کانکس مسکونی ویلایی

کانکس مسکونی ، ویلایتان را آماده بخرید!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
یکی از روش هایی که این روزها برای ساخت ویلا رو به گسترش است استفاده از روش های پیش ساختگی با نام کانکس مسکونی می باشد. فکر این که بتوان یک ویلا یا خانه مسکونی را با تمام وسایل داخلش از جایی به جای دیگر منتقل کرد شاید زمانی از محالات بود اما با شروع به استفاده از روش های پیش ساختگی در جهان این رویا نیز به تحقق پیوست و امروزه خانه های ویلایی پیش ساخته را به راحتی می توان از ملکی به ملک دیگر جابجا کرد.

مقالات مرتبط

خانه پیش ساخته ، ساخت خانه ای امن در کوتاه ترین زمان!

مزایای کانکس ویلایی

از مهم ترین دلایل و مزایایی که باعث گسترش استفاده از این سازه گردیده صرفه جویی در زمان ساخت می باشد چرا که زمان انجام عملیات ساختمانی برای ساخت یک سازه مسکونی در کمترین حالت ۸ تا ۱۶ ماه است که در این مدت هزینه های تجهیز کارگاه و برپا نگاه داشتن آن نیز به بهای کل افزوده می شود، به خصوص در مناطق سرد اقلیم و فصول سرد که باعث توقف کار می شود این نکته مشهودتر است.

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

در حالی که ساخت یک کانکس مسکونی در متراژ حدود ۶۰ متر مربع حدودا ۲۵ روز زمان لازم دارد و چون در کارخانه تولید می شود شرایط جوی تاثیری در پیشبرد کار نداشته و هزینه های تجهیز و برچیدن کارگاه را نیز در پی ندارد. از دیگر مزایای آن به مقاومت بالا در برابر زلزله می توان اشاره کرد که پیوستگی بیشتر بین اعضا و از طرفی جرم کم مصالح باعث این امر شده و حتی در صورت تخریب اگر شخصی درون سازه باشد، این مصالح سبک تهدیدی برای جان او نیست.

ساخت کانکس مسکونی

به طور کلی یک سازه ویلایی از نوع پیش ساخته را می توان با دو روش اجرا نمود. یکی ساخت آن در محل بوده و مختص ملک هایی است که به دلیل عرض کم جاده و یا وجود انبوه درختان درون باغ امکان حمل را نداشته ، از این رو روش اول را بر می گزیند اما روش دیگری که معمولا بیشتر کاربرد دارد ساخت کانکس مسکونی در کارخانه و حمل به محل می باشد که در چنین روشی زمان حمل و نصب در محل حداکثر ۲ روز خوهد بود و سازه به وسیله ماشین های کفی دار به محل حمل و توسط جرثقیل در محل نصب می گردد.

کانکس مسکونی

کانکس مسکونی

در چنین حالتی اگر متراژ سازه کوچک باشد بصورت یک تکه و اگر متراژ زیاد باشد بصورت دو تکه به محل حمل می شود چرا که در ساخت کانکس ویلایی قابل حمل می بایست استانداردهای ابعاد قابل حمل در جاده ها را رعایت نمود تا بتوان مجوز حمل آنها را دریافت کرد.به همین خاطر سازه هایی که عرض آنها بیش از ۴ متر باشد را دو قلو یا دو تکه می سازند که بعد از حمل به محل آنها را به یکدیگر متصل می کنند.

امکانات کانکس مسکونی

در رابطه با فضای داخلی و امکانات آنها باید گفت که تمامی بخش های یک واحد کامل مسکونی را دارند و با توجه به نیاز می توان ابعاد آنها را کمتر یا بیشتر در نظر گرفت چرا که شاید ما بخواهیم از آن به عنوان کانکس سرایداری در باغ یا ملک خود استفاده کنیم که در چنین شرایطی خواستار ابعاد کوچک تری باشیم و امکانات ساده تر و حداقلی برای آن در نظر بگیریم و ممکن است برعکس یک سازه مسکونی بزرگ با تعداد اتاق های زیاد و یا حتی بصورت ویلای دوبلکس را سفارش دهیم.

تمامی آنها بسته به نظر و نیاز ما داشته تا از تولید کننده بخواهیم سازه ای مطابق با نیاز و بودجه ما طراحی و تولید نماید. بهتر است در هنگام سفارش ابتدا از تولید کنندگان این سازه ها بخواهیم از محل ما بازدید کرده و نظرات تخصصی آنها را برای ساخت یک کانکس در ملک خود جویا شویم تا بتوان بهترین گزینه را مطابق با شرایط ملک، جهت نورگیری، ابعاد و اندازه بازشوها و همچنین شرایط اقلیمی و آب و هوای منطقه خود سفارش دهیم.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.