رنگ آمیزی نمای بیرون

تکنیک های رنگ آمیزی نمای بیرون منزل ( بخش اول )

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

با رنگ آمیزی نمای بیرون منزل ، باعث حفاظت از خانه در برابر بسیاری از عوامل مانند باد و باران و گل و خاک ، می شوید. در شرایط آب و هوایی مرطوب اقدام به رنگ آمیزی نکنید. چرا که آب و رطوبت باعث ایجاد حباب و ترک روی چوب و پایه های بتنی می شوند. پس صبر کنید تا رطوبت به طور کامل از بین برود و بعد شروع به کار کنید.

 مقالات مرتبط

رنگ نمای ساختمان ، بهترین نوع و قیمت را بشناسید!

تکنیک های رنگ آمیزی نمای بیرون منزل

یک نمای جذاب برای بیرون منزل ، می تواند خانه ی شما را از یک سبک قدیمی و خسته کننده به سبکی نو و مدرن تبدیل کند. رنگ آمیزی نمای بیرون به ارزش و قیمت خانه می افزاید و اگر زمانی قصد فروش خانه را داشتید به نفع شما خواهد بود. همچنین رنگ آمیزی نمای بیرون ، باعث حفاظت از خانه در برابر بسیاری از عوامل مانند باد و باران و گل و خاک ، می شود.

در حقیقت نوسازی نمای بیرون از خانه مستلزم پرداخت مقدار زیادی هزینه و صرف زمان است. اگر هم بخواهید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید ، با هزینه های سرسام آوری رو به رو خواهید شد.

برای کمتر کردن هزینه رنگ آمیزی نمای بیرون ، می توانید بخشی از کارها را خودتان به عهده بگیرید اما باید آمادگی ایستادن روی نردبان برای ساعت های طولانی را داشته باشید.

کارشناسان دکوراتور به  ۱۰ نکته ای پرداخته اند که رنگ آمیزی نمای بیرون را برایتان ساده تر می کند.

۱) به آب و هوا توجه کنید

در شرایط آب و هوایی مرطوب اقدام به رنگ آمیزی نکنید. چرا که آب و رطوبت باعث ایجاد حباب و ترک روی چوب و پایه های بتنی می شوند. پس صبر کنید تا رطوبت به طور کامل از بین برود و بعد شروع به کار کنید.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که برف زمستان زیاد و هوای بهار مرطوب است ، صبر کنید تا هوا مقداری خشک شود. اگر هم در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب هستید ، تاز زمانی که هوا خشک و خنک شود شروع به رنگ آمیزی نکنید.

نقاشان حرفه ای از وسیله ای برای اندازه گیری میزان رطوبت هوا استفاده می کنند و اگر میزان رطوبت بالای ۱۲ درصد باشد رنگ آمیزی را انجام نمی دهند.

می توانید این وسیله را با قیمت کمتر از ۲۰ دلار تهیه کنید یا به اخبار پیش بینی آب و هوا بسنده کنید و تا خشک و آفتابی شدن هوا صبر کنید.

چرا که باران رنگ را می شوید و دمای زیر ۵۰ درجه ی فارنهایت یا ۱۰ درجه سلسیوس ، باعث عدم چسبندگی رنگ به سطح می شود.

توجه به آب و هوا

توجه به آب و هوا

۲) سرب رنگ

اولین قدم در نقاشی از بین بردن تمام ترک ها ، خرابی ها و رنگ های قدیمی است. اگر منزل شما قبل از سال ۱۹۷۸ ساخته شده باشد ، ممکن است در یکی از لایه های رنگ ، از سرب  استفاده شده باشد. رنگ سرب یک نوروتاکسین است که باعث اختلال در عملکرد مغز به ویژه کودکان می شود.

برای اینکه بدانید رنگ موجود دارای سرب است یا خیر ، بخشی از رنگ را به یک آزمایشگاه بفرستید و اگر جواب مثبت بود ، باید برای کندن رنگ های قدیمی مراقبت هایی را انجام دهید یا از کسی بخواهید تا با ابزاری که مخصوص تراشیدن رنگ از روی چوب است ، این کار را برایتان انجام دهد.

اگر هم با هیچ سربی سروکار ندارید ، برای پیشگیری از آسیب های احتمالی ، یک ماسک مخصوص رنگ بگیرید تا به راحتی بتوانید تنفس کنید. یک پارچه ی قدیمی و کهنه روی زمین و قسمتی که در آن مشغول به کار هستید ، پهن کنید تا لکه های رنگ ، زمین را کثیف نکنند.

سرب رنگ

سرب رنگ

۳) پیوند ترک ها و شکستگی ها

درست است که نقاشی بیرون از منزل یک فرآیند زمان بر است ، اما به شما این فرصت را می دهد تا منزل خود را با دقت بررسی کنید.

زمانی که مشغول تراشیدن و تمیز کردن سطح کار هستید ، به وضعیت پنجره ها و دیوار ها توجه کنید تا اگر شکستگی و ترکی وجود دارد ،آن را قبل از این که برایتان مشکل ساز شود ، تعمیر کنید.

اگر بخش پوسیده ای را دیدید ، باید آن را دور بیندازید و عوض کنید ، اما اگر بخش ترک خورده یا شکسته ای را دیدید ، می توانید آن را تعمیر کنید. بتونه را روی آن بگذارید و در جهت مخالف روی ترک بکشید و وقتی خشک شد روی آن را با سمباده صاف کنید.

برای اطمینان از صاف و یکدست بودن سطح ، به طور یکسره کل سطح چوب را سمباده بکشید و برای آسان تر شدن این کار از دستگاهی پر قدرت که این کار را انجام می دهد استفاده کنید تا مقدار زیادی از فضا را در زمان کمتری بتوانید سمباده بکشید.

پیوند ترک ها و شکستگی ها

پیوند ترک ها و شکستگی ها

برای دیدن بخش دوم مقاله به این لینک بروید

۴) تمیزکاری

وقتی رنگ های قدیمی را از دیوار کندید و شکستگی ها را تعمیر کردید باید کپک های موجود در دیوار خانه های قدیمی را نیز پاک کنید و این کار با شستشوی دیوار انجام می گردد.

کپک ها و سایر قارچ ها می توانند به اعماق چوب و نقاط غیر قابل دید نفوذ کنند. بهترین سلاح مقابله با آن ها استفاده از محلول رقیقی است که از ۱ فنجان سفید کننده و ۱ فنجان تریسودیم فسفات در ۲ گالون آب ، تشکیل شده است. از یک اسپری برای قرار دادن این محلول روی چوب استفاده کنید و آن را بسابید تا کثیفی ها از بین برود.

قبل از تمیز کردن کل خانه از گرد و خاک و شستن آن به آرامی ، اجازه دهید مواد سفید کننده برای چند ساعت روی سطح بماند. شاید تمایل به استفاده از شوینده های پرفشار را داشته باشید اما ممکن است با این روش ،  به چوب های نرم تر آسیب برسد. قبل از رنگ آمیزی چند روزی صبر کنید تا رطوبت و خیسی از چوب بیرون رفته باشد.

تمیزکاری

تمیزکاری

۵) آستر

در رنگ آمیزی منزل ، وجود یک لایه آستر شاید غیر ضروری به نظر برسد اما تفاوت زیادی را ایجاد می کند. وجود آستر از ۲ نظر اهمیت دارد: ۱- از ورود رطوبت جلوگیری می کند ۲- سطحی صاف و تمیز را ایجاد می کند تا لایه ی رنگ نهایی به خوبی روی سطح قرار بگیرد. اگر سطح چوب بسیار صافی دارید نیازی به لایه ی آستری نیست ، اما در مواقع کمی این شرایط ایجاد می شود.

قبل از زدن آستری باید پنجره ها و تمام نقاط رنگ نشده را با نوار آبی مخصوص رنگ بپوشانید. آستر را با غلطک رنگ یا اسپری روی دیوار بزنید و با قلم مو گوشه هایی که رنگ نشده را پوشش دهید.

بسیاری از نقاشان حرفه ای ، از آستری استفاده می کنند که پایه اش آب است ، تا به راحتی قابل تمیز کردن باشد. اما بعضی ها هم از آستر با پایه ی روغن استفاده می کنند تا به خوبی در چوب نفوذ کند.

هر چه تعداد لایه های آستر زیاد باشد ، ظاهر کار تمیز تر و بهتر می شود اما باید به هزینه ای که می خواهید صرف این کار کنید ، توجه داشته باشید.

آستر

آستر

 

مترجم : کیاناز هجری

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.