مخفی کردن سیم لوازم الکترونیک

پوشاندن سیم ها و لوازم الکترونیکی کوچک ، راهکارهای معجزه آسا

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
باد گرمی به صورتم خورد و چشم‌ های خواب‌ آلودم را متوجه قاصدکی کرد که از پنجره کوچک، خود را مهمان خانه ما کرده بود. فکر کردم که آرزویی را که مدتی است ذهنم را درگیر کرده در گوشش بگویم تا شاید بتواند به دنبال برآورده شدنش پرواز کند. آهسته به سمتش رفتم و او نیز جلوتر حرکت می‌ کرد. حس می‌ کردم مسیر اشتباهی را انتخاب کرده، پشت میز تلویزیون بن‌ بست بود و شلوغ، خیلی شلوغ! قاصدک بیچاره اسیر دست سیم‌ های زمخت و خشنی شده بود که بویی از لطافت و مهربانی نداشتند و من همچنان در فکر رسیدن به آرزوی خود روزها را سپری می‌ کنم.

حضور مهم اما دردسر ساز وسایل الکترونیک

تکنولوژی بخش مهمی از زندگی ماست و همگی اهمیت به‌ روز بودن و استفاده از آن را در دنیای امروزه می‌ دانیم؛ ولی به این معنا نیست که سخت‌ افزار و دستگاه‌ ها باید به شکل زخمی در چیدمان خانه ظاهر شوند. حضور لوازم الکترونیکی در دکوراسیون خانه به نوعی ناهماهنگ است. دستگاه‌ هایی مانند دستگاه پخش فیلم، ضبط، کامپیوتر و هر دستگاه دیجیتال برقی، شارژرهای موبایل و تبلت، رابط‌ های برق و انواع سیم در خانه‌ مان وجود دارد و چهره بدی به منزل ما می‌ دهند. باید بتوان نخ‌ های آویزان از میز و دیوار را حذف کرد!

پوشاندن سیم ها

پوشاندن سیم ها

کتاب همیشه مشکل گشا برای دکوراسیون منزل

اگر در دکوراسیون منزل تان کتاب‌ ها جایگاه مشخصی دارند، چیدمان مناسبی از آنها را بر روی میز و جایی که دستگاه‌ ها وجود دارد، انتخاب کنید تا به پوشاندن سیم ها کمک کند. قرار دادن تعدادی کتاب یا مجله و جعبه در کنار دستگاه الکترونیک، خطای چشم ایجاد کرده و مانع از دیدن آنها می‌ شود. همچنین می‌ توانید لباسی از جلد جدا شده یک کتاب غیر قابل استفاده را بر تن دستگاه بپوشانید تا دور از دید مستقیم قرار گیرد.

پوشاندن سیم های لوازم الکترونیک

پوشاندن سیم های لوازم الکترونیک

سیم و شارژر در جعبه نظم دهنده

از باکس و جعبه‌ های زیبا در صحنه جرم استفاده کنید تا بی‌ نظمی را از بین ببرید. رنگ‌ های متنوع و طرح‌ هایی هماهنگ با دکوراسیون گزینه ایده آلی است. حواستان باشد که قرار دادن دستگاه درون جعبه در کارکرد آن خدشه ایجاد نکند و اگر سیم رابط را درون جعبه قرار می‌ دهید، با کمی خلاقیت هر سیم و شارژر را نام‌ گذاری کنید.

جعبه نظم دهنده شارژر

جعبه نظم دهنده شارژر

تلویزیون و پوشاندن سیم ها

معمولاً تلویزیون در اتاق نشیمن نقطه عطف است و این به نوعی نکته منفی محسوب می‌ شود. زمانی که دور هم نشسته و گپ می‌ زنیم اولین چیزی که به چشم می‌ آید، شلوغی و نامنظمی سیم‌ هایی است که بین زمین و هوا معلق‌ اند. مدیریت این بخش خانه متد خاص خودش را دارد. برای پوشاندن سیم ها رابط کنار تلویزیون را با مقداری چسب به دیوار یا سطح پشتی میز تلویزیون بچسبانید تا هرج‌ و مرج کابل‌ ها مشخص نباشد.

پوشاندن سیم تلویزیون

پوشاندن سیم تلویزیون

سوراخ کردن دیوار برای پوشاندن سیم‌ ها و استفاده سیم در زیرکار بهترین تصمیم است. همچنین پوشاندن سیم‌ ها با صفحه‌ های باریک و داکتی به رنگ دیوار یا کف، آنها را از نظر پنهان می‌ کند. با ایجاد یک گالری از تابلوهایی که یکی از آنها گاهی تصاویر متحرک نشان می‌ دهد، خیالتان راحت می‌ شود که دستگاه الکترونیک نقل مجلس نیست.

پوشاندن سیم های تلویزیون

پوشاندن سیم های تلویزیون

باز هم سیم

استفاده از سبد روشی عالی برای فرار از وفور سیم‌ هاست. اگر سبد به دکور اتاقتان نمی‌ خورد، سیم‌ ها را درون گلدانی تزیینی بگذارید یا آنها را پشت تابلو مخفی کنید.

مخفی کردن سیم

مخفی کردن سیم

با استفاده از چسب، نخ، کاموا، روبان و یا هر وسیله دیگر سیم‌ ها را به پایه میز و مبلمان متصل کنید. این کار باعث می‌ شود تا از آویزان بودن آنها جلوگیری شده و در سطح زمین دیده نشود.

پنهان کردن سیم

پنهان کردن سیم

با روشی فانتزی و البته پسامدرن اشکال متنوعی از سیم‌ های بلند روی دیوار خلق کنید. برای این کار می‌ توانید از بست های فلزی کمک بگیرید.

طراحی دیوار با سیم

طراحی دیوار با سیم

فراموش نکنید برای پیشگیری از آشوب، طبقات و وسایل الکترونیک را تا جایی که چیدمان دکوراسیون تان اجازه می‌ دهد، در نزدیک‌ ترین و مناسب‌ ترین نقطه به پریز برق انتخاب کنید تا کوتاه‌ ترین سیم‌ کشی را داشته باشید.

پنهان‌ سازی رشته‌ های برق‌

راحت‌ ترین روش پنهان‌ سازی رشته‌ های برق‌ رسان قرارگیری تزیینات دکوری مثل گلدان، مجسمه، تابلو و یا حتی مبل و … با اندازه مناسب در جلوی پریز و در امتداد مسیر عبوری سیم‌ هاست. مسیر حرکتی سیم‌ ها را با نرده‌ های کوچکی بپوشانید تا منظری متفاوت و خلاقانه به‌ جای قرنیز ایجاد کند.

پنهان‌ سازی رشته‌ های برق‌

پنهان‌ سازی رشته‌ های برق‌

قرار دادن سیم و دستگاه‌ های الکترونیک در کشو و کمد در صورت امکان نیز روشی مرسوم است. در زمان استفاده تنها کافی است که در کمد یا کشو را باز کنید و در زمان استراحت هم کسی به محتوای درون گنجه‌ تان شک نخواهد کرد!

ایده مخفی کردن سیم

ایده مخفی کردن سیم

پانل‌ های دیواری علاوه بر جلوه متفاوت به دیوار به‌ عنوان المانی جذاب، می‌ توانند سیم‌ ها را مخفی کنند. برای راحتی و نظم بیشتر، سیم‌ ها را به یکدیگر ببندید تا گره نخورند.

پانل‌ دیواری

پانل‌ دیواری

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.