دیوارپوش و تایل چرمی

دیوارپوش چرم ، قبل از خرید بشناسید!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
دیوارپوش های چرمی این توانایی را دارند که دیوارها و کف اتاق را گرم نگه داشته و به فضای خانه آرامش و حس خوب  ببخشند. درباره این موضوع چند مسئله مهم وجود دارد، اول اینکه ممکن است در ظاهر اتاق شما را خیلی رسمی جلوه دهد و دوم اینکه نصب آن کمی کار سخت و دلهره آوری به نظر می رسد. خوشبختانه برای این تایل های چرمی، جایگزین مناسبی وجود دارد که در رنگ ها و طرح های بی شماری ارائه می شود که هم می توانند مکمل خانه های مدرن باشند و هم سنتی.

 مقالات مرتبط

دیوارپوش چرمی ، چهره لوکس دکوراسیون داخلی!

دیوارپوش چرم

دیوارپوش چرم می تواند ساده، برجسته و حکاکی شده باشد. دوام این نوع تایل ها بسیار بالا بوده و هم برای دیوار مناسب هستند و هم زمین. از همه بهتر اینکه شرکت های تولید کننده این محصولات سیستم های نصبی را طراحی کردند که به کمکشان این تایل ها قابلیت تعویض، تعمیر و جابجایی دارند. با دکوراتور همراه باشید تا با هم با این تایل ها بیشتر آشنا شویم.

دیوارپوش چرم در دکوراسیون نشیمن

امروزه استفاده از دیوارپوش چرم در دکوراسیون اتاق نشیمن بسیار پر طرفدار شده است و با وجود ظاهر بسیار دوست داشتنی نصب بسیار سختی دارند. چرا که معمولا لایه ها را به کمک چسب بر روی تخته چند لایه ای روی دیوار نصب می کنند. سطح این تخته باید کاملا هموار باشد تا چسب به خوبی روی آن قرار به گیرد. بنابراین باید قبل از نصب لایه ها آن را کاملا سمباده کشیده و پاک کرد.

دیوارپوش چرم

دیوارپوش چرم

در مرحله بعدی پشت هر لایه را چسب زده و روی دیوار می چسبانند. در تمام این مدت هم نصاب باید مراقب باشد که چسب چکه نکرده و بر رنگ این لایه ها خدشه ای وارد نشود. این نوع از دیوار پوش چرمی تا زمانی که خراب نشده و جابجا نشوند ثابت خواهند ماند. اگر هم کمی به دنبال انعطاف پذیری بیشتر هستید تایل های چرمی را به شما پیشنهاد می کنیم.

روش نصب دیوارپوش چرم در دکوراسیون

در مقابل دیوارپوش چرم، تایل هایی وجود دارند که از روش نصب آسان تری برخوردارند. این نوع تایل ها با نوار چسب کار کرده و در پشت هر کدامشان قلاب و حلقه ای وجود دارد که نصب راحت تری را برای ما فراهم خواهند کرد.برتری دیگری که این نوع از سیستم تایل ها دارند این است که پشت آنها قابلیت قرارگیری بر روی هر گونه سطح فلزی و یا هر روکش و رنگ آهنی را دارد. این نوع پوشش ها به دلیل قابلیت مغناطیسی که دارند با پشت تایل ها مماس می شوند. به خاطر داشته باشید که زمانی که این رنگ ها خشک شدند حتما باید سطح آن را سمباده زد که صاف و یکدست شود تا بتوان به راحتی تایل ها را بر رویشان قرار داد. تایل های مغناطیسی برای نصب شدن هیچ احتیاجی به چسب ندارند.

دیوارپوش چرمی

دیوارپوش چرمی

استفاده از دیوارپوش چرمی در فضاهای مختلف

از آنجایی که این دیوارپوش چرمی عایق صدا هستند برای زمین و دیوار به طور همزمان بسیار مناسب خواهند بود بنابراین استفاده از آنها در تمام اتاق ها جنبه کاربردی نیز خواهد داشت. قبل از هر چیز این موضوع را در نظر بگیرید که در کدام فضاها مسئله آلودگی صوتی آزار دهنده تر است که طبعا یکی از این گزینه ها اتاق خواب خواهد بود. استفاده از چرم برای زمین باعث هدایت گرما و سرما نخواهد شد و از این نظر خیالتان را راحت خواهد کرد. بنابراین اتاق خواب ها، کریدور و نشیمن هم فضاهای مناسبی برای استفاده از این المان هستند.

دیوارپوش چرمی در دکوراسیون

دیوارپوش چرمی در دکوراسیون

نحوه نگهداری از دیوارپوش چرم

ویژگی مثبت دیگری که تایل های چرمی نسبت به سرامیک، شیشه و دیگر تایل ها دارند قابلیت انعطاف پذیری و جابجایی آنهاست که برای حمام و آشپزخانه هم مناسب اند چرا که به راحتی می توان لکه های روغن و دیگر چیزها را از رویشان پاک کرد. چرم نیز مانند چوب های محکم خراشیده، شکسته و یا کنده می شود. اما هنر دوستان اینها را عیب به شمار نمی آورند بلکه جزو ویژگی های تایل چرمی می دانند. به هر حال اگر فردی نیستید که وسایل قدیمی برایتان جذابیت داشته باشد باید در انتخاب چرم برای بلند مدت تجدید نظر کنید.

طراحی دکوراسیون با دیوارپوش چرمی

طراحی دکوراسیون با دیوارپوش چرمی

کفپوش های چرمی اغلب مقاوم بوده و اگر به درستی مراقبت شوند ممکن است تا ۲۰ سال یا حتی بیشتر دوام بیاورند. برای اینکه از تایل های چرمی که در کفپوش نصب می شود مراقبت کنید در فواصل زمانی منظم گرد و غبار انها را از بین برده و جارو کنید و با یک پارچه مرطوب آن را دستمال بکشید. برای براق شدن آنها هم سالی یک یا دو بار آنها را واکس زده و جلا دهید.

کفپوش چرمی

کفپوش چرمی

ترکیب رنگی دیوارپوش چرمی مختلفی که در این تصویر می بینید تاکیدی بر جذابیت این نوع تایل ها به حساب می آید. برای ایجاد تنوع در دکوراسیون اتاق حتما به دنبال تایل های طوسی، آبی و طلایی باشید تا اگر به هر دلیلی برای هر کدام از تایل هایتان مشکل و یا صدمه ای ایجاد شد به راحتی بتوانید آن را جابجا کنید. فقط حتما به خاطر داشته باشید که دیوارتان را رنگ مغناطیسی زده و یا چسب نواری مناسب برای تایل ها به همراه داشته باشید.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.