خرید کلاهک آباژور

انتخاب کلاه آباژور ؛ چه کلاهی بر سر آباژورتان بذارید؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اولین نکته ای که در خرید آباژور ذهن مان را درگیر می کند شکل و فرم کلاه آباژور است. واقعیت این است که اگر کلاه آباژور به اندازه کافی زیبا و چشمگیر باشد می تواند دکوراسیون اتاق را تحت تاثیر خودش قرار دهد و زیبایی چشمگیری ایجاد کند. حتی اگر کلاهک بر روی یک پایه ارزان و ساده ای قرار گرفته باشد. همینطور بالعکس، اگر از یک کلاهک نامتناسب، نسبت به طراحی داخلی فضا استفاده کنید می تواند تاثیر منفی و ناخوشایندی بر محیط بگذارد. در ادامه نکاتی مفیدی برای انتخاب صحیح کلاهک را برایتان شرح می دهیم تا بتوانید به راحتی یک کلاهک مناسب برای آباژور خود خریداری کنید.

مقالات مرتبط

ساخت کلاهک آباژور و لامپ سقفی با کمترین هزینه و بهترین شکل

ارتفاع کلاه آباژور

ارتفاع کلاه باید به اندازه ای باشد که لامپ و سیم کشی های داخلی به هیچ عنوان دیده نشوند. نکته بعدی هماهنگی ارتفاع آباژور با پایه آن است. برای ایجاد تناسب از نظر دید بصری، معمولا ارتفاع کلاهک را به اندازه دو سوم ارتفاع پایه آباژور در نظر بگیرید. 

کلاه آباژور

کلاه آباژور

انتخاب عرض مناسب برای کلاه آباژور

عرض کلاه آباژور متناسب با عرض محل قرارگیری آن انتخاب می شود. مثلا اگر آباژور بر روی یک میز قرار بگیرد نباید قطر کلاهک از عرض میز بزرگ تر باشد. همچنین در صورتی که پایه آباژور گرد و یا شکل متفاوت و حجیمی داشته باشد بهتر است کلاه آباژور را نسبت به پایه آن حداقل ۲ تا ۳ سانتیمتر بزرگ تر در نظر بگیرید. این نوع انتخاب هارمونی خوشایندی را از نظر زیبایی شناسی در اتاق برقرار می کند. 

کلاهک آباژور

کلاهک آباژور

عرض کلاهک آباژور

عرض کلاهک آباژور

شکل و فرم کلاه آباژور

بهترین انتخاب برای شکل و فرم کلاهک، هماهنگ کردن آن با شکل و فرم پایه آباژور است. مثلا اگر پایه آباژور یک فرم گرد و کروی دارد بهتر است از کلاهک با سطح مقطع دایره استفاده کنید و یا اگر پایه آباژورتان مکعب شکل است می توانید از کلاهک با سطح مقطع مربع استفاده کنید. اگر پایه آباژور را استوانه انتخاب می کنید، می توانید انواع کلاهک را برای آن به کار ببرید. 

شکل کلاهک آباژور

شکل کلاهک آباژور

فضایی متفاوت و خاص بسازید!

چنانچه قصد دارید از میزی خاص برای قرارگیری آباژور استفاده کنید، می توانید کلاه آباژور را با فرم میز هماهنگ کنید. به این منظور اگر میزتان شکلی گرد دارد از کلاهک گرد استفاده کنید ولی برای طنازی و جلوه گری بیشتر پایه آن را از یک شکل متفاوت مثلا مکعب انتخاب کنید.

انتخاب کلاهک آباژور

انتخاب کلاهک آباژور

جنس و شفافیت کلاه آباژور

معمولا ار آباژور به دو منظور استفاده می شود. یکی برای ایجاد نور بیشتر در فضا، که در این صورت باید از کلاهک هایی که نور را از خود عبور می دهند استفاده کرد. بهترین انتخاب کلاهک های کریستال و شیشه ای هستند که بیشترین میزان انتشار نور را دارند. دلیل دیگری که از آباژور استفاده می شود ایجاد طراحی داخلی متفاوت و آوردن رنگ و بافت به محیط  است. در این صورت گزینه مناسب استفاده از کلاهک های پارچه ای با رنگ و بافتی هماهنگ با دکوراسیون است. در این حالت شما می توانید میزان عبور نور را با تعیین ضخامت پارچه در دست بگیرید.

جنس کلاهک آباژور

جنس کلاهک آباژور

شفافیت کلاهک آباژور

شفافیت کلاهک آباژور

سبک دلخواهتان را تعیین کنید

پارچه کلاهک معمولا به دو صورت چین دار و صاف طراحی می شود. چنانچه دکوراسیونی سنتی و کلاسیک دارید می توانید از کلاهک های چین دار استفاده کنید و آن را با دیگر مبلمان موجود در فضا هماهنگ کنید. اگر علاقه مند به دکوراسیون مدرن و معاصر هستید کلاهک های ساده و بدون چین می توانند انتخابی مناسب باشند. 

سبک کلاهک آباژور

سبک کلاهک آباژور

فرم کلاهک آباژور

فرم کلاهک آباژور

فرم و سبک کلاهک آباژور

فرم و سبک کلاهک آباژور

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.