ساده و شیک

خانه های ساده و شیک ، دکور تمام عیار آزاده و حسین با ۲۰ میلیون

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

این روزها آن‌ قدر در دنیای مدرن نفس کشیده‌ایم که وقتی خانه‌ای قدیمی می‌بینیم به گذشته برمی‌گردیم و احساس می‌کنیم تنها چهاردیواری‌ ای که حس زندگی دارد همان نقطه از این دنیای رو به‌ جلو است. اما در میان خانه‌های ساده و شیک و مدرن هستند. آن هایی که در فضای امروزیِ خانه‌شان ، عشق آن‌قدر جاری است که با قدم گذاشتن به آن جا مهربانی و آرامششان به عمق جان می‌رود و صاف در دل آدم می‌نشیند. اصلا شاید مهربانی‌های مدرن چیزی شبیه منزل خانواده‌ دو نفره فرهادی باشد. مهری امروزی با رنگ طوسی مدرن ، ولی به زلالی آب‌های روان گذشته‌ها.

مقالات مرتبط

جهیزیه ۶۰ میلیونی در خانه سفید عاطفه و اشکان !

خانه ساده و شیک زوج فرهادی در یک نگاه

 • متراژ : ۱۲۰ متر
 • تعداد خواب : ۲ عدد
 • یک سرویس حمام و یک دستشویی
 • رنگ غالب : طوسی و سفید
 • سبک : مدرن
 • تحصیلات : آقا معماری داخلی /  خانم برنامه‌ریزی شهری
 • منزل : اجاره‌ای
 • طراح : با همفکری یکدیگر
 • هزینه کل دکوراسیون : ۲۰میلیون تومان
نمای کلی

نمای کلی

حس آرامش در کنج دنج منزل ساده و شیک

« کنج دنج » بهترین تعریف من از اولین تصویر خانه بود. کنج دنج و آرام گفتگوی ما هم به همین آرامی شروع شد. شروعی که تعریف آقای فرهادی از منزل زیبایشان بود : « شاید بهترین تعریف از خانه‌مان این باشد : ساده و شیک. فکر می‌کنم منزل ما همانند خودمان به دور از پیچیدگی و آشفتگی است. اما اولین انتخابم به‌طور حتم فضای پذیرایی است. هردوی ما این جا احساس راحتی می‌کنیم زیرا همه‌ چیز ساده است. به‌سادگی زندگی. این فضای ساده می‌تواند خستگی لحظه‌های شلوغ‌کاری را در انتهای روز التیام دهد. حسی که از این فضا می‌گیریم حس ادامه فردا است. در دید ما همین قاب‌های سفید با نوشته سیاه‌سفیدشان می‌توانند به‌اندازه یک تابلوی گران‌قیمت ، دوست‌داشتنی باشند. فرش زیبا همیشه پرنقش‌ونگار نیست. این که در هنگام راه رفتن ، آن را حس می‌کنیم و احساس لذت داریم برایمان کافی است. لذتی که زیبایی‌اش بسیار بیش تر از آن است که در کلمات جا بگیرد. شاید چیزی شبیه آرامش و خوشبختی. »

اتاق خواب

اتاق خواب

خوش‌نشینی به شیوه ساده و شیک

ازآن جایی‌که خانه ما اجاره‌ای است باید آینده‌نگری می‌کردیم تا هزینه‌هایمان به هدر نرود. علاوه بر آن حمل اسباب سنگین ، هم مشکل است و هم در جا‌به‌جایی‌های بعدی ممکن است آسیب ببینند. من و همسرم همه‌ این جوانب را در نظر گرفتیم. برای خرید همه اسباب منزل برنامه‌ریزی کردیم و بی‌گدار به آب نزدیم ، البته علاقه هر دویمان هم مشترک بود و دکوراسیون شلوغ و دست و پاگیر را دوست نداشتیم. همین هم شد که نظراتمان را یکی کردیم و بعد از جستجوی بسیار ، اقدام به تکمیل دکوراسیون منزل کردیم. نتیجه هم همان شد که می‌خواستیم.

غذاخوری

غذاخوری

تلفیق دانش و معماری داخلی

این زوج باسلیقه ، تنها به دنبال زیبایی نبودند ، بلکه به‌جای آن به اصولی خریدن هم اهمیت می‌دادند. آقای خانواده دراین‌باره می‌گوید : « برای طراحی محیط خانه سعی کردیم با نهایت دقت عمل کنیم. روزانه طرح‌های زیادی را می‌دیدیم و بعد از در نظر گرفتن مزایا و اشکالات آن ، تلفیقی از چند طرح را در ذهنمان می‌ساختیم. تقریبا همه وسایل منزل ما این‌گونه شکل گرفت. به نظر من یکی از مهم‌ترین دلایلی که خیلی‌ها از خانه‌شان راضی نیستند این است که با تحقیق خرید نمی‌کنند.

