دکوراسیون سفید طوسی

دکوراسیون طوسی سفید ، خانه ساناز و آریا به آرامش ابرهاست!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

مهم‌ ترین ویژگی که در چیدمان این خانه رعایت شده است ، تناسب و هم‌ خوانی قابل‌ توجهی است که وسایل با یکدیگر دارند. رنگ‌ها به‌ خوبی کنار هم نشسته و دکوراسیون طوسی سفید ، نمایی یکدست و آرامش‌ بخش را ، به بیننده ارائه می‌دهد.

مقالات مرتبط

دکوراسیون خانه های ایرانی ، خانواده آفاقی زندگی را آغاز کردند!

طراحی و چیدمان وسایل در هر خانه به‌طور قطع گویای ذوق و سلیقه ساکنان آن است ، به‌ویژه اگر مدتی برای آن ‌وقت گذاشته باشند و با بررسی سایت‌ها ، صفحات اینستاگرام و مجلات مکتوب و مجازی متناسب با فضایی که در اختیار دارند ، آنچه می‌خواهند را در ذهن پرورانده ، در قدم بعدی تهیه و در کنار هم قرار داده باشند. 

مانند دکوراسیون طوسی سفید خانه ی  این زوج جوان ، آقای آریا کلانی و خانم ساناز تهرانی که در بدو ورود به‌خوبی شاهد آن هستیم. بهانه‌ای که ما را دقایقی مهمان زوج جوان و خوش‌ ذوق این خانه می‌کند تا از هنر و خلاقیت خودشان در چیدمان و تهیه این وسایل بگویند.

دکوراسیون طوسی سفید

دکوراسیون طوسی سفید

دکوراسیون طوسی سفید خانه ساناز و آریا در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: دو نفر / زن و شوهر
 • شغل صاحب‌خانه: شرکت پخش محصولات اولیه فست‌فودها
 • موقعیت: مهرشهر بلوار شهرداری
 • متراژ فضا: ۱۴۰ متر
 • سال ساخت: ۹۲
 • ملک: استیجاری
 • تعداد اتاق‌خواب: ۲ عدد
 • تعداد سرویس: ۲ عدد
 • سبک دکوراسیون: ۹۰ درصد مدرن
 • رنگ‌های غالب: طوسی و سفید
 • ویژگی برجسته طراحی: استفاده از زمینه رنگی خنثی در طراحی
 • طراح: خانم خانه با همفکری همسر
 • زمان طراحی داخلی و خرید وسایل: هشت ماه
 • نوسازی یا بازسازی: خرید وسایل و ایجاد برخی تغییرات در واحد مسکونی (ملک استیجاری)
 • هزینه تقریبی برای دکوراسیون: خرید وسایل که جهیزیه خانم تهرانی بوده حدود ۲۰۰ تا ۲۱۰ میلیون تومان

  تناسب و هم خوانی

  تناسب و هم خوانی 

تناسب و هم‌ خوانی یک اصل کلیدی در این دکوراسیون طوسی

مهم‌ترین ویژگی که در دکوراسیون طوسی سفید این خانه رعایت شده است ، تناسب و هم‌خوانی قابل‌ توجهی است که وسایل با یکدیگر دارند. رنگ‌ها به‌خوبی کنار هم نشسته و نمایی یکدست و آرامش‌ بخش را به بیننده ارائه می‌دهد.

دکوراسیون طوسی سفید خانه ، بیشتر گرایش به سبک و سیاق مدرن دارد، البته چند المان هرچند کوچک هم از سبک سنتی در آن دیده می‌شود که قرار است توازن بیشتری را در فضا ایجاد کنند. جای‌ گیری و هارمونی که همه وسایل با هم دارند ، به‌ویژه اینکه فضایی باز و دلنشین را در خانه ایجاد کرده‌اند.

