حیاط تکونی

آماده کردن باغچه برای بهار ، حالا دیگه وقت حیاط تکانی است!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
بهار بدون گل های رنگارنگ خوش عطر و بو معنایی ندارد! با دکوراتور همراه باشید! در این مطلب می خواهیم به شما آموزش دهیم چطور با حیاط تکانی حیاطی آراسته تر و زیبا تر داشته باشید به طوری که مهمانانتان را در عید دیدنی ها غافلگیر کنید.

مقالات مرتبط

طراحی حیاط خانه با پیشنهادهای ویژه ، بهاری شوید!

چه زمانی باید به سراغ حیاط تکانی برویم؟

ایران کشوری با چهار اقلیم متفاوت است. متفاوت بودن تغییرات آب و هوایی باعث می شود تا نیاز به دستورالعمل های متفاوتی برای حیاط تکانی در اسفند داشته باشیم؛ به خصوص در این زمستان که بارندگی های کمتر و هوایی خشک تر را تجربه کردیم. در اواسط اسفند به باغ و باغچه خود سر بزنید. قدری خاک بردارید اگر در دستانتان گلوله نشد یعنی رطوبت خاک مناسب برای شخم و زیر و رو کردن است و درختان در انتظار حیاط تکانی هستند!

حیاط تکانی

حیاط تکانی

حیاط تکانی بهار

حیاط تکانی بهار

شاخ و برگ های باقیمانده را کمپوست کنید

حتما در اواخر پاییز یا اوایل زمستان یک بار برگ های پاییزی و شاخه های مرده را جمع آوری و تبدیل به مالچ یا کمپوست کرده اید، لازم است یک بار دیگر این کار را انجام دهید. شاید متوجه نباشید اما در هر زمستان تعدادی از شاخه ها بر اثر سرما یا خشکی می میرند ولی سرپا می ایستند تا گیاه را در برابر سرما محافظت کنند. با گرم تر شدن هوا این شاخه ها نمایان تر و به زمین نزدیک تر می شوند یا می افتند. این شاخه ها را نیز قبل از شروع رشد و دیده شدن اولین جوانه ها باید هرس کنید.

کمپوست شاخ و برگ

کمپوست شاخ و برگ

علف های زمستانی و تزیینی خود را کوتاه کنید

اگر شما هم از این دسته علف ها یا بوته های وحشی و کوهی مقاوم به سرما در حیاطتان دارید و برای حفظ زیبایی منظر زمستانی خود کوتاهشان نکردید، بهتر است در حیاط تکانی این کار را انجام دهید. مطمئن باشید پس از مدت کوتاهی دوباره شروع به رشد خواهند کرد.

باغبانی

باغبانی

درختان کاج را بی رویه نکارید

درختان کاج هر چند که زیبا هستند و همیشه سبز؛ اما کاشت بی رویه آنها در محوطه، حیاط و باغچه باعث یکنواختی می شود. بهتر است در روز درخت کاری اگر قصد کاشت درختان جدید در محوطه را دارید کاج نباشند یا کاج به همراه دیگر درختان بومی منطقه خودتان باشند که خزان می کنند و پاییز زیباتری را به نمایش می گذارند.

فضای سبز حیاط

فضای سبز حیاط

تغذیه گیاهان مهم ترین نکته در فصل بهار

بهار فصل رشد اکثر گیاهان است. گیاهان برای رشد سریع نیاز به مواد غذایی بیشتر و آبیاری بیشتری دارند. قبل از اضافه کردن هر نوع کود طبیعی یا شیمیایی بهتر است کمی از خاک را آزمایش کنید یا دوره های کود دهی خود را بررسی کنید. بهتر است از کمپوست های طبیعی ساخت خودتان استفاده کنید و سمت مواد شیمیایی نروید.

باغچه

باغچه

آب باران را ذخیره کنید

دکوراتور دوست دار محیط زیست است و به شما پیشنهاد می کند آب باران های بهاری را ذخیره کنید و در هزینه ها و مصرف آب صرفه جویی کنید. جمع کردن آب باران بسیار ساده است.

صرفه جویی در آب

صرفه جویی در آب

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.