اتاق دانشجویی

۵ روش برای بزرگتر نشان دادن اتاق دانشجویی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یکی از راه هایی که برای بزگتر نشان دادن فضای اتاق می توانید بکنید ، اضافه کردن نور است. بهترین نور ، نور طبیعی است. اگر امکان کندن دیوار و ایجاد یک پنجره ی جدید را ندارید ، بهتر است از پنجره های موجود بهره ی کامل را ببرید. یعنی از پوشاندن بیش از حد پنجره با پرده و تاریک کردن اتاق بپرهیزید.

مقالات مرتبط

دکوراسیون اتاق خواب کوچک ، ۲۰ چیدمان جمع و جور!

۵ روش برای بزرگتر نشان دادن اتاق دانشجویی

قبول شدن در دانشگاه و وارد دانشگاه و خوابگاه شدن ، برای جوانان می تواند یک شوک باشد. به خصوص اگر مجبور باشند با افرادی غریبه برای مدتی هم اتاقی شوند. هر دانشجوی سال اولی که عادت داشته است اتاق بزرگ و شخصی خود را داشته باشد ، حال مجبور است با اتاقی کوچک کنار بیاید.

از آنجایی که خوابگاه شما باید هم محلی برای درس خواندن باشد هم استراحت کردن ، نباید اتاق را با عوامل بر هم زننده ی تمرکز پر کنید.

نکته ی دارای اهمیت این است که یکی از جنبه های طراحی داخلی ، جنبه ی روحی و روانی است. شما نمی توانید ابعاد اتاق خود را تغییر دهید اما داشتن انتخاب های درست و مناسب می تواند باعث بزرگ به نظر رسیدن آن شود.

نور و روشنایی 

از نظر روانشناسی ، درست است که اتاق های تاریک ، کوچکتر و اتاق های روشن بزرگتر به نظر می رسند. پس یکی از راه هایی که برای بزگتر نشان دادن اتاق دانشجویی می توانید بکنید ، اضافه کردن نور است.

بهترین نور ، نور طبیعی است. اگر امکان کندن دیوار و ایجاد یک پنجره ی جدید را ندارید ، بهتر است از پنجره های موجود بهره ی کامل را ببرید. یعنی از پوشاندن بیش از حد پنجره با پرده و تاریک کردن اتاق بپرهیزید.

چه پنجره داشته باشید چه نداشته باشید ، به منابع نور دیگری هم نیاز دارید. تنها به یک لوستر وسط اتاق بسنده نکنید ، بلکه از لامپ های مناسب و کوچک که باعث روشن شدن بخش هایی از اتاق و کل اتاق می شوند ، استفاده کنید.

نور و روشنایی

نور و روشنایی

آینه 

برای پخش شدن نورهایی که از طریق پنجره یا لامپ وارد اتاق کردید ، از آینه استفاده کنید. طراحان داخلی علاقه ی زیادی به استفاده از سطوح منعکس کننده ،  مانند آینه ، دارند. چرا که باعث منعکس شدن نور و بزرگتر نشان داده شدن فضا می شوند.

علاوه بر افزایش نور ، آینه ها باعث ۲ برابر نشان دادن اشیای موجود می شوند. آینه های تمام قد تاثیر بیشتری در این امر دارند اما ممکن است برای اتاق های دانشجویی قابل اجرا نباشند.

برای اینگونه اتاق ها از هر گونه آینه ای که مناسب است استفاده کنید ، هر چه آینه بزرگتر باشد بهتر است. آینه را خلاف جهت پنجره قرار دهید تا باعث انعکاس نور شود و مانند یک پنجره ی دیگر عمل کند.

آینه

آینه

رنگ ها 

انتخاب رنگ یکی از مهم ترین انتخاب ها برای طراحی داخلی است و اتاق دانشجویی هم از این قاعده مستثنی نیست. رنگ های روشن هم مانند آینه ها قابلیت بزرگ نشان دادن فضا را دارند.

احتمال زیاد رنگ دیوارهای اتاق تان سفید بی حال و رنگ و رو رفته است ، درست است که سفید یک رنگ روشن است ، اما احساس طراوت به اتاق نمی دهد.

از رنگ های روشن مثل زرد ، سبز ، صورتی برای زیبایی و بالا بردن نور اتاق دانشجویی استفاده کنید. برخی از کارشناسان دکوراتور معتقدند رنگ های سرد باعث بزرگی اتاق می شوند اما نکته ای که اهمیت دارد ، روشن بودن رنگ است.

رنگ ها

رنگ ها

قبل از خرید رنگ توجه کنید که خوابگاه شما اجازه ی رنگ دیوارها را به شما می دهد یا خیر. اگر اجازه ی رنگ آمیزی دیوار را نداشتید از پوستر ها و برچسب های رنگی و کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید. برخی از کارشناسان دکوراتور پیشنهاد می کنند از اسباب و وسایلی هم رنگ دیوارها استفاده کنید تا اختلاف رنگ پایین باعث بزرگ نشان داده شدن اتاق شود.

کاهش وسایل 

بسیاری از طراحان دکوراسیون معتقدند اگر می خواهید فضایتان بزرگتر به نظر برسد ، مقدار وسیله ی کمتری در آن قرار دهید. شاید برایتان کنار آمدن با وسایل کمتر و کتابخانه ی کوچکتر ، سخت باشد.

اما می تواند باعث  تغییری در سبک زندگیتان شود. برای اینکه بخواهید فضایی کافی در اتاق در اختیار داشته باشید ، باید قید استفاده از بسیاری از وسایل تان را بزنید.

کم کردن وسایل موجود ، نه تنها باعث افزایش فضای اتاق دانشجویی می شود بلکه جنبه ی درمانی و سلامتی نیز دارد. ورود به دانشگاه ، فرصت تغییر بسیاری از افراد می باشد و زمان مناسبی است تا بسیاری از رفتار ها و عادت های تان مورد ارزیابی مجدد قرار بگیرد. و جدای از اینها ، شما در دانشگاه هستید تا درس بخوانید و باید چیزهایی را که تمرکزتان را به هم می زند را از اطرافتان دور کنید.

به طور خلاصه اتاق را از درهم ریختگی نجات دهید و لوازم غیر ضروری و کثیف را از کشوها و قفسه ها جمع کنید. چرا که بی نظمی باعث اضطراب و نظم و ترتیب باعث آرامش و فضای بیشتر می شود.

جای نشستن

یکی از کارهای رایج در خوابگاه ، جمع شدن افراد دور هم است. اما با وارد شدن اولین مهمان متوجه کمبود فضا برای نشستن می شوید. اما چطور می توانید صندلی هایی را اضافه کنید تا فضا را برای مهمان مناسب سازد و فضای زیادی هم نگیرد؟

دانشجویان خوابگاهی معمولا روی زمین با بالشتک های کوچک می نشینند. صندلی های بادی هم مناسب هستند اما فضای زیادی را اشغال می کنند. اما از طرف دیگر صندلی های تشک مانند که روی زمین قرار می گیرند ، در صورت عدم نیاز به راختی قابل جمع شدن و انبار کردن هستند.

ایده ی بهتر ، استفاده از صندلی های قابل جمع شدن است ، این صندلی ها برای پذیرایی از والدین گزینه ی مناسبی هستند. صندلی های چوبی یا پلاستیکی به صندلی های بزرگ پلی استری ، ارجح هستند. 

 

مترجم : کیاناز هجری

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.