درست کردن ظرف کبریت ( ویدیو )

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
در قدیم برای روشن کردن آتش ، یک چوب نوک تیز یا مته مخصوصی که برای همین کار درست شده را روی یک صفحه پهن می‌چرخانند و پهلوی آن ماده خشکی مانند مو یا کهنه یا ریشه و چوب‌های پوسیده قرار می‌دادند و آن‌را آن قدر می‌چرخانند تا گرمی حاصله باعث آتش زدن ماده مزبور می‌شد. اما امروزه استفاده از کبریت بسیار رایج است.

مقالات مرتبط

ویدیو ساخت جاشمعی زیبا و دکوری تزئینی

قوطی  یا جعبه کبریت ، جعبه مانندی از مقوا ( در گذشته از چوب نازک ) است که به دو طرف سطح خارجی آن کاغذی نازک می‌چسبانند. طول این جعبه در حدود ۵ سانتی‌متر و عرضش در حدود ۳ سانتی‌متر می‌باشد و ارتفاعش در حدود یک سانتی‌متر و نیم است که چوب‌ها را در آن می‌چینند. دو پهلوی این جعبه سنباده مانند و زبر است ، تا پس از کشیدن کبریت بر آن سطح ،  آتش گیرد و روشن شود.

درست کردن ظرف کبریت

تا حالا فکر کردید که به جای دور انداختن قوطی کبریت ها و تولید زباله های اضافی ( هر چند کم ) چه کار های جالب دیگری میشود با آن ها کرد ؟ مهم نیست که چند سالتان است ، گاهی وقت ها درست کردن یک کاردستی میتواند حس خوب فراوانی به شما بدهد. احتمالا همین الان داخل آشپزخانه یکی دو تا قوطی پیدا میشود. اما همیشه که نباید کبریت ها را داخل قوطی اش گذاشت. گاهی به کمک کمی خلاقیت می توان بهترین ظرف را برایشان درست کرد.

در این مطلب سعی داریم نحوه و چگونگی ساخت یک ظرف زیبا را آموزش دهیم. در واقع سعی داریم با مقداری وسایل و لوازم در دسترس ظرف بسیار زیبا و خلاقانه ای بسازیم. روش کار آسان می باشد و شما می توانید با این آموزش و توضیحات و ویدیویی که در آن وجود دارد نحوه ی چگونگی انجام کار را بیاموزید و یک ظرف بسیار زیبا بسازید. 

امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.

منبع :

آپارات

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^