میز غذاخوری

مدل میز ناهارخوری چوبی ، کدام شکل برای کدام خانه؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
چطور می توانید مطمئن باشید که کدام شکل میز غذاخوری برای شما مناسب است؟ نکات بیشتری جز ترجیح شما بر اشکال مختلف وجود دارد که باید در زمان خرید این میز آن را بدانید. نمی خواهیم بگوییم که علاقه شما برای شکل میز غداخوری اهمیتی ندارد، ولی در حین انتخاب میز غذاخوری باید نکات دیگری را نیز در ذهن داشته باشید. به طور معمول ابعاد و شکل فضای غذاخوری و تعداد افراد استفاده کننده از آن، شکل میز را تعیین می کند. در ادامه این مطلب اشکال مختلف از میز را معرفی کرده و می گوییم کدام شکل به دردتان می خورد.

مقالات مرتبط

چیدمان میز ناهارخوری ، چه سرویس ناهارخوری مناسب خونه منه؟

میز ناهارخوری چوبی مستطیل شکل

این میز ناهارخوری رایج ترین میزی است که در خانه های مختلف مورد استقبال ساکنین قرار می گیرد و آن هم دلیل دارد. مستطیل بهترین فرم میز ناهارخوری است چرا که اغلب فضاهای خانه هم به شکل مستطیل هستند. همچنین این فرم از میز می تواند تعداد افراد بیش از ۴ نفر را در حول خود جای دهد. خصوصا هر چه طول آن افرایش یابد، می توانید مهمان های بیشتری به خانه تان دعوت کنید.

میز ناهارخوری چوبی

میز ناهارخوری چوبی

میز ناهارخوری مستطیل شکل در بهترین حالت دارای عرض ۹۰-۱۱۰ سانتیمتر است. هر چه این عرض باریک تر باشد، آن را می توانید در فضاهای کوچک تر استفاده کنید. هر چند مستطیل کوچکتر از ۹۰ سانتیمتر، در زمان صرف غذا خصوصا زمانی که دو طرف میز از مهمانان پر باشد، به دلیل کمبود فضا مشکل ایجاد می کند. اگر می خواهید از میز باریک استفاده کنید، برای قرار دادن ظروف پذیرایی وعده های غذایی خود از یک میز کناری استفاده کنید که مهمان ها پیش از نشستن، بشقاب های خود را پر کنند.

میز ناهارخوری مستطیل شکل

میز ناهارخوری مستطیل شکل

میز ناهارخوری چوبی مربع شکل

اگر اتاق غذاخوری شما به شکل مربع طراحی شده، بهتر است از میز مربع شکل استفاده کنید. اگر اغلب تعداد افراد کمی دور میز می نشینند، این شکل از میز مناسب تر است. حتما میزهای تاشو را دیده اید. اگر میز مربعی که در صورت لزوم به سطح بیشتری تبدیل می شود را پیدا کنید، برای مهمان های بیشتر دچار کمبود فضا نمی شوید. همچنین قرار گرفتن دو میز مربع در کنار هم، فرم مستطیل را تشکیل می دهد که در زمان لازم مشکل را رفع کند.

میز ناهارخوری مربع شکل

میز ناهارخوری مربع شکل

یکی از مزیت های استفاده از میز مربع شکل حس رضایت و صمیمیتی است که به افراد با تعداد کم که دور آن می نشیند، دست می دهد.

میز ناهارخوری چوبی دایره ای

میز مربعی تنها راه حل برای فضای کوچک یا مربع شکل نیست. میز دایره ای هم یکی دیگر از گزینه ها است که حتی می تواند فرم بهتری برای جمع های کوچک دوستانه و صمیمی باشد. در این فرم افراد می توانند با یک برابری یکدیگر را ببینند، گفتگو راحت تر می شود و فضا دنج تر به نظر می رسد.

میز ناهارخوری دایره ای

میز ناهارخوری دایره ای

به یاد داشته باشید که میز دایره ای برای جمع های بزرگ تر و با تعداد افراد زیاد مناسب نیست. یک میز دایره ای بزرگ یعنی درست است که افراد را به یک اندازه می بینید، ولی آنها در فاصله زیادی از شما قرار می گیرند و مجبور شوید برای شنیدن صحبت ها و یا دسترسی به غذا، از جای خود بلند شوید. به علاوه معمولا فضای بزرگ برای دکوراسیون غذاخوری وجود ندارد که بتوان از میز ناهارخوری دایره ای بزرگ استفاده کرد!
میز ناهارخوری دایره ای بزرگ

میز ناهارخوری دایره ای بزرگ

اگر میز دایره ای را نسبت به مستطیل ترجیح می دهید ولی گاهی اوقات نیاز دارید پذیرای تعداد افراد بیشتری باشید، به دنبال میز دایره ای تاشویی باشید که بتوانید سطح آن را در صورت لزوم افزایش دهید.

میز ناهارخوری چوبی به شکل بیضی

میز ناهارخوری بیضی شکل از نظر کاربرد و خصوصیات شباهت بسیاری به میز مستطیلی دارد. البته از نظر ظاهری به نظر می رسد که میز بیضی شکل، فضای کمتری اشغال می کند. از میز بیضی شکل زمانی استفاده کنید که فضای باریک و کوچک دارید ولی همچنان می خواهید تعداد افراد حول میز زیاد باشد.

میز ناهارخوری بیضی

میز ناهارخوری بیضی

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.