طراحی و اجرای دکوراسیون سنتی ایرانی

دکوراسیون سنتی ایرانی ، رنگ ها را چطوری ست کنیم؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
از نظر دکوراتورها و طراحان حرفه ای ، زمانی یک طراحی و دکوراسیون کامل و بی عیب محسوب می شود که علاوه بر داشتن تمام المان ها و عناصر در کنار هم، هارمونی و هماهنگی بین آنها به وجود بیاید. این هدف میسر نمی شود مگر با داشتن سبکی مشخص برای طراحی و شناخت اصول به کار گیری رنگ ها در دکوراسیون داخلی.

 مقالات مرتبط

دکوراسیون سنتی ایرانی ( ویدیو )

آلبوم دکوراسیون سنتی ایرانی

این آلبوم شامل مجموعه ای از طرح ها و سبک های مختلف می باشد که هر مجموعه به نام یکی از رنگ ها نام گذاری شده است : لعل گون، فیروزه‌ ای، آذرگون، طلاگون، کهربایی، نیلگون، لاجوردی، زنگ مس، گلگون، زرین فام، مینا، نارگون، آبگون و نقش گون نام این مجموعه دکوراسیون سنتی ایرانی است. هر مجموعه شامل محصولات مختلفی نظیر انواع پوسترهای دیواری، پرده های پانچی، کوسن، رانر، رومیزی، لوستر، آباژور، پاوان و …. است که با توجه به نام رنگی که انتخاب شده، اطلاعاتی در رابطه با شناخت رنگ و کاربرد آن در فضای دکوراسیون داخلی و اجزای دکوراتیو ارائه می دهد. 

دکوراسیون سنتی ایرانی

دکوراسیون سنتی ایرانی

مجموعه لعل گون

این مجموعه را رنگ های قرمز یا قرمز-نارنجی تشکیل می دهند. یک قرمز غنی و شدید که از سنگ لعل گرفته شده و به عنوان رنگی گران بها و قیمتی یاد می شود. این رنگ ها بیشتر برای کامل کردن ترکیب رنگی فضا و عمق بخشیدن به آن مورد استفاده هستند و می توان به عنوان یک تم سنتی و با وسایل و مبلمان های قدیمی از آن استفاده نمود. یک انتخاب جذاب برای دکوراسیون خانه ایرانی می‌ تواند پرده‌ های مدرن و زیبا با والان ها با حاشیه‌ هایی از قرمز تیره یا ترکیب قرمز و طلایی باشد. 

طراحی دکوراسیون سنتی ایرانی

طراحی دکوراسیون سنتی ایرانی

مجموعه فیروزه‌ ای

نام مجموعه‌ ای از رنگ‌ های بین طیف سبز و آبی است، مشابه سنگ فیروزه ای است. در حقیقت سبز و آبی که با هم ترکیب بشوند فیروزه‌ ای را می سازند که با رنگ های تیره و روشن به خوبی هماهنگ می شود. آبی فیروزه ای نماد معماری ایرانی است و شما می توانید از آن در اتاق خواب و یا مبلمان نشیمن استفاده نمایید.

دکوراسیون سنتی

دکوراسیون سنتی

طراحی دکوراسیون سنتی

طراحی دکوراسیون سنتی

مجموعه آذرگون

ترکیب آشنای قرمز و زرد خالص ترین و روشن ترین زردها و قرمزها است. زرد و قرمز هر دو رنگ هایی تند و شارپ هستند برای همین وقتی آنها را کنار هم استفاده می کنید باید از شدت رنگ آنها کاسته شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم رنگ های روشن تر و ملایم تر را انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون ایرانی