قدم نخست بررسی و تحقیق

آقای کلانی برای ما می‌گوید که همسرش با بررسی مجلات و سایت‌های به‌روز دکوراسیون داخلی (مثل چیدانه و مجله منزل) ، هم‌چنین سایر منابع اروپایی ، این چیدمان را طراحی کرده است و مهم‌تر اینکه برای تک‌تک وسایلِ خریداری‌شده و محل قرارگیری آنها به‌خوبی و با دقت فکر شده ، به عبارتی جانمایی و همچنین خرید هیچ‌ یک از وسایل خانه به‌صورت اتفاقی نبوده است.

رنگ های ساده

رنگ های ساده

رنگ‌هایی ساده، اما شیک در دکوراسیون سفید و طوسی

در لحظه ورود ، جدا از سبک مدرن غالب در خانه ، آنچه توجه را جلب می‌کند ، رنگی است که سهم زیادی در دکوراسیون فضا دارد. وسایل و رنگ‌آمیزی بیشتر محیط خانه به عبارتی پذیرایی ، اتاق تلویزیون و تا حد زیادی آشپزخانه طوسی و سفید است.

دلیل آن هم این است که در زمانی که دکوراسیون طوسی سفید این خانه طراحی و وسایل خریداری می‌شد ، این طیف رنگ ، رنگ سال بوده. ضمن اینکه ازنظر آقا و خانم کلانی ویژگی مهم دیگر این انتخاب ، این بوده که رنگ‌های انتخابی در عین سادگی ، شیک نیز هستند. البته نباید از ویژگی‌های مثبت این دو رنگ در دکوراسیون طوسی سفید خانه نیز نباید غافل شد.

تفسیر رنگ ها

به‌طور مثال سفید ، بازتاب تمام‌رنگ‌ها به شمار می‎رود و فضا را بازتر و درک افراد از آن را بیشتر می‌کند. به‌نوعی دربرگیرنده پاکی ، سادگی و پیچیدگی است. درباره طوسی هم باید گفت این رنگ ، حامل اقتدار بوده و برای چشم هم به‌راحتی قابل‌ تشخیص است. هم‌چنین رنگی خنثی به شمار می‌رود و بر این اساس بسیاری از طراحان از آن استفاده می‌کنند.

بنابراین ساکنان این خانه هم بیشترین بهره را از رنگ‌های خنثی گرفته‌اند. استفاده از دو رنگ سفید و طوسی در دکوراسیون طوسی سفید این خانه ، موجب شده است که اگر درگذر زمان نظرشان هم تا حدی تغییر کرد ، به‌ راحتی بتوانند هر رنگ دیگری را به این مجموعه بیفزایند.

ناگفته نماند که در ابتدا رنگ فضای خانه سفید و قهوه‌ای بوده است. قرنیزها و درها همه قهوه‌ای بودند و این زوج خوش‌ سلیقه و باذوق ، رنگ آنها را تغییر داده‌اند. آنها اگرچه ایده ی دکوراسیون طوسی سفید و انتخاب وسایل را از دو سال قبل از سکونت در این خانه در ذهن پرورانده‌اند ، اما باید گفت خانه را حدود ۶ تا ۹ ماه زودتر اجاره کرده‌اند تا کارهایی که مدنظر داشتند را انجام دهند و ایده‎‌هایشان را اجرایی کنند.

رنگ سوم

رنگ سوم

میزبانی از رنگ سوم در TV ROOM

همه خانه اما طوسی و سفید نیست؛ این را وقتی چنددقیقه‌ای در خانه قدم می‌زنیم و به سایر فضاها سرک می‎‌کشیم، متوجه می‌شویم. ساکنان خانه برای زیباتر شدن محل زندگی خود و نشان دادن ذوق و خلاقیتشان ظرافت بسیاری را به‌ کار برده‌ اند. یکی از این ظرافت‌ها مشارکت رنگ سوم در فضای TV ROOM یا همان اتاق تلویزیون است.

