بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

نکاتی کاربردی در زمان بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اگر به هر دلیلی قصد بازسازی سرویس بهداشتی‌ و حمام خود را دارید ، اما نمی‌دانید از کجا و چگونه شروع کنید با ما همراه باشید. شاید باور نکنید که تغییرات هر چند کوچک در دکوراسیون سرویس بهداشتی تا چه حد می‌ تواند بر زیبایی آن تأثیر بگذارد. مهم‌ ترین کاری که قبل از هر اقدامی باید انجام دهید ، آماده‌ سازی و برنامه‌ ریزی است. اینکه به چه چیزی نیاز دارید؟

مقالات مرتبط

بازسازی سرویس بهداشتی ، ۱۰ پیشنهاد کم هزینه برای حمام

نکاتی کاربردی در زمان بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه یکی از فضاهای مهم در منزل می باشد ، مخصوصا زمانی که بخواهید منزل خود را به فروش برسانید. به همین خاطر تا جایی که می شود و بودجه شما اجازه می دهد باید برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خود تلاش کنید و دکوری بی نظیری را خلق کنید.

شکی نیست که شما می توانید هر زمانی فضای سرویس بهداشتی و حمام را طراحی کنید که به نظر ما یکی از مزیت های خوب این فضا می باشد. یکی از راه های موثر برای خلق یک فضای شیک و بی نظیر ، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام به دست خود شما می باشد. اغوا کننده به نظر می رسد نه؟ دقیقا همینطور است!

به طور معمول فضای سرویس بهداشتی و حمام از چند جز تشکیل شده است مانند توالت ، سینک دستشویی ، دوش و وان. اگر بخواهیم جور دیگر منظور خود را به شما بگوییم : فضای سرویس بهداشتی و حمام یکی از راحت ترین فضاهایی است که شما می توانید آن را متلاشی کنید و دوباره از نو بسازید.

این موضوع باعث می شود تا این فضا یکی از ایده آل ترین فضاها برای بازسازی به دستان شما باشد. این کار می تواند در هزینه های شما صرفه جویی بوجود آورد و نکته ای که باید آن را به شما بگوییم این است که بخش های تخصصی را باید یک متخصص انجام دهد!

نکته شماره ۱ : ارتقا دیوارها

دیوار هر فضایی می تواند تاثیر خاص خود را بر فضا بگذارد ، سرویس بهداشتی و حمام هم از این موضوع مستثنی نیست. اگر سرویس بهداشتی و حمام شما دارای دیواری قدیمی با کاغذ دیواری پوسته پوسته یا گچی می باشد ، شک نکنید که باعث می شود تا فضای شما نمور ، قدیمی و تاریک به نظر برسد. حال اگر دیوارهای شما شیک و تمیز باشد ، می تواند تاثیر بسزایی بر روی بازسازی سرویس بهداشتی و حمام شما داشته باشد.

یک سری نکات در این زمینه :

 • هموار سازی دیوارهای خشن و پوسته پوسته
 • استفاده از صفحه ها و بَتِنت ها
 • رنگ کردن دیوارها با رنگ های روشن ، مثلا رنگ سفید می تواند فضای شما را بزرگتر نشان دهد و برعکس استفاده از رنگ های تیره می تواند فضای شما را شلوغ تر و کوچک تر نمایش دهد.
 • استفاده از کاغذ دیواری های امروزی و شیک

  ارتقا دیوارها

  ارتقا دیوارها

نکته شماره ۲ : استفاده کافی از آیینه ها

هر سرویس بهداشتی و حمام باید آیینه ای فوق العاده داشته باشد. چه چیزی باعث می شود که آیینه سرویس بهداشتی و حمام فوق العاده باشد؟

این آیینه باید به قدری بزرگ باشد که شما بتوانید سر خود را به طور کامل درون او ببینید ، اگر چه هر چقدر شما بتوانید خود را درون آن بیشتر ببینید بهتر است. آیینه ها بخصوص در سرویس های بهداشتی کوچک کاملا مفید می باشند ، به خاطر اینکه می توانند نور زیادی را در خود بازتاب کنند و در نتیجه باعث شوند تا فضای شما بزرگتر جلوه کند.

