درب پوششی شومینه

ایده های بی نظیر و زیبا برای درب پوششی شومینه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

استفاده از درب هایی با چارچوب مناسب برای شومینه کاملا ضروری می باشد ، اما نباید به صورتی باشد که این درب ها باعث شود تا زیبایی شومینه ها کمتر شود. امروز در دکوراتور می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و ایده هایی در این زمینه را به شما عزیزان معرفی کنیم.

مقالات مرتبط

طراحی های بی نظیر برای شومینه (بخش اول )

ایده های بی نظیر و زیبا برای درب پوششی شومینه

شومینه یکی از اجزای جدایی ناپذیر منازل می باشد که می تواند به خوبی تمام اعضای خانواده را دور خود جمع کند. گرمای شومینه می تواند حس خوبی را به شما در روزها و شب های سرد هدیه کند.

زمانی که شما توجه بسیار زیادی به شومینه خود می کنید پس بهتر است که طراحی آن نیز خاص و بی نظیر باشد. استفاده از درب هایی با چارچوب مناسب برای شومینه کاملا ضروری می باشد اما نباید به صورتی باشد که این درب ها باعث شود تا زیبایی شومینه ها کمتر شود.

امروز در دکوراتور می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و ایده هایی در این زمینه را به شما عزیزان معرفی کنیم و امیدواریم که یکی از طرح ها نظر شما را به خود جلب کند.

درب طرح شبکه ای

همانند تمام درب های معمولی شومینه ، این درب ها نیز دارای طرح ها و نقش و نگارهای مختلف می باشند. شما می توانید به جای درب و پنجره قدیمی شومینه خود از این طرح شبکه ای استفاده کنید.

درب طرح شبکه ای

درب طرح شبکه ای

اگر شما فکر می کنید این مُدل درب ها مناسب شومینه شما می باشد ، می توانید آنها را به صورت دائمی بر روی شومینه خود نصب کنید و البته از طرحی خاص مانند طرح زیر برای تزئین خود استفاده کنید.

درب شومینه

درب شومینه

طرحی ساده و با رنگ تیره برای درب شومینه

زمانی که فضای شما پُر از وسایل لاکچری و شیک می باشد بعضی اوقات بهتر است از طرحی ساده و با رنگ تیره برای درب شومینه خود استفاده کنید تا طرح شما بتواند نگاه ها را به سوی خود جلب کند. ما طرح زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

طرحی ساده و با رنگ تیره

طرحی ساده و با رنگ تیره

سعی کنید مُدلی برای درب پوششی شومینه خود انتخاب کنید که بتواند ترکیب مناسبی را با دیگر اجزای فضا تشکیل دهد. مثلا از درب چوبی برای ترکیب با سبک مُدرن استفاده کنید یا اینکه از دربی فلزی برای ترکیب با سبک سنتی بهره ببرید.

درب فلزی برای ترکیب با سبک سنتی

درب فلزی برای ترکیب با سبک سنتی

از شومینه های دست ساز غافل نشوید. از درب هایی برای شومینه استفاده کنید که مُدل پنجره باشند. این طرح می تواند زینت بخش فضای اتاق نشیمن شما باشد.

درب فلزی برای ترکیب با سبک سنتی

درب فلزی برای ترکیب با سبک سنتی

آیا شومینه کُنونی شما دارای درب های خاص می باشد؟ خب شما پس خیلی زودتر به این موضوع اهمیت داده اید. درب های خاص و منحصر به فرد درب هایی هستند که به سختی پیدا می شوند ولی می توانند به زیبایی شومینه شما را تزئین کنند.

درب های خاص و منحصر به فرد

درب های خاص و منحصر به فرد

تمام درب ها نیاز نیست که به رنگ مشکی و از فلزات سنگین باشند. شما می توانید به جای آن از فلز برنج استفاده کنید که می تواند ترکیب مناسبی با شومینه های تیره بوجود آورد. رنگ روشن فلز باعث می شود تا فضای شما سنگین به نظر نرسد.

درب شومینه از جنس برنج

درب شومینه از جنس برنج

شومینه های فضای باز

بهتر است از شومینه های فضای باز غافل نشویم! درب های مناسب برای این شومینه ها کاملا ضروری می باشد زیرا باعث می شود تا شاخ و برگ و خاک به داخل شومینه شما نرود و بتوان از آنها برای پُخت و پَز استفاده کرد.

شومینه های فضای باز

شومینه های فضای باز

آیا نگران شومینه ی بُزرگ خود هستید؟ نگران نباشید. شاید فکر کنید درب های محافظی برای آنها وجود نداشته باشد اما اشتباه می کنید زیرا طرح های زیبایی برای آنها وجود دارد که شما می توانید از این سبک برای درب پوششی شومینه خود استفاده کنید.

درب های محافظی برای شومینه بزرگ

درب های محافظی برای شومینه بزرگ

اگر شما از سبک های سُنتی لذت می برید ، می توانید از این سبک نیز برای درب پوششی شومینه خود استفاده کنید.

سبک سُنتی

سبک سُنتی

خب به پایان مقاله درب پوششی شومینه رسیدیم و امیدواریم مورد پسند شما عزیزان واقع شده باشد.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.homedit.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.