اینجا رنگ سومی هم‌قدم به میدان گذاشته ، کمی تلفیق دو رنگ حاکم بر دکوراسیون طوسی سفید را برهم زده و به همین سادگی جایی برای خودش باز کرده است. این رنگ سوم مشکی بوده و به نظر می‌رسد حضور خود را مدیون رنگی است که سیستم صوتی و تصویری دارد.

تلفیقی از این سه رنگ در اکسسوری‌های این بخش از خانه هم تکرار می‌شود. رنگی که نور را جذب می‌کند و تا حدی شکل رسمی‌ تری به فضا می‌دهد.

این را هم بگویم که این طیف رنگ در کنار سفید ، تضاد خوبی ایجاد کرده و موجب شده تا فضاهای کوچک ، بزرگ‌ تر به نظر برسند. به‌ هرحال ، اتاق تلویزیون ، فضایی است که آقای خانه بیشتر از سایر اتاق‌ها آن را دوست دارد ، البته وی معتقد است بیشتر مهمانانی که به خانه آنها می‌ آیند هم از دیدن این فضا لذت برده ، و با آن ارتباط برقرار می‎‌ کنند.

توجه به یک اصل مهم در دکوراسیون فضای تلویزیون

در کنار قاب عکسی که ترکیب رنگ در نظر گرفته شده برای اتاق تلویزیون را به تصویر می‌ کشد ، فرش تزئینی چرمی دایره‌ ای‌ شکل با همین ترکیب رنگ در کف آن، جا خوش کرده است ، که شاید جدا از بازی رنگ به نحو قابل‌ توجهی مجزا بودن این فضا از اتاق پذیرایی را به نمایش می‌ گذارد. زیرا یکی از کارکردهای فرش‌ های مدور جداسازی فضا در دکوراسیون خانه یا هر مکان دیگری است که از آن استفاده می‌شود.

ضمن اینکه با کمک این ایده می‌توان فضاهای کوچک را کمی بزرگ‌تر جلوه داد. به این دلیل که منحنی چنین فرش‌هایی چشم را مجاب می‌کند تا به فضای اطراف توجه بیشتری کند. هم‌چنین به‌نوعی نظم را به تصویر می‌کشد. فلسفه‌ای که به‌طور قطع در این اتاق نیز کاربرد داشته است.

فضایی مینیمال و متفاوت 

وارد آشپزخانه که می‌ شوی ، هم خوانی کابینت‌ ها با رنگی که در دکوراسیون خانه مدنظر بوده ، توجه را جلب می‌کند؛ آنچه موجب شده تا این واحد مسکونی در میان انتخاب‌هایی که خانواده کلانی داشته‌اند رتبه اول را به خود اختصاص دهد. البته در این فضا تا حدی از رنگ قرمز کمک گرفته‌شده تا گرمایی را در محیط ایجاد کند ، ضمن اینکه محیط آشپزخانه را تا حدی خاص کرده است.

انتخاب وسایل و اکسسوری‌ هایی با این رنگ ، ترفندی بوده که به‌کار رفته تا در رنگ سفید کابینت‌ها و سیلور برخی وسایل ، گرمای خاص و تضاد جالبی را ایجاد کند. ضمن اینکه با این راهکار فضایی مینیمال و متفاوت در ذهن افرادی که وارد خانه می‌شوند ایجاد خواهد کرد.

مبلمان چستر

مبلمان چستر

اعتماد به سلیقه خانم خانه

در این خانه مبلمان ، صندلی‌ها و میز ناهارخوری ، همه و همه برند چستر هستند. البته به گفته ساکنان خانه سبک انگلیسی در زمان طراحی و خرید وسایل چندان در ایران رایج نبوده و بنابراین آنها کمی برای تهیه مبلمان به‌سختی افتاده‌ اند و بعد از جست‌ و جو و بررسی‌ های بسیار سرانجام از راه یکی از شرکت‌ ها که در زمینه مبلمان فعالیت می‌ کرده ، وسایل مورد نظرشان را به شرکتی در ترکیه سفارش داده‌ اند تا برای آنها مبلمان مورد نظر را تهیه کند. کاری که برایشان بسیار هم پرهزینه بوده است.

