نورپردازی داخلی استخر خانگی

نورپردازی داخلی استخر ، ۸ باید و نباید مهم!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
یکی از جذابیت هایی که می تواند فضای استخر شما را جذاب تر و پر طرفدارتر کند نورپردازی می باشد. نورپردازی سقف استخر در وهله اول باعث کارایی آن در شب می شود. برای بسیاری از ما شنا در شب یک تجربه فوق العاده ای است که با یک نورپردازی مناسب می توانیم به آن دست پیدا کنیم. به همین منظور امروز در دکوراتور می خواهیم شما را با نورپردازی داخلی استخر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

مقالات مرتبط

استخر خانگی ، ۲۰ مدل برتر در معماری های امروز ایرانی!

نورپردازی داخلی استخر

استخر چه رو باز باشد و چه سرپوشیده می تواند برای خلق افه ای سحرآمیز نوپردازی شود. مانند حمام، منابع نور مورد استفاده با توجه به منطقه ای در اطراف استخر که مورد استفاده قرار می گیرند درجه بندی ضد رطوبت دارند و در عین حال انتخاب لوازم مناسب به نوع ماده تصفیه آب استفاده شده در استخر نیز بستگی دارد.

نورپردازی داخلی استخر

نورپردازی داخلی استخر

تاثیر کاشی کاری استخر بر نورپردازی

در نورپردازی داخلی استخر کاشی کاری به کار رفته درون استخر می تواند اثر قابل توجهی بر افه حاصل از نور داشته باشد. توده نور انعکاسی حاصل از رنگ های تیره نرم مانند آبی تیره، سبز و یا آبی مایل به خاکستری با چشم انداز فضا در طول روز طبیعی تر ادغام می شود.

تاثیر کاشی کاری استخر بر نورپردازی

تاثیر کاشی کاری استخر بر نورپردازی

نورپردازی استخر

در نورپردازی استخر اگر کاشی های مورد استفاده کم رنگ باشند آب به رنگ آبی زنگاری به نظر خواهد رسید. در یک استخر تاریک می توان با چسباندن تکه های فیبراپتیک در الگویی رندوم و در کف استخر به عنوان منابع نقطه ای نور، افه ای هیجان انگیز خلق کرد. این منابع در طول روز نامرئی اند، اما شب هنگام افه حاصل چنان است که گویی مشتی ستاره را به درون استخر پاشیده باشند.

نورپردازی استخر

نورپردازی استخر

منابع نوری مناسب نورپردازی استخر

در نورپردازی داخلی استخر برای نور عمومی چندین منبع نور کوچکتر به انواع سنتی و بزرگی که شبیه “چراغ جلوی اتومبیل” هستند ارجحیت دارند.

منابع نوری نورپردازی استخر

منابع نوری نورپردازی استخر

گاه یک استخر سرپوشیده در ادامه اتاق های خانوادگی یا فضاهای استراحت و تمدد اعصاب است، بنابراین، تاثیر بصری آن می تواند حتی زمانی که مورد استفاده نیست مهم و قابل توجه باشد.

اصول نورپردازی استخر

اصول نورپردازی استخر

دقت کنید که منابع مورد استفاده در استخر درخشش زائد تولید نکنند و نورپردازی داخلی استخر را به عنوان یک نقطه تمرکز در یک انتهای استخر به حساب آورید. اگر بیننده از ضلع طویل تر استخر با آن مواجه می شود و ضلع روبروی آن دیواری باشد که یکپارچه تا درون آب امتداد یافته، فقط از یک سمت و رو به دیوار نورپردازی کنید.

اصول نورپردازی داخلی استخر

اصول نورپردازی داخلی استخر

اگر نمای استخر از یک انتهای استخر باشد، نورپردازی از دو طرف موثر خواهد بود.

نورپردازی نمای استخر

نورپردازی نمای استخر

نورپردازی را از سقف و مستقیما بالای استخر اجرا نکنید، چرا که تعمیر و نگهداری ابزار نورپردازی جز با خالی کردن استخر ممکن نخواهد بود، مگر آنکه از منابع فیبراپتیک استفاده کنید. برای مثال، منابع ستاره ای سقف کوب ؛ زیرا منبع نور با منبع نورپردازی فاصله دارد. در عوض به فکر استفاده منابع دیوارکوب در دو طرف استخر باشید که با تغییر شدت نور بر آب استخر انعکاس خواهد یافت.

دیوارکوب استخر

دیوارکوب استخر

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.