خرید و انتخاب میز ناهارخوری

انتخاب میز ناهارخوری ، چگونه میز بهتری بخریم؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
اگر در انتخاب میز ناهارخوری خود به تصمیمی درست نمی رسید با کمک این راهنمایی ها می توانید میزی متناسب با فضای خود تهیه کنید. قطعا اندازه و اشکال مختلفی از میزهای ناهارخوری وجود دارند اما کدامیک از آنها برای شما مناسب خواهد بود؟ طبیعتا این که میز شما چه شکلی داشته باشد اهمیت زیادی دارد اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که انتخاب شما باید با فضای موجود نیز متناسب باشد.

مقالات مرتبط

مدل میز ناهارخوری چوبی ، کدام شکل برای کدام خانه؟

انتخاب میز ناهارخوری

میز انتخابی شما باید به گونه ای باشد که برای تعداد صندلی افراد مورد نظرتان و رفت و آمدشان فضای کافی را مهیا کند. پس با راهنمایی های دکوراتور می توانید اندازه و شکل مناسب میز ناهارخوری خود را در هنگام خرید انتخاب کنید.

فاصله بین میز ناهارخوری و دیوار را اندازه بگیرید

در انتخاب میز ناهارخوری فضای بین اتاق را اندازه گیری کنید که فاصله مناسبی بین میز و دیوار قائل شوید تا افراد بتوانند به راحتی رفت و آمد کرده و بر روی صندلی هایشان بنشینند.

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری

فاصله بین میز ناهارخوری و مبلمان را نیز اندازه بگیرید

اگر در ناهارخوری شما مبلمانی قرار دارد دقت کنید که همان میزان فاصله میز با دیوار را برای کناره های مبل در نظر بگیرید.

انتخاب میز ناهارخوری

انتخاب میز ناهارخوری

راه حلی جالب برای اندازه گیری میز ناهارخوری

راه حلی که برای اندازه گیری میز وجود دارد این است که برگه ای را با شکل تخت ساخته و آن را در قسمتی که می خواهید میز را قرار دهید بگذارید و آن را به شکل میز تا کنید. این راه به شما کمک می کند تا فضایی را که اشغال می کند تجسم کنید. بعد هم می توانید به راحتی فاصله با دیوار و مبلمان را نیز محاسبه کنید. دقت کنید که اگر میز شما کناره دارد حتما آنها را نیز محاسبه کنید.

اندازه گیری میز ناهارخوری

اندازه گیری میز ناهارخوری

میز ناهارخوری تان را خیلی شلوغ نکنید

در ساخت و انتخاب میز ناهارخوری چوبی باید تعداد افرادی که می توانند با فاصله مناسبی کنار یکدیگر و دور آن بنشینند تعیین شود. اگر فاصله صندلی های شما از استاندارد پیروی کند می توانید گاهی برای بزرگ تر کردن دورهمی هایتان یک صندلی دیگر هم قرار دهید.

صندلی و میز ناهارخوری

صندلی و میز ناهارخوری

میز ناهارخوری مدور مناسب برای فضاهای کوچک

میز ناهارخوری مدور برای فضاهای تنگ و کوچک مناسب تر بوده و از آنجایی که گوشه ندارند ضربه ای نیز بر کسی وارد نمی کنند. همچنین با کمک همین ویژگی می توانید افراد بیشتری را دور این میز جمع کنید. حتی میزهایی که پایه های ستونی دارند نیز بسیار مناسب هستند چرا که فضای کافی برای قرار گرفتن پاها دارند.

میز ناهارخوری مدور

میز ناهارخوری مدور

سعی کنید از صندلی های شفافی استفاده کنید که زیبایی میز شما را مشخص کرده و دکوراسیون ناهارخوری شما را وسیع تر جلوه دهد.

اندازه های مناسب فضا برای میز ناهارخوری دایره ای

ما معمولا برای پیدا کردن میز دایره ای مناسب در ابتدا حتما محاسباتی را انجام خواهیم داد. تولید کنندگان معمولا پیشنهادهای متفاوتی را ارائه می دهند و شما هم باید بتوانید حدود مناسب برای فضاهای باریک را مورد نظر داشته باشید. همچنین این نکته را هم در نظر داشته باشید که پایه هایی ستونی برای میز به لحاظ فضای کافی که برای قرار گرفتن پاها در نظر دارد گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

میز ناهارخوری دایره ای

میز ناهارخوری دایره ای

نکته: مشکل میزهای دایره ای بزرگ این است که دسترسی به غذا بر روی آنها کار سختی خواهد بود؛ بنابراین انتخاب میز ناهارخوری مستطیل شکل برای زمان هایی که میز شلوغی دارید مناسب تر است.

میز ناهارخوری مستطیلی مناسب در اتاق های باریک 

میز ناهار خوری مستطیلی برای جریان رفت و آمد فضای بیشتری را مهیا می کنند. در بیشتر میزها هم معمولا با افزایش طول آنها، عرضشان نیز افزوده می شود.

میز ناهارخوری مستطیلی

میز ناهارخوری مستطیلی

فضای نشستن مناسب در میزهای مستطیلی شکل

در مورد این میزها هم تولید کنندگان باید حدود فضاهای نشستن پیشنهادی را در هنگام خرید به شما ارائه دهند.

میز ناهارخوری مستطیلی شکل

میز ناهارخوری مستطیلی شکل

استفاده از میز ناهارخوری چرخان

اگر می خواهید میز ناهارخوری تان دایره ای باشد پیشنهاد ما به شما نمونه های چرخان آن است. با کمک این نوع میزها دسترسی شما به مواد غذایی بسیار راحت خواهد بود.

میز ناهارخوری چرخان

میز ناهارخوری چرخان

به دنبال میزهایی بزرگ و فضای نشستن کوچک تر باشید

زمانی که می خواهید فضای کمتری از اتاق شما اشغال شود می توانید به جای استفاده از صندلی از نیمکت استفاده کنید. اما حتما به این موضوع هم توجه داشته باشید که بتوانید نیمکت را در زیر میز قرار دهید وگرنه در هنگام رفت و آمد دچار مشکل خواهید شد.

خرید میز ناهارخوری

خرید میز ناهارخوری

به دنبال میز ناهارخوری مربعی باشید

اگر اتاق شما مربع شکل است استفاده از میز مربعی نیز مانند دایره ای گزینه خوبی به حساب می آید چرا که تمامی افراد به شکل صمیمی تر و با دسترسی یکسان دور میز می نشینند.

میز ناهارخوری مربعی

میز ناهارخوری مربعی

میز ناهار خوری مربعی نیز مانند میز دایره ای اگر سایز بزرگی داشته باشد با مسئله محدودیت دسترسی روبرو خواهید شد. اگر تصمیم دارید بیش از ۸ نفر را دور میز بنشانید استفاده از میزهای مربع با کناره های تاشو که به مستطیل تبدیل می شوند، بسیار مناسب خواهد بود.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.