در طبیعت

رنگ قرمز درختان در طبیعت

رنگ قرمز در چاکرا

اگر اهل یوگا و مدیتیشن باشید ، حتما اسم چاکرا را شنیده اید. این نقاط مراکز انرژی در بدن هستند و در راستای ستون فقرات قرار دارند. کلمه چاکرا از لغت سانسکریت به معنی چرخ یا دایره می آید. هر چاکرا به عنوان نقطه ای برای چرخش انرژی شناخته می شود که آگاهی و جسم به هم برخورد می کنند. چاکرا از ابتدای ستون فقرات شروع شده و تا بالای سر ادامه پیدا می کند. چاکرا هایی که در قسمت پایینی بدت قرار دارند بیشتر مربوط به جسم بوده و نقاط چاکرای بالای بدن مربوط به روح هستند.

اولین چاکرا که به عنوان چاکرای اصلی شناخته می شود ، در ابتدای ستون فقرات یعنی در ابتدای لگن و سه مهره ابتدایی ستون فقرات قرار دارد. این نقطه به رنگ قرمز بوده و نشان دهنده بنیان شما است. زمانی که این چاکرا متعادل باشد ، احساس آرامش ، امنیت و اعتماد درونی می کنید.

رنگ قرمز در طراحی

رنگ قرمز از رنگ های اصلی است ولی محدوده کلی رنگ قرمز از صورتی روشن تا ارغوانی تیره متفاوت است. اگر می خواهید رنگ قرمز را به دکوراسیون خانه خود وارد کنید ، در فضای کوچک قرمز متوسط بهترین انتخاب است. در حالیکه طیف قرمز روشن یا قرمز تیره برای فضای بزرگ مناسب هستند. برای اینکه در نمای کلی ، خانه هماهنگ به نظر برسد ، جایگاهی که رنگ های دیگر در طراحی داخلی خانه دارند را در نظر بگیرید. رنگ قرمز در دکوراسیون زمانی که در کنار رنگ های خنثی به کار برده می شود ، باشکوه و دل پذیر دیده می شود. رنگ قرمز در ترکیب رنگی با آبی شاداب و زنده به نظر می رسد.

مبلمان قرمز رنگ در طراحی داخلی خانه

مبلمان قرمز رنگ در طراحی داخلی خانه

استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون

رنگ قرمز زمینه ای برجسته در طراحی و کار های هنری ایجاد می کند و به همین دلیل انتخاب خوبی برای استفاده در گالری هنری که در ذهن دارید ، است. رنگ قرمز در دکوراسیون کنار رنگ های گرم دیگر مانند زرد و نارنجی نیز ترکیب خوبی بوجود می آورد و برای فضا های عمومی مانند نشیمن ، پذیرایی و غذا خوری مناسب است. به چرخه رنگ رجوع کنید. رنگ قرمز در ترکیب با رنگ فیروزه ای طرحی زیبا و با احساس تاثیرگذار به وجود می آورد. در فضا های کوچک ، می توانید رنگ قرمز را به عنوان رنگ الحاقی در زمینه ای به رنگ خنثی مانند سفید و سیاه اضافه کنید.

دیوار قرمز رنگ برای آثار هنری در دکوراسیون خانه

دیوار قرمز رنگ برای آثار هنری در دکوراسیون خانه

شما و رنگ قرمز در دکوراسیون

فراتر از نکاتی که گفته شد ، رنگ قرمز شخصی و خصوصی است. پس زمانی که رنگ قرمز را به کار می برید ، مهم ترین نکته این است که چگونه به رنگ های اطراف خود پاسخ می دهید. برای مثال دانش عمومی می گوید رنگ قرمز برای دکوراسیون اتاق پر انرژی است ، ولی شاید شاید از نظر شما صمیمی و دنج باشد. به خودتان اعتماد کنید و آنچه احساس می کنید را پیش ببرید.

رنگ در دکوراسیون معماری نقش بسیار مهمی را دارد و همه می دانیم که هر رنگ معنا و مفهوم متفاوتی دارد. در بخش رنگ در وبسایت دکوراتور مطالبی مفید در این زمینه وجود دارد.

رنگ قرمز در دکوراسیون اتاق خواب

رنگ قرمز در دکوراسیون اتاق خواب

منبع :

چیدانه

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.