طراحی دکوراسیون ایرانی

مجموعه طلاگون

رنگ طلایی دارای طیف‌ های رنگی سرد و گرم است. سایه‌ های طلایی گرم شامل رنگ مایه‌ های مسی، کاراملی و رنگ‌ های طلایی سرد شبیه به پوست لیمو عمانی که رنگی بسیار سنگین و پر جلوه است. در روزهایی که استفاده از رنگ طلایی برای دکوراسیون بسیار فراگیر شده، رنگ طلایی با همه ابهتش، زمانی زیبا به نظر می‌ رسد که ظرافتش هم در نظر گرفته شود. اگر تناسب را رعایت نکنید حضور همین رنگ جذاب، فضا را بسیار آزار دهنده خواهد کرد. رنگ طلایی در سبک کلاسیک شناخته‌ شده‌ تر بوده و در واقع در هر جایی استفاده شود فضا را لوکس خواهد کرد.

دکوراسیون ایرانی

دکوراسیون ایرانی

مجموعه کهربایی یا عنبری

هر رنگی که درخشندگی کهربا را داشته باشد یا در سنگ عنبر یا کهربا دیده شود. کهربایی رنگ گرمی است و به رنگی بین رنگ‌ های نارنجی و زرد گفته می‌ شود. کهربا، شامل رنگ های خاکی نارنجی، آجری، رنگ پریده هلو و سایر رنگ های بینابین است. این رنگ قوی و با وقار در دکوراسیون داخلی را می توانید با رنگ سفید برای اتاق نشیمن یا غذاخوری خود به کار ببرید. 

اجرای دکوراسیون ایرانی

اجرای دکوراسیون ایرانی

مجموعه نیلگون

رنگ آبی در این مجموعه، از آن رنگ هایی است که اسمش هم آرامش می آورد. استفاده از رنگ نیلی بعنوان رنگ جذاب و ناگهانی در دکوراسیون خانه بهترین انتخاب خواهد بود. پرده، کوسن، روبالشی، روتختی، تابلو و مبلمان راحتی اولین عناصری هستند که برای آوردن ترکیب رنگ نیلی به دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می گیرند.

اجرای دکوراسیون سنتی ایرانی

اجرای دکوراسیون سنتی ایرانی

مجموعه لاجوردی (آبی ایرانی)

نوعی آبی پر رنگ است که از ترکیب کبالت و اکسیدهای آلومینیوم به دست می آید. به میزان بسیار کم رنگدانه بنفش در خود دارد اما اصولا گفته می شود لاجوردی به طور خالص آبی است و هیچ ترکیب دیگری در خود ندارد. این رنگ نیز همچون کبالت خاصیت درخشندگی داشته و تصور می شود شیشه ای است و برق می زند. همه می دانند که استفاده از رنگ آبی لاجوردی در دکوراسیون داخلی منزل، به خانه جلوه ای کلاسیک می بخشد و ترکیب های رنگی آن با طلایی لوکس بودن فضا را افزایش می دهد.

مجموعه لاجوردی دکوراسیون سنتی

مجموعه لاجوردی دکوراسیون سنتی

مجموعه زنگ مس

زنگ مس به نوعی رنگ سبز مایل به آبی گفته شده که در اثر پوسیدگی فلز مس روی آن ظاهر می شود. این سبز رنگی بسیار خاص و چشمگیر در دکوراسیون محسوب می شده و می توانید به شکلی عالی از آن بهره بگیرید. ترکیب رنگی مناسب با آن رنگ مسی است و در فضاهایی مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه کاربرد خوبی دارد. یکی از ترفندهای به کار گیری رنگ زنگاری در جزییاتی مانند سینک دستشویی است.

مجموعه زنگ مس دکوراسیون سنتی

مجموعه زنگ مس دکوراسیون سنتی

مجموعه گلگون

نوعی رنگ قرمز است که برای اتاق نشیمن بسیار مناسب است. اگر این رنگ را به همراه رنگ های ملایم گرم و یا طرح هایی مثل طرح چوب به کار ببرید، فضایی سنتی ایجاد می شود و اگر آن را در کنار رنگ های خنک و ملایم استفاده کنید فضایی مدرن خلق می کند. این رنگ پس زمینه جذابی برای کلکسیون ها و آثار هنری ایجاد می‌ کند بنابراین رنگ مناسبی برای گالری دیواری که قرار است ایجاد کنید خواهد بود.

