دکور حیاط و آلاچیق

ایده های طراحی دکور حیاط و آلاچیق

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یکی از راه های دکور حیاط آلاچیق می باشد. در حالی که ساخت مکان هایی مانند اتاق در حیاط ها رواج پیدا کرده ، نوع جدید و ارزان تری به نام پرگولا پدید آمده است. پرگولا مانند آلاچیق می باشد با این تفاوت که به وسیله ی ستون هایی به سقف متصل شده است.

مقالات مرتبط

دکور حیاط کوچک با مبلمان ساده و باغچه های بسیار زیبا و کمجا

ایده های طراحی دکور حیاط و آلاچیق

چه حیاطتان کوچک باشد چه بزرگ ، طراحی فضایی مناسب در این قسمت کمی مشکل به نظر می رسد ، اما اگر به درستی انجام شود ، تبدیل به فضایی منحصر به فرد می شود و بر ارزش خانه می افزاید.

چه خودتان بخواهید تغییری در دکور حیاطتان به وجود بیاورید چه از کسی کمک بگیرید ، این نکات گفته شده توسط کارشناسان دکوراتور برایتان مفید خواهد بود.

هر بخش را به وضوح مشخص کنید!

همانظور که بخش های داخل خانه به طور دقیق مشخص شده اند ، فضای بیرون خانه هم باید این چنین باشد. با استفاده از حصار ، پرچین و هر روش دیگر ، حیاط را به فضاهایی برای بازی ، غذا خوردن و استراحت کردن تقسیم کنید. استفاده از درخت ها و حصارهای بلند ، فضا را شخصی تر می کنند.

تقسیم کردن فضا

تقسیم کردن فضا

از مبل های راحت استفاده کنید!

مبلمانی که در بیرون خانه قرار می گیرند باید از جنس هایی مثل آهن ، چوب و پلاستیک باشند ، تا بتوانند در برابر عوامل خارجی مقاومت کنند.

اما اگر این مبلمان راحت نباشند ، افراد رغبتی به نشستن و استراحت کردن پیدا نمی کنند. اضافه کردن تشکچه های نرم به هر نوع صندلی و مبل ، فضای مناسبی را برای دورهمی هایتان ایجاد می کند. توجه داشته باشید که جنس تشک مورد نظر برای فضای بیرون خانه مناسب باشد.

استفاده از مبل های راحت

استفاده از مبل های راحت

پرگولا را در فضا بگنجانید!

 در حالی که ساخت مکان هایی مانند اتاق در حیاط ها رواج پیدا کرده ، نوع جدید و ارزان تری به نام پرگولا پدید آمده است. پرگولا مانند آلاچیق می باشد با این تفاوت که به وسیله ی ستون هایی به سقف متصل شده است.

این ستون ها می توانند ساده باشند ، از شاخ و برگ پوشیده شده باشند یا به صورت نرده ای باشند. پرگولا ها بنا به اندازه شان به صورت های وابسته به ساختمان و مستقل ساخته می شوند. روی سقف پرگولا از گل و گیاهان استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی ، در برابر نور زیاد خورشید و دیگر عوامل از پرگولا محافظت کند.

پرگولا

پرگولا

از پرده استفاده کنید!

برای گوشه های پرگولا یا آلاچیق می توانید از پرده استفاده کنید. این پرده ها در داخل و خارج پرگولا می توانند نصب شوند. این کار باعث حفظ بیشتر حریم خصوصی می شود. درهنگام انتخاب خرید پرده ،گزینه ای را انتخاب کنید که مناسب فضای بیرونی است.

پرده

پرده

فضایی برای روشن کردن آتش داشته باشید!

گذراندن یک شب گرد آتش یکی از راه های لذت بخش سپری کردن وقت در فضای بیرون خانه است. می توانید با حفر یک گودال و بر پا کردن آتش این کار را بکنید یا از دستگاه های قابل حملی که این قابلیت را دارند استفاده کنید. برای لذت بخش تر کردن فضا ، با چیدن صندلی هایی گرد آتش و نشستن روی آن ها فضا را صمیمی تر کنید.

فضایی برای روشن کردن آتش

فضایی برای روشن کردن آتش

 

مترجم : کیاناز هجری

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.