نظم دهی خانه و منزل

نظم دهی منزل ، ۷ اشتباه که زندگی شما را سخت‌ تر می‌ کند!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
آیا تا به حال به زمانی که صرف نظم بخشیدن به وسایل خود می‌ کنید فکر کرده‌ اید؟ ساعت‌ هایی که به مرتب کردن کاغذها و رسیدهای قدیمی می‌ پردازید و آنها را در جعبه قرار می‌ دهید اما موقع نیاز مجبورید کل جعبه را بیرون بریزید و روز از نو و روزی از نو… . افراد حرفه‌ ای در این زمینه معتقدند بسیاری از روش‌ هایی که ما برای منظم بودن خود و خانه‌ مان به کار می‌ بریم در حقیقت در طولانی‌ مدت موثر و کارا نیستند.

 مقالات مرتبط

نظم دهی خانه ، رنگ ها به کمکتان می آیند!

۱. وقتی انباشته‌ ای از چیزهای درهم و برهم درست می‌ کنید

جمع کردن کاغذها و رسیدهای قدیمی در یک جعبه از تعداد آنها نمی‌ کاهد فقط چیدمان آنها را ظاهرا مرتب می‌ کند بنابراین ما به شما پیشنهاد می‌ کنیم این کاغذها را دسته‌ بندی کنید و در فایل‌ های جداگانه با برچسبی که موضوع آنها را مشخص می‌ کند قرار دهید. مثلا قبض‌ های برق، تلفن، رسیدهای پرداخت قسط و وام و… .

نظم دهی منزل

نظم دهی منزل

۲. وقتی کیسه‌ های پلاستیکی را برای روز مبادا نگه می‌ دارید

شاید ظاهرا راحت به نظر برسد که کیسه‌ های استفاده شده را برای وسایل کثیف خود در دسترس داشته باشید اما باید حواستان باشد که نگهداری تعداد بیش از حد آنها کشوی شما را به انبار نایلون‌ ها تبدیل نکند. پیشنهاد می‌ کنیم برای کیسه‌ ها یک حجم محدود در نظر بگیرید سپس آنها را در یک نایلون بزرگ‌ تر قرار دهید و هرگز کیسه‌ های بیشتر از ظرفیت آن را نگه ندارید.

اصول نظم دهی منزل

اصول نظم دهی منزل

۳. وقتی با قوانین فرد دیگری زندگی می کنید

چیزی که پاسخگوی نیاز شماست الزاما به درد همسر یا اعضای دیگر خانواده‌ تان نمی‌ خورد و برعکس. به همین دلیل بهتر است فرآیند نظم‌ بخشی به وسایل‌ تان را با هم انجام دهید و قوانین همه افراد استفاده‌ کننده را در آن دخیل کنید.

راه های نظم دهی منزل

راه های نظم دهی منزل

۴. وقتی از جعبه‌ های زیاد استفاده می‌ کنید

اغلب ما از جعبه‌ ها برای نگهداری از وسایل خود استفاده کرده و اکثر اوقات با گذشت زمان، محتویات درون آنها را فراموش می‌ کنیم؛ بنابراین سعی کنید تعداد این جعبه‌ ها را به حداقل برسانید و همان تعدادی هم که استفاده می‌ کنید دارای بدنه‌ های شفاف و در دسترس باشند.

ترفندهای نظم دهی منزل

ترفندهای نظم دهی منزل

۵. وقتی همه وسایل‌ تان را از دید پنهان می‌ کنید

احتمالا این ضرب‌ المثل را زیاد شنیده‌ اید که «از دل برود هر آنچه از دیده رود» اما اگر بخواهید این تفکر را در نظم‌ دهی منزل و وسایل خود نیز استفاده کنید احتمالا بعد از مدتی با انبوهی از وسایل بی‌ استفاده در کمدهای خود مواجه می‌ شوید حتی اگر فضای زیادی در پشت درب های بسته کمدها و کابینت‌ های خود دارید. برای نظم دهی منزل همیشه تنها وسایلی را نگه دارید که استفاده می‌ کنید.

چگونگی نظم دهی منزل

چگونگی نظم دهی منزل

۶. وقتی پاکسازی بعد از جا‌بجایی را فراموش می‌ کنید

هنگامی که از خانه‌ ای به خانه دیگر نقل مکان می‌ کنید مطمئنا قبل از جا‌بجایی چیزهای زیادی را دور می‌ ریزید. این اتفاق خوب است اما کافی نیست. بعد از باز کردن وسایل در خانه جدید نیز باید یک‌ بار دیگر پاکسازی انجام دهید.

پاکسازی بعد از جا‌بجایی منزل

پاکسازی بعد از جا‌بجایی منزل

۷. وقتی نظم دهی منزل را وظیفه روزانه خود نمی‌ دانید

زمانی که به یک باره کمد خود را تخلیه و نیمی از آن را دور می‌ ریزید احتمالا یک باریکلای ویژه نثار خود می‌ کنید و تصورتان این است که وظیفه خود را تمام و کمال بجا آورده‌ اید اما یادتان نرود نظم‌ دهی منزل و پاکسازی وظیفه‌ ای همیشگی است. البته پیشنهاد ما این است از همان ابتدا وسایلی را خریداری کنید که کاملا مورد مصرف‌ تان قرار می‌ گیرند و هر چه را بر می‌ دارید سر جای خود بگذارید تا مجبور نباشید یک روز کامل خود را به این کار اختصاص دهید.

نظم دهی خانه

نظم دهی خانه

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.