مجموعه گلگون دکوراسیون سنتی

مجموعه گلگون دکوراسیون سنتی

مجموعه زرین فام

منظور از زرین فام در این مجموعه زرد طلایی است که در هر اتاقی قابل استفاده است : از اتاق کار و خواب گرفته تا نشیمن و آشپزخانه و به علت ویژگی هایی که دارد در دکوراسیون های با طراوت و گرم مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع رنگ زرد را می توان یکی از معدود رنگ هایی دانست که در اثر تغییر میزان و زاویه نور دارای نمایش متفاوتی است. ترکیب زرد و بنفش همیشه از ترکیب رنگ های پر طرفدار بوده است.

مجموعه زرین فام دکوراسیون سنتی

مجموعه زرین فام دکوراسیون سنتی

مجموعه مینا

رنگ های این مجموعه، رنگ های جذاب و زیبای هنر میناکاری هستند که اصولا به رنگ های آتشین یا نسوز موسومند. رنگ آبی از جمله ای رنگ ها است که تمامی انواع آن هم برای فضای داخلی خانه و هم فضای بیرونی آن مناسب به نظر می رسد. علاوه بر موارد گفته شده، ترکیب منحصر به فرد آبی و سبز به خوبی می تواند فضای شما را دگرگون کند. به طور مثال برای انتخاب ترکیب آبی و سبز راه های زیادی دارید، یکی از آنها می تواند ترکیب مبلمان آبی به همراه کوسن های سبز باشد و یا حتی مبلمان سبز و فرش آبی، به خوبی می توانید از ترکیب این دو رنگ برای هر قسمت از فضای داخلی خود استفاده کنید.

مجموعه مینا دکوراسیون سنتی

مجموعه مینا دکوراسیون سنتی

مجموعه نارگون

رنگ سرخ این مجموعه می تواند انرژی موجود در اتاق را افزایش دهد و با توجه به قوی بودن این رنگ می توان در طیف های مختلف از آن استفاده کرد. اگر این رنگ را در کنار رنگ های خنثی به کار ببرید، با شکوه و دلپذیر دیده شده و در ترکیب با رنگ فیروزه ای طرحی زیبا و تاثیرگذار به وجود می آورد. این رنگ همچنین در کنار رنگ های گرم دیگر مانند زرد و نارنجی نیز ترکیب خوبی به وجود می آورد و برای فضاهای عمومی مانند نشیمن، پذیرایی و غذاخوری مناسب است. 

مجموعه نارگون دکوراسیون سنتی

مجموعه نارگون دکوراسیون سنتی

مجموعه آبگون

اگر بخواهیم یکی از بهترین و پر کاربردترین رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه را نام ببریم قطعا رنگ آبی یکی از بهترین ها است که زیبایی خاصی به خانه می بخشد. این رنگ ها برای دیوارها هم می تواند مناسب باشد اما برای ایجاد سادگی بیش از اندازه بهتر است با رنگ های گرم تر ترکیب شود.

مجموعه آبگون دکوراسیون سنتی

مجموعه آبگون دکوراسیون سنتی

مجموعه نقش گون

بعضی از مدل ها، نقوش و طرح های مدرن اصولا برای مدت زمان و دوره کوتاهی مورد توجه عمومی مردم قرار می گیرند و پس از گذشت زمانی مشخص، کنار گذاشته شده و به اصطلاح از مد می افتند. اما اگر از نقوش و طرح های سنتی به درستی در آنها استفاده کنیم، ارتباط بیشتری با مخاطب برقرار کرده و در نتیجه هیچ گاه تکراری نمی شوند. مجموعه نقش گون را می توانیم در این دسته جای دهیم.

مجموعه نقش گون دکوراسیون سنتی

مجموعه نقش گون دکوراسیون سنتی ایرانی

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.