انتخاب پرده مناسب

نکات مهم در انتخاب پرده مناسب

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

وقتی وارد مکانی می شوید شاید در نگاه اول توجهی به پرده نکنید اما از آنچه فکر می کنید مهم تر است. علاوه بر اضافه کردن رنگ به اتاق ، در تنظیم نور ورودی ، کنترل گرما و سرما و حفظ حریم اتاق نقش مهمی را ایفا می کند. آنچه که قبل از خرید یک پرده ی مناسب باید بدانید را کارشناسان دکوراتور با شما در میان گذاشته اند.

مقالات مرتبط

انتخاب و خرید پرده ، ساده یا طرح دار ؟ من بودم این مدل رو انتخاب می کردم!

نکات مهم در انتخاب پرده مناسب

وقتی وارد مکانی می شوید شاید در نگاه اول توجهی به پرده نکنید اما از آنچه فکر می کنید مهم تر است. علاوه بر اضافه کردن رنگ به اتاق ، در تنظیم نور ورودی ، کنترل گرما و سرما و حفظ حریم اتاق نقش مهمی را ایفا می کند. آنچه که قبل از انتخاب پرده مناسب باید بدانید را کارشناسان دکوراتور با شما در میان گذاشته اند.

سبک پرده

اولین مورد برای انتخاب پرده مناسب ، انتخاب بین پرده های معمول و پرده های زبرا است. برای انتخاب پرده باید ۵ الی ۸ سانت بالاتر از قاب پنجره را به عنوان نقطه شروع انداره گیری طول پرده در نظر بگیرید ، با این روش پنجره ی شما بلند تر به نظر میرسد.

برای اینکه قسمتی از پایین پرده روی زمین کشیده شود ، طول پرده را باید ۲٫۵ الی ۸ سانت بیشتر از حد معمول محاسبه کنید.

برای اینکه پرده تمام قاب پنجره را در بر بگیرد ، باید پهنای پرده را به اندازه ی پهنای پنجره اندازه بگیرید و در نهایت مقداری به اندازه ی پرده اضافه کنید. اگر نمی خواهید پرده را جمع کنید نسبت اندازه پرده ¾ اندازه شیشه است.

با انتخاب پرده ی زبرا اندازه گیری های شما راحت تر خواهد بود ، فقط باید انتخاب کنید که می خواهید پرده بیرون از قاب پنجره باشد یا داخل آن.

اگر برای دوخت به جایی سفارش بدهید فروشنده عرض و طول را از شما می پرسد و طبق آن پرده را تحویل شما می دهد. اگر هم بخواهید از بین پرده های از پیش آماده شده انتخاب کنید ، پرده با پهنای مد نظر خود را بخرید و طول آن را در خانه تنظیم کنید.

سبک پرده

سبک پرده

جنس پرده

انتخاب بعدی که به علت تنوع زیاد سخت تر است ، انتخاب جنس پارچه است. پرده های یک رنگ در یک فضا آن مکان را بزرگتر نشان می دهند.

انتخاب طرح های برجسته و تیره جذابیت ظاهری زیادی به دیوار اضافه می کنند ، پرده های شیری رنگ هم باعث آرامش می شوند.

اگر خواستید از زبرا استفاده کنید از بین این چند گزینه انتخاب کنید: زبراهای چوبی ، فلزی و پارچه ای. زبراهای چوبی به فضا آرامش می دهند ، تمیز کردن زبراهای فلزی آسان تر است و زبراهای پارچه ای تنوع بیشتری از نظر طرح و رنگ دارند.

جنس پرده

جنس پرده

پرده های چند لایه

زمانی که پرده ای را به عنوان پرده ی پایه انتخاب کردید ، می توانید پرده های دیگری را روی آن اضافه کنید. برای مثال ترکیب زبرای آلبالویی با پرده ی شیری بسیار زیبا می شود.

اگر از پرده های پارچه ای استفاده می کنید ، می توانید در بالای آن یک نیم پرده اضافه کنید. جهت تنظیم نور وارد شده به اتاق ، پرده های سفید را زیر پرده های ضخیم قرار دهید ، یا دور قاب پنجره از پرده های ضخیم استفاده کنید و یک پرده ی دیگر را جهت جلوگیری از ورود نور زیاد در نظر بگیرید. ترکیب رنگ ها و طرح ها در پرده می تواند بعد زیبای دیگری از منزل شما را نشان دهد.

پرده های چند لایه

پرده های چند لایه

 

مترجم : کیاناز هجری

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.