درحالی‌که اسباب منزل یکی از مهم‌ترین عوامل آرامش روح انسان است و باید برای بهترین بودن آن‌وقت و انرژی صرف کرد. بعدها وقتی به وسایل نگاه می‌کنیم و در محیط خانه احساس امنیت و آرامش داریم، همان انرژی که صرف کردیم به خودمان بازمی‌گردد‌. من هم برای هرکدام از ایده‌ها وقت صرف کردم ، مطالعه نمودم و به سایت‌های مختلفی سر زدم. درنهایت بعد از دیدن ده‌ها طرح ، مجموعی از آن ها را انتخاب ‌کردم. حالا هم پیشنهادم به همه این است که روی ایده‌های ساده‌ای که دارند تمرکز کنند. به آن ها پروبال دهند و اطمینان داشته باشند که نتیجه باب میلشان خواهد بود.

ارزان ، ولی کارآمد

خیلی از وسایل نمونه‌های ساده‌تری از برندها بود. همان‌طور که گفتم ما برای خرید همه وسایل تحقیق کردیم. بعدازآن متوجه شدیم بعضی از وسایلمان را می‌توانیم با قیمت خیلی پایین‌تر ازآن چه در مغازه‌های لوکس وجود داشت تهیه کنیم. لوستر مدرن آویز یکی از همین وسایل بود که نمونه‌اش را در لاله‌زار پیدا کردیم و برایمان ارزان‌تر تمام شد. همین شد که متوجه شدیم چه چیز را باید از کجا تهیه کنیم.
ایده و اجرای بعضی از وسایل تماما به عهده خودمان بود. مثلا آباژور را با کمک هم طرح زدیم و بعد با چندتکه الوار ساختیم. هم ایده‌مان را اجرا کردیم و هم در هزینه صرفه‌جویی نمودیم. تابلوهای آینه هم شامل آینه معمولی و آینه محدب است که خودمان برش زدیم و قاب کردیم که قیمت نمونه‌ آماده آن چند برابر بود. یکی دیگر از ایده‌هایی که با هزینه پایین برایمان تمام شد میز شیشه‌ای چرخ‌دار بود که وسایل به‌کاررفته در آن از مکانیسم ظاهری ساده‌اش مشخص است. ما تلاش کردیم تا حد توان در طراحی اسباب و اثاثیه منزل خلاقیت داشته باشیم ».

میزتلویزیون

میزتلویزیون

دکور خانه ما ، سلیقه ماست

آقا و خانم فرهادی در همه طراحی‌ها با هم مشورت می‌کنند و گویی به همین دلیل هم هست که به بخش‌های مختلف منزلشان نگاهی سرشار از عشق و رضایت دارند. حتی به رنگ‌ها. آن ها میگویند :

« رنگ‌های استفاده‌شده در دکوراسیون ، در دایره‌ علایق ما قرار دارند ، البته در استفاده از رنگ طوسی و سفید سعی کردیم تناسب را رعایت کنیم. طوری آن ها را کنار هم گذاشتیم که تعامل خوبی با هم داشته باشند و استفاده از رنگ‌های متضاد پراکنده هم برای ایجاد حس هیجان در بیننده استفاده‌شده تا محیط یکنواخت نباشد. سعی ما این بوده است که این اصل در تمامی فضاها مانند اتاق‌خواب و ناهارخوری هم رعایت شود. به‌طور مثال فضای خواب با یک تشک کاملا سفید و پرده‌ای کاملا طوسی دکور شده است و با فرشی ساده ، کمدهایی با پوشش آینه و لوستر کاغذی سبکی تکمیل شده است. شاید برای خیلی‌ها عجیب به نظر برسد که تخت چوبی نداریم ، اما در حقیقت هزینه اضافه برای تخت صرف تشکی کامل مدرن و مرغوب گردیده است. سعی ما بر کاربردی بودن فضاها بدون عناصر اضافی و غیرضروری و درعین‌حال زیبا است و درواقع هر آن چه در منزل ما وجود دارد مورداستفاده ما است.

آشپزخانه ساده و شیک

آشپزخانه ساده و شیک

وسایل ساده و شیک خانه از کجا و با چه قیمتی تهیه شده است ؟

 • هزینه ساخت آباژور : ۹۰ هزار تومان
 • آینه‌ها با قاب : دانه‌ای ۱۰۰ هزار تومان
 • مبلمان طوسی پذیرایی : ۴میلیون و ۵۰۰هزار تومان  از خیابان الغدیر
 • دوتا صندلی رنگی : ۹۰۰هزار تومان از حسن‌آباد
 • لوستر مدرن آویز : ۱میلیون و۵۰۰ هزار از لاله‌زار
 • فرش پذیرایی : ۸۰۰ هزار تومان
 • مجموع تابلوها برند ikea  حدود ۲۵۰ هزار تومان (  نوشته‌های آن را خودشان پرینت گرفتند )
 • ساخت میز شیشه‌ای چرخ‌دار : ۹۰ هزار تومان
 • ساخت میز ناهارخوری : ۱میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
 • صندلی‌های ناهارخوری در کل : ۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
 • صندلی اپن : ۳۰۰هزار تومان 

منبع :

چیدانه

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.