خلاقیت

این زوج خوش‌ذوق کمی خلاقیت را نیز چاشنی کارشان کردند و بسیاری از وسایل را با توجه به طراحی و سلیقه خود چیدمان کردند. نتیجه این شده که صندلی‌ ها، میزها، قاب‌ ها و تمام آنچه در خانه وجود دارد خاص است.

چینش آنها نیز به‌نوعی خاص است. به‌طور مثال ، مبلمان پذیرایی به پیروی از اصل احترام به مهمان در فرهنگ ایرانی در بالای اتاق پذیرایی قرارگرفته است.

دیگر اینکه طراحی پایه و اولیه که شامل ۸۵ درصد موارد می‌شود را ، خانم خانه انجام داده است ، اما در همه موارد از همسر خود نیز نظرخواهی کرده است. آقای خانه از اعتماد به سلیقه همسرش هم می‌گوید و اینکه نتیجه خیلی خوبی از این اعتماد گرفته است.

پرده یک تکه

پرده یک تکه

نور

در یک واحد مسکونی باید اتاق‌های پذیرایی ، خواب و همچنین آشپزخانه بهره کافی را از نور طبیعی ببرند. شاخصه‌ ای که این خانه نیز از آن بهره‌ مند است. اینجا نور از شمال وارد ضلع جنوبی خانه می‌شود. به اعتقاد این زوج ، بهترین نور برای پذیرایی بوده که در علم معماری هم به آن اشاره‌شده است.

ترفندی به نام پرده‌های یک‌ تکه

قدم بعدی در اینجا استفاده از پرده‌ هایی به رنگ روشن است. با توجه به اینکه پنجره‌ ها کمی کوچک هستند ، پنجره‌ ها با پرده‌ ای بزرگ و یک‌ تکه پوشانده شده که پارچه آن نیز حریری به رنگ سفید است تا نور را به‌خوبی از خود رد کند. ترفندی که بسیار کارساز است.

روی آن نیز رو پرده‌ای هم‌خوان با رنگ مبلمان و ناهارخوری جا خوش کرده  ، تا با سایر وسایل خانه نیز تضاد نداشته باشد. توجه داشته باشید! پرده ، احساس وجود پنجره‌ای بزرگ را به افرادی القا می‌کند که وارد خانه می‌شوند و روپرده‌ ای‌ ها نیز حالت دوتکه و تزئینی دارند.

پیروی از ۳ سبک کلاسیک، سنتی و مدرن

در کنار نور طبیعی که روزها اتاق را روشن می‌کند ، در شب هم نور مورد نیاز با لوسترها و آباژور تأمین می‌شود؛ لوستر‌هایی که نه‌ چندان کلاسیک و نه زیاد سنتی یا مدرن هستند ، و به پیروی از سبک خانه ، تلفیقی از سبک مدرن و سنتی را به نمایش گذاشته‌اند. این سلیقه در انتخاب فرش‌ ها نیز رعایت شده است. فرش‌ های ریشه‌ دار، نه فرش‌های مدرن بدون ریشه که تا حدی حس وارد شدن به یک‌ خانه ایرانی را به ذهن افراد متبادر می‌کند.

بالکن

بالکن

بالکن ، متفاوت‌ترین بخش خانه

شاید متفاوت‌ ترین بخش این خانه ، بالکن سرپوشیده‌ ی ۱۲ متری باشد که کباب‌ پز را در دل خود جای‌ داده است ، و با کمک شیشه‌های مشبک و چند گلدان ، شکل حیاط‌ خلوتی دنج را به خود گرفته است. استفاده از چند اکسسوری خاص هم حس و حال دیگری به فضا داده است. اینجا یک‌گوشه دنج و البته متفاوت در این خانه است.

فضای اتاق خواب

فضای اتاق خواب

هجوم انرژی به اتاق‌ خواب

وارد اتاق‌ خواب که می‌ شوید ، فضا به‌کلی تغییر می‌کند؛ زیرا تدبیر بر این بوده که این فضا روشن ، اما تا حدی شادتر و پرانرژی‌ تر از فضای پذیرایی و اتاق تلویزیون باشد. ضمن اینکه حالتی دوستانه و صمیمی نیز در خود داشته باشد. نتیجه اینکه اینجا رنگ سفید هم‌ نشین کرم شده است.

اتاق خواب دوم

اتاق خواب دوم

تعادل انرژی در اتاق کار

اتاق‌ خواب دوم که بیشتر کاربرد اتاق کار را دارد هم ، شما را وارد فضایی به‌شدت متفاوت می‌ کند. در این فضا از سه رنگ سفید ، مشکی و قرمز استفاده‌ شده است. این را هم بگویم که قرمز و مشکی در کنار هم انرژی یکدیگر را به تعادل می‌رسانند و به‌نوعی توازن و آرامش را به ارمغان می‌آورند.

در اینجا می‌ توان فضایی متفاوت را احساس کرد. این ترکیب رنگ در وسایل اتاق نیز تا حد زیادی رعایت شده است ، تا حالت خسته‌کننده برای این زوج ، در هنگام حضور طولانی‌ مدت برای کار در این اتاق وجود نداشته باشد.

یک ویژگی مهمان پسند دیگر

ورودی خانه هم جذابیت خاصی برای خود دارد که آن را مدیون جاکفشی توکار و کمد مهمان است. این دقیقا همان چیزی است که این زوج جوان ، آن را شاخصه مهم ورودی خانه خود می‌دانند.

این گونه ، مهمانان هم راحت‌تر هستند؛ زیرا هنگام ورود ، هم می‌ توانند وسایل خود ازجمله کفش ، پالتو و… را در آن قرار بدهند ، و هم به طبع صاحب‌ خانه مجبور نیست فضایی از خانه را به این کار اختصاص دهد که ممکن است تا حدی از نظم حاکم بر خانه کم کند.

خلاقیت در دکوراسیون

خلاقیت در دکوراسیون

تجربه ارزنده آریا و ساناز

آقای خانه از سلیقه و خلاقیت همسرش می‌گوید ، و اینکه بعد از اینکه در خانه مستقر شده‌ اند و مهمانان در این دو سال به خانه‌شان آمده‌ اند یا عکس خانه را دیده‌ اند ، خیلی‌ ها ابتدا تصور کرده‌اند که طراحی حرفه‌ ای ، این سلیقه و چیدمان را اجرایی کرده است.

وقتی هم با این موضوع که خانم خانه این کار را انجام داده است مواجه شدند ، به او چند کار طراحی خانه پیشنهاد داده‌اند. تا جایی که انگیزه‌ای شده تا وی در کلاس‌های طراحی شرکت نماید و مدرک این رشته را بگیرد.

 • سرویس خواب محصول شرکت گوچی و به شکل سفارشی
 • مبلمان ، صندلی‌ها و میز ناهارخوری از برند چستر
 • حدود ۷۰ درصد اکسسوری‌ ها ازجمله گل‌ ها ، گلدان‌ ها ، شمع‌ ها و ساعت از برند اکسیر و ۲۰ درصد از محصولات از شرکت دوان. بعضی از اکسسوری‌ها سوغات خانواده و سایر آنها از برند IKEA 
منبع :

چیدانه

از اعضای تیم نویسندگان دکوراتور هستم. علاقمند به دنیای دکور ، طراحی و مد . برای تولید محتوای بهتر سایت تلاش می کنم.

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.