رنگ آمیزی نمای بیرون منزل

تکنیک های رنگ آمیزی نمای بیرون منزل ( بخش دوم )

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یکی از تکنیک های رنگ آمیزی نمای بیرون منزل درزگیری می باشد. درزگیری از جمله کارهایی است که باعث افزایش طول عمر نقاشی شما می شود. درزگیر تفنگی ، مانند یک چسب می ماند که شکاف ها و درزهای پنجره و نقاط دیگر را ، پر می کند.

 مقالات مرتبط

نمای بیرونی منزل را زیبا کنیم

تکنیک های رنگ آمیزی نمای بیرون منزل

۶) چسب درزگیر تفنگی

یکی از تکنیک های رنگ آمیزی نمای بیرون منزل درزگیری می باشد. درزگیری از جمله کارهایی است که باعث افزایش طول عمر نقاشی شما می شود. درزگیر تفنگی ، مانند یک چسب می ماند که شکاف ها و درزهای پنجره و نقاط دیگر را ، پر می کند.

این درزگیر به مقابله با نفود آب به داخل درزها می پردازد ، درزگیری کردن با تعمیر کردن جای ترک و شکاف فرق دارد ، درزگیر فقط برای ترک خوردگی ها استفاده نمی شود ، بلکه هر قسمتی که دارای شکاف باشد و آب بتواند به داخل آن نفوذ کند را با درزگیر می پوشانند.

کارشناسان دکوراتور پیشنهاد می کنند بعد از زدن آستری از درزگیر استفاده کنید و بهتر است از درزگیر اکریلیک سیلیکونی که باعث می شود رنگ به آن بچسبد ، استفاده شود.

اگر می خواهید بین ۲ جنس مختلف را درزگیری کنید از درزگیری استفاده کنید که مناسب هر دو جنس باشد. تمام درزها را هم لازم نیست بپوشانید ، تا هوا بتواند جریان یابد.

برای استفاده از درزگیر به وسیله ای تفنگ مانند احتیاج دارید و با آن روی درز را به حالت رفت و برگشت ، با ماده ای که داخلش است ، بپوشانید.

چسب درزگیر تفنگی

چسب درزگیر تفنگی

۷) انتخاب رنگ مناسب

به عنوان یک مصرف کننده واقعا نمی دانیم جنس گران تر بهتر است یا خیر. به طور کلی مارک های معروف گرانتر هستند ، حتی اگر محتوایشان مانند دیگر محصولات باشد.

در هر صورت متخصصان دکوراتور بر این باورند که هر چقدر پول بدهی همانقدر آش می خوری. رنگ های گرانتر دارای ماندگاری بالاتر ، نفوذ بیشتر و شفاف تر هستند. اگر برای بازسازی نمای ساختمانتان برنامه ای دارید ، بهتر است از رنگ گران و جنس مرغوب استفاده کنید.

رنگ اکریلیک لاتکس پیشنهاد کارشناسان دکوراتور برای رنگ آمیزی نمای بیرون منزل است. چرا که برای محیط زیست آسیبی در بر ندارد و بوی تند و بدی هم نمی دهد ، ماندگاریش از رنگ هایی با پایه ی روغن بیشتر است ، زود خشک می شود ، به راحتی با آب و صابون تمیز می شود و بر روی هر آستری به خوبی می نشیند.

رنگ هایی که پایه روغن دارند فقط در ۲ جا نسبت به لاتکس برتری دارند : ۱- نرده های آهنی ۲- مکان های پر رفت و آمد مثل پله های چوبی و حیاط.

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ مناسب

۸) انتخاب ابزار مناسب

بعد از روزها و هفته ها که صرف آماده سازی زمینه برای رنگ و انتخاب رنگ مناسب کردید حالا باید به بهره برداری مناسبی برسید و تنها سوال باقی مانده این است که با چه وسیله ای رنگ را به دیوار بزنید؟ غلطک ، اسپری یا برس؟

جواب این است که از همه ی این روش ها می توانید استفاده کنید و هر روش مزایا و معایب خودش را دارد:

  • برس ها کنترل خوبی را هنگام رنگ آمیزی به شما می دهند اما روند کار با آن ها بسیار آهسته است. از برس برای توجه به جزئیات و رنگ آمیزی نقاطی که رنگ نشده اند ، مانند گوشه ها ، استفاده کنید.
  • غلطک ها نسبت به برس و قلم مو فضای بیشتری را پوشش می دهند اما برای سطوح صاف و پهن مناسب هستند.
  • اسپری رنگ پوشش بسیار خوبی را ایجاد می کند اما هزینه ی آن بیشتر از سایر روش هاست و به مهارتی نیاز دارد که افراد مبتدی قادر به انجامش نیستند.

بهتر است در ابتدا از اسپری رنگ برای پوشاندن سطح وسیعی از رنگ استفاده کنید و بعد برای زیبا تر سازی کار از برس و قلم مو استفاده کنید.

انتخاب ابزار مناسب

انتخاب ابزار مناسب

برای دیدن بخش اول مقاله به این لینک بروید

۹) سایه یا آفتاب!

آفتاب برای خشک کردن چوب و خارج کردن رطوبت بسیار مناسب است اما مقدار زیادی از آن می تواند خرابی به بار بیاورد.

کار رنگ آمیزی نمای بیرون منزل باید در بخش های مختلف انجام شود و اگر آفتاب به طور مستقیم بر شی رنگ شده بتابد ، رنگ با سرعت زیادی خشک می شود که این اصلا خوب نیست.

وقتی رنگ خیس را روی رنگ خشک شده می زنید ، لک و تیرگی روی رنگ ایجاد می شود و نتیجه به صورت دیواری ناهموار و پر از لک در می آید.

به طور ایده آل شما باید همیشه در طرف سایه اقدام به رنگ آمیز ی خانه بکنید و اگر چنین چیزی ممکن نیست در روزهای ابری – نه  بارانی – این کار را به انجام برسانید.

سایه یا آفتاب

سایه یا آفتاب

۱۰) هنر رنگ آمیزی

در انجام کار رنگ آمیزی خانه هنری بیشتر از ضربه زدن به دیوار با رنگ وجود دارد ، از تکنیک هایی برای این کار باید استفاده کرد. اول از همه کار رنگ آمیزی را از سمت بالا به پایین شروع کنید.

اگر از قلم مو استفاده می کنید ، سر آن را به اندازه ی ۵ سانتی متر داخل رنگ ببرید و با ضربه زدن به لبه ی قوطی اضافات رنگ را بگیرید ، سپس روی سطح بگذارید و ۲ یا ۳ مرتبه به صورت رفت و برگشت رنگ را روی سطح بزنید.

این کار را تا زمانی که ۰٫۳ تا ۰٫۴ متر مربع پوشانده شود ، ادامه دهید. در انتها با قلم موی خود ، سطح صافی را بدون اضافه کردن رنگ ، ایجاد کنید.

برای استفاده از غلطک آن را داخل سطل رنگ ببرید و اضافات رنگ را بگیرید و سپس با فشار متوسط رنگ را روی سطح تان به حرکت در بیاورید و زمانی که غلطک به سختی حرکت کرد ، آن را مجدد به رنگ آغشته کنید. بخشی از سطح را به این روش رنگ کنید و در انتها با قلم مو قسمت هایی را که رنگ به آن ها نرسیده را رنگ کنید.

هنر رنگ آمیزی

هنر رنگ آمیزی

 

مترجم : کیاناز هجری

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.