یک سری نکات در این زمینه :

 • انتخاب آیینه ای که به اندازه کافی بزرگ باشد می تواند از هر نظر شیک و باکلاس نیز باشد.
 • آیینه های خود را به صورت یک حرفه ای نصب کنید حتی اگر در این زمینه حرفه ای نباشید.
 • نصب لامپی در بالای آیینه باعث می شود تا نور بیشتر در آن منعکس شود و در نتیجه فضای شما زیباتر جلوه کند.
 • حتما آیینه را در بالا و وسط سینک دستشویی نصب کنید.

  استفاده کافی از آیینه ها

  استفاده کافی از آیینه ها

نکته شماره ۳ : شخصی سازی سینک دستشویی و کابینت ها

سینک دستشویی و کابینت ها جز بزرگ ترین مبلمان در سرویس بهداشتی و حمام شما می باشند. به همین خاطر شما می توانید بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خود را با استفاده از این کابینت ها اجرایی کنید!

شاید شما در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خود راضی به تعویض سینک دستشویی و کابینت خود نباشید یا شایدم باشید! اما اگر راضی نیستید هنوز راه هایی برای زیباسازی سینک دستشویی و کابینت قدیمی شما وجود دارد.

یک سری نکات در این زمینه :

 • تعویض سینک دستشویی و کابینت ( این موضوع نیازمند لوله کش و متخصص می باشد ، مگر اینکه شما خود متخصص در این زمینه باشید. )
 • ارتقا ظاهری سینک دستشویی و کابینت فعلی شما
 • استفاده از یک رویه سنگ مرمر برای سینک دستشویی و کابینت فعلی شما.
 • ساخت یک قفسه برای قراردادن وسایل اضافی
 • ارتقا شیرآلات سینک دستشویی و کابینت

  شخصی سازی سینک دستشویی و کابینت ها

  شخصی سازی سینک دستشویی و کابینت ها

نکته شماره ۴ : کاشی کاری حمام

این تنها یک پروژه نیست بلکه از چند پروژه و کار تشکیل شده است. این کار نیازمند تمرکز بالا است و می تواند خسته کننده به نظر برسد و قطعا کار بزرگی است. اگر می خواهید که این کار را به درستی انجام دهید یا اینکه کاشی های حمام شما نشتی دارند و در حال نابودی هستند ، شدیدا نیازمند بازسازی هستید.

بهتر است که کاشی کاری تازه ای برای حمام انجام دهید. انجام این کار باعث می شود تا شما در فضایی بهتر استحمام کنید و یک کار کاملا ارشمند برای فضای شما محسوب می شود و اینکه انجام این کار توسط شما باعث می شود تا هزینه ی بازسازی شما کاهش یابد.

ما باید به این نکته هم اشاره کنیم که اگر این کار را به خوبی و با موفقیت انجام دهید نتیجه ای عالی را مشاهده خواهید کرد.

یک سری نکات در این زمینه :

 • تخریب کاشی های کُنونی حمام
 • کاشی کاری دوباره حمام. امروزه انتخاب های زیادی در این زمینه وجود دارد و شما می توانید مُدلی را انتخاب کنید که دوست دارید. ما خودمان سبک کاشی کاری راه آهنی را پیشنهاد می کنیم که می توانند زینت بخش فضای منزل شما باشند.
 • نصب یک طبقه نه تنها می تواند فضای شما را زیباتر کند بلکه می تواند فضای ذخیره اضافی نیز در اختیارتان قرار دهد..
 • ضد آب سازی فضای اطراف حمام کاملا مهم و اساسی است پس این کار را با دقت انجام دهید.

  کاشی کاری حمام

  کاشی کاری حمام

نکته شماره ۵ : انتخاب نورپردازی شیک برای سرویس بهداشتی و حمام

اگر چه شاید این موضوع مقداری ترسناک به نظر برسد ، بیشتر افراد اگر دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنند می توانند چراغ های سرویس بهداشتی خود را به خوبی و راحتی خاموش کنند. حالا می خواهیم به اثرات نورپردازی مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام بپردازیم!

برای مثال به تصویر زیر نگاه کنید و این سبک از لامپ را مشاهده کنید. ساخت این سبک از آویز زمانی در حدود ۱ ساعت نیاز خواهد داشت اما می تواند تاثیر بسزایی در نورپردازی فضای شما داشته باشد. سعی کنید از سبکی از نورپردازی استفاده کنید که به اندازه کافی نورانی باشد و مناسب فضاهای مرطوب نیز باشد.

یک سری نکات در این زمینه :

 • نصب یک آویز شیک درست بالا آیینه سرویس بهداشتی و حