مرتب نگه داشتن طاقچه

نحوه مرتب نگه داشتن طاقچه بالای شومینه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

طاقچه روی شومینه به راحتی می تواند با وسایل اضافه نامرتب شود. منظور از نامرتبی زیاد بودن وسایل نمی باشد. شاید الان وسایل زیادتری نسبت به قبل بر روی طاقچه روی شومینه باشد. اگرچه منظور از مرتبی سبک تر کردن فضا از نگاه بیننده و حذف وسایل اضافی از روی جای موردنظر می باشد.

 مقالات مرتبط

تزئین شومینه های خاموش با ایده های ساده اما تماشایی

نحوه مرتب نگه داشتن طاقچه بالای شومینه

طاقچه روی شومینه به راحتی می تواند با وسایل اضافه نامرتب شود. نمی دانیم چرا این موضوع اتفاق می افتد ولی این موضوع را میدانیم که طاقچه روی شومینه فضای مناسبی برای به نمایش گذاشتن وسایل می باشد.

اصولا زمانی که شما دکوری یا وسیله ای جدید خریداری می کنید ، این وسیله راه خود را برای قرارگرفتن بر روی طاقچه شومینه پیدا می کند. حالا فرقی نمی کند چه وسیله ای بر روی این فضا قرار می گیرد ، اما بدلیل اینکه این فضا اولین جایی است که چشم مخاطب را به خود جلب می کند ، بهتر است که به خوبی تزئین شود و شلوغ و بهم ریخته نباشد.

امروز در دکوراتور می خواهیم نحوه مرتب نگه داشتن طاقچه بالای شومینه را به شما آموزش دهیم و بگوییم چگونه می توانید دکوری مناسب برای این فضا تهیه کنید.

نحوه مرتب نگه داشتن طاقچه بالای شومینه

نحوه مرتب نگه داشتن طاقچه بالای شومینه

گلدان روی طاقچه بالای شومینه

گلدان روی طاقچه بالای شومینه

شما در این تصویر ظاهر سابق این طاقچه روی شومینه را مشاهده می کنید. خیلی از وسایل همین جوری کنار هم قرار گرفته اند و صحنه ی درهم برهمی را پدید آورده اند.

طاقچه بهم ریخته

طاقچه بهم ریخته

نقطه کانونی

یک طاقچه روی شومینه باید دارای نقطه کانونی باشد ، هر چیزی یا باید جزئی از نقطه کانونی باشد یا اینکه مکمل آن باشد ( منظور بالانس و توازن می باشد ). اینکه وسایل را از چپ به راست بچینیم دکور نمی شود!

داشتن نقطه کانونی

داشتن نقطه کانونی

این تزئینات از نظر اصولی بر روی طاقچه قرار ندارد اما بدلیل ارتباط مستقیم با طاقچه تاثیر گذار است ، ولی شکل قرارگیری آن به قدری اشتباه است که باعث از بین رفتن دکور بر اساس زیبایی شناختی شده است.

نحوه قرار گرفتن تزیینات

نحوه قرار گرفتن تزیینات

مرحله ۱ 

همه وسایل را از روی طاقچه بردارید. حتی اگر روی این طاقچه چیزی هم قرار ندهید و همینجوری باقی بماند خود یک پیشرفت محسوب می شود.

مرحله 1

مرحله ۱

مرحله ۲ 

تمام سطوح طاقچه را تمیز کنید. طاقچه را گردگیری کنید ، آیینه را تمیز کنید ( بهتر است از یک شیشه شوی قوی استفاده کنید. ) و حتما تارعنکبوت نزدیک سقف را نیز با جارو برقی از بین ببرید.

مرحله 2

مرحله ۲

اگر تابلو یا اثر هُنری در منزل دارید که می خواهید بر روی دیوار آویزان کنید حتما آنها را نصب کنید.

نصب تابلو هنری

نصب تابلو هنری

این صفحه ای که می بینید مدت زمان زیادی بوده که بر روی طاقچه قرار داشته است اما هیچ وقت جای آن امن نبوده است. ما همیشه نگران بودیم که این صفحه روی یکی از بچه ها بیافتد. این مرتب سازی برای آرامش ذهن می باشد.

قرار دادن وسایل در جای مناسب خود

قرار دادن وسایل در جای مناسب خود

قرارگیری یک گلدان بر روی طاقچه

قرارگیری یک گلدان بر روی طاقچه می تواند به شادابی فضا کمک کند. اگر این گلدان مسی هم باشد می تواند ترکیب جالبی را بوجود آورد.

قرارگیری یک گلدان بر روی طاقچه

قرارگیری یک گلدان بر روی طاقچه

ایجاد توازن

برای اینکه توازن خوبی بر روی طاقچه بوجود بیاید باید از یک سری دکوری استفاده کنید که بتواند این موضوع را به خوبی اجرا کند. در انتخاب این دکوری ها باید دقت کامل داشته باشید.

ایجاد توازن

ایجاد توازن

برای نمونه این کلکسیون برگ ها می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای این طاقچه باشد. هم خاص و شیک و هم فصلی می باشد.

کلکسیون برگ ها

کلکسیون برگ ها

حذف وسایل اضافی از روی طاقچه

بهتر است که به این نکته همین الان اشاره کنیم که منظور از نامرتبی زیاد بودن وسایل نمی باشد. شاید الان وسایل زیادتری نسبت به قبل بر روی طاقچه روی شومینه باشد. اگرچه منظور از مرتبی سبک تر کردن فضا از نگاه بیننده و حذف وسایل اضافی از روی جای موردنظر می باشد.

حذف وسایل اضافی از روی طاقچه

حذف وسایل اضافی از روی طاقچه

اینها وسایلی بودند که در مرحله مرتب سازی از روی طاقچه حذف شدند. فقط به خاطر اینکه از روی طاقچه برداشته شده اند بدین معنی نیست که ما آنها را دوست نداریم. هرچیزی جایی دارد و مکانی!

وسایل اضافه روی طاقچه

وسایل اضافه روی طاقچه

امیدواریم که شما از این نکات که گفته شد به خوبی استفاده کنید و آرزو داریم که با استفاده از این نکات در مرتب نگه داشتن طاقچه بالای شومینه خود بهترین باشید.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.homedit.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.