نمای بیرون خانه

چند وقت یکبار باید نمای بیرون خانه را رنگ کنیم؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اینکه هر چند وقت یکبار باید نمای بیرون منزل تان را رنگ کنید بسته به چند عامل است : مکان زندگی تان ، مواد و جنسی که خانه از آن ساخته شده و کیفیت موادی که از آن برای این پروژه استفاده می کنید.

مقالات مرتبط

نمای بیرونی منزل را زیبا کنیم

چند وقت یکبار باید نمای بیرون خانه را رنگ کنیم؟

زمان خرید خانه توجه شما بیشتر به نحوه ی دسترسی آن مکان به مدرسه های خوب ، محل کارتان و مکان هایی است که از آن لذت می برید.

اما چه بخواهید خانه بخرید چه بفروشید ، زیبایی ظاهری فضای بیرونی خانه را دست کم نگیرید ، چرا که اولین چیزی که توجه هر فرد را جلب می کند ، این قسمت است. یکی از این جنبه ها نقاشی بیرون خانه است ، که نظرهای مختلفی پیرامون آن وجود دارد.

برخی معتقدند هر ۴ یا ۶ سال یکبار باید این کار انجام شود و برخی این زمان را ۱۵ سال می دانند. رنگ آمیزی منزل یکی از کارهای بسیار هزینه بر است.

با نکاتی که کارشناسان دکوراتور در این مطلب بیان کرده اند همراه باشید تا بهتر بتوانید زمان رنگ آمیزی مجدد منزلتان را تخمین بزنید.

زمان رنگ کردن نمای بیرون خانه

زمان رنگ کردن نمای بیرون خانه

رنگ آمیزی نمای بیرون خانه بر اساس مکان زندگی

اینکه هر چند وقت یکبار باید نمای بیرون خانه را رنگ کنید بسته به چند عامل است : مکان زندگی تان ، مواد و جنسی که خانه از آن ساخته شده و کیفیت موادی که از آن برای این پروژه استفاده می کنید. اول از همه در مورد موقعیت مکانی خانه که از همه مهم تر است صحبت می کنیم.

بسته به اینکه در کجای دنیا زندگی می کنید ، رنگ آمیزی شما متفاوت خواهد بود. برای مثال خانه های با سقف شیروانی ، تحمل گرمای شدید خورشید و قرار گرفتن در کنار دریا را دارند. البته مجاورت با این عوامل نیازمند رعایت نکات به خصوصی می باشد.

یک خانه ای که در مجاورت دریا قرار دارد ، به رنگ آمیزی سالیانه نیاز دارد. اما به عنوان مثال خانه هایی که در مناطقی با تابستان های گرم و زمستان های سرد هستند ، نیازی ندارند تا با شرایط خاصی کنار بیایند. رنگ آمیزی خانه  های این مناطق هر ۵ یا ۷ سال کفایت می کند.

رنگ آمیزی نمای بیرون خانه بر اساس مکان زندگی

رنگ آمیزی نمای بیرون خانه بر اساس مکان زندگی

داشتن ابزار مناسب و با کیفیت

برای رنگ آمیزی ، داشتن ابزار مناسب و با کیفیت مهم است. برای انتخاب رنگ سراغ رنگ های با کیفیت بروید. منظور از کیفیت ، میزان ماندگاری آن است.

اگر رنگ ( به خصوص رنگ های حلال روغن ) به طور مستقیم در معرض نور خورشید باشد ، زودتر از رنگی که در سایه است ، درخشش و کیفیت خود را از دست می دهد. این موضوع در مورد رنگ های تیره بیشتر صدق می کند ، این رنگ ها زودتر از رنگ های روشن ، رنگ اصلی خود را از دست می دهند و رو به روشنی می روند.

رنگ های روشن ، به همان شکل روشن باقی می مانند فقط کیفیت سابق خود را از دست می دهند. علاوه بر سفید شدن ، نور خورشید می تواند باعث حباب شکل شدن و پودری شدن رنگ بشود.

داشتن ابزار مناسب و با کیفیت

داشتن ابزار مناسب و با کیفیت

کیفیت مواد

امروزه رنگ های لاتکس مرغوبیت بهتری از رنگ های حلال روغن دارند و آسیب های کمتری می بینند. رنگ های براق با وجود دوام بالا ، جزئیات بیشتری را مانند ترک ها یا ناهمواری ها را به نمایش می گذارند.

انتخاب دیگر ، رنگ های مات است که با وجود رنگ کردن آسان ، حالت گچی دارند و مستعد قارچ و کپک هستند. انتخاب آخری که می ماند ، رنگ های لعابی هستند که سطحی براق و با دوام را ایجاد می کنند.

رنگ با کیفیتی را انتخاب کنید تا دوام خوبی داشته باشد. کمی از هزینه ها را کم کنید تا بتوانید پروژه را زودتر شروع کنید. قبل از شروع به رنگ ، سطح را تمیز و آماده ی رنگ کنید.

رنگ روی سطحی که عاری از هر گونه کپک و کثیفی باشد ، بهتر می نشیند. برای دوام بیشتر رنگ در برابر عوامل خارجی ، سطح را با ۲ لایه رنگ بپوشانید.

کیفیت مواد

کیفیت مواد

تعمیر مرتب منزل کمک می کند تا رنگ مدت زمان بیشتری روی سطح بماند. هر سال به بررسی دیوار بپردازید و اگر نشانه هایی از آسیب دیدید ، آن را تعمیر کنید تا رنگ ماندگارتری روی دیوار داشته باشید.

 

مترجم : کیاناز هجری

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.