کاشت گل و گیاه خانگی

توصیه هایی برای کاشت گل و گیاه خانگی برای مبتدیان

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

برای کاشت گل و گیاه خانگی ، قبل از شروع به کاشت باید آشنایی کامل با فضای باغچه ی مورد نظر را داشته باشید ، باید بدانید در طول روز نور و سایه در کدام قسمت بیشتر است و هنگام باران آب در کجا جمع می شود. چه بخواهید گل بکارید ، چه گیاه و سبزیجات باید بدانید هر بخش از باغچه مناسب چه نوع گل و گیاهی است.

مقالات مرتبط

آماده کردن باغچه برای بهار ، حالا دیگه وقت حیاط تکانی است!

توصیه هایی برای کاشت گل و گیاه خانگی برای مبتدیان

اگر تا به حال موفق به نگه داشتن حتی یک کاکتوس هم نشده اید ، داشتن یک باغچه پر از گل و گیاه خانگی و سبزیجات برایتان غیر قابل دسترس به نظر می رسد.

اما حتی اگر استعدادی هم در این رابطه نداشته باشید ، با این نکات گفته شده در عرض چند هفته می توانید باغچه ی خود را داشته باشید.

شناخت مناسب از محیط

قبل از شروع به کاشت باید آشنایی کامل با فضای باغچه ی مورد نظر را داشته باشید ، باید بدانید در طول روز نور و سایه در کدام قسمت بیشتر است و هنگام باران آب در کجا جمع می شود. چه بخواهید گل بکارید چه گیاه و سبزیجات باید بدانید هر بخش از باغچه مناسب چه نوع گل و گیاهی است.

شناخت مناسب از محیط

شناخت مناسب از محیط

انتخاب گیاهان مناسب

قبل از انتخاب گل و گیاه برای کاشت ، باید با شرایط آب و هوایی منطقه ی خود آشنایی کامل داشته باشید و بدانید کدام گیاهان مناسب این نوع آب و هوا می باشند ، تا از هدر رفتن پول و وقت خود جلوگیری کنید.

بعد از آن باید مقدار زمان و توجهی که می خواهید صرف گل ها و گیاهان کنید را مشخص نمایید و مطابق با آنچه که  از نتیجه ی باغچه انتظار دارید ، اقدام به کاشت کنید.

انتخاب گیاهان مناسب

انتخاب گیاهان مناسب

آفات و خطرات

بعد از کاشت گیاهان باید انتظار آفاتی که ممکن است تمام زحمات شما را به باد بدهند ، را داشته باشید. یکی از روش های دفع آفت کاشت گیاهان هم زی است ، که  می توانند بدترین دشمنان یکدیگر را دفع کنند.

از روش های طبیعی مثل آب ، برای دفع شته نیز می توان استفاده کرد. برای قدرت بخشیدن به گیاهان برای مبارزه با بیماری ها باید نور کافی  به آن ها برسد ، در خاک مرغوب کاشته شده باشند و ترکیب مناسبی در کنار گیاهان دیگر ایجاد کرده باشند.

آفات و خطرات

آفات و خطرات

مشارکت افراد خانواده

بهتر است باغبانی یک فعالیت مشترک بین تمام اعضای خانواده باشد. از کاشت و کندن خاک گرفته تا آب دادن و مشاهده ی محصول.

در روزهای تابستان فرزندانتان را به بیرون خانه ببرید تا علاوه بر مشارکت در باغبانی ، با طبیعت و اکوسیستم ، بیشتر آشنا شوند. با ابزار باغبانی فانتزی آن ها را سرگرم کنید ، هچنین از آن ها در کاشت گل ها و میوه هایی که علاقه دارند ، کمک بگیرید.

مشارکت افراد خانواده

مشارکت افراد خانواده

لذت ببرید!

حتی باغ های کوچک هم می توانند به اثری زیبا تبدیل شوند. از هر گیاه و میوه ای که کاشته اید ، لذت کافی را ببرید و منتظر زمانی باشید که نتیجه ی کار خود را ببینید.

از کاشت چیزهای کوچک شروع کنید و کار خود را به تدریج ارتقا بدهید. بهتر است هر سال عکس باغ خود را ثبت کنید تا روند پیشرفت خود را سال به سال مشاهده کنید.

از باغبانی لذت ببرید

از باغبانی لذت ببرید

 

مترجم : کیاناز هجری

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.