خشک کردن گل های طبیعی

چند روش برای خشک کردن گل های طبیعی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

آسان ترین راه نگهداری از گل ها ، آویختن آن هاست. گل ها را از ساقه جمع کنید و به صورت یک دسته در بیاورید و برای ۲ الی ۳ هفته به صورت برعکس در یک فضای تاریک ، گرم و خشک آویزان کنید.

مقالات مرتبط

ترفندهایی برای تازه نگه داشتن بیشتر گل های چیده شده

چند روش برای خشک کردن گل های طبیعی

با تغییر فصل ، حتما نباید گل های شما پژمرده شوند. روش های ذکر شده توسط کارشناسان دکوراتور به شما فرصت داشتن گل هایی زیبا را در فصل زمستان را هم می دهند.

این کار باعث رنگی ماندن خانه ی شما می شود و در این روش دردسرهای تعویض آب یا دور انداختن برگ های پژمرده را ندارید. مطلب زیر را بخوانید تا با روش های نگهداری از گل ها بیشتر آشنا شوید.

آویختن

آسان ترین راه نگهداری از گل های طبیعی ، آویختن آن هاست. گل ها را از ساقه جمع کنید و به صورت یک دسته در بیاورید و برای ۲ الی ۳ هفته به صورت برعکس در یک فضای تاریک ، گرم و خشک آویزان کنید.

اگر می خواهید چند دسته گل را همزمان خشک کنید ، یک پنکه داخل فضای اتاق قرار بدهید تا هوا را به طور مساوی به جریان در بیاورد.

آویختن گل

آویختن گل

گلیسیرین

یکی از راه های عالی برای نگه داری گل های طبیعی استفاده از گلیسیرین است. گل ها گلیسیرین را جذب می کنند و همین امر باعث براق ماندن آن ها می شود.

ریشه ی گل ها را در مخلوط ۲ به ۱ آب و گلیسیرین قرار دهید. اجازه بدهید گل ها برای ۲ الی ۳ هفته داخل این مخلوط بمانند. اگر توجه کنید ، متوجه می شوید که بعد از بیرون آوردن گل ها از مخلوط ، آن ها شروع به پژمرده شدن می کنند ، برای حل این مشکل گل ها را به صورت برعکس به دیوار آویزان کنید تا مواد به قسمت های پژمرده هم برسد.

گلیسیرین

گلیسیرین

روش شیمیایی 

مخلوطی مساوی از وایتکس و آرد جوی دو سر تهیه کنید. این مخلوط باعث خشک شدن گل ها و عدم تغییر شکل و رنگ آن ها می شود. گل ها را در یک جعبه ی کم عمق که با روزنامه پوشیده شده و فاصله اش از زمین ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر است ، قرار دهید.

سوراخ هایی در کف جعبه تعبیه کنید تا گل ها بتوانند از طریق آنها تغذیه کنند. مخلوط تهیه شده را روی گل ها و در بین گلبرگ ها بریزید به طوری که به خوبی از این مخلوط پوشیده شوند. اجازه دهید به مدت ۱ تا ۳ هفته در جعبه بمانند تا خشک شوند.

روش شیمیایی

روش شیمیایی

 

مترجم : کیاناز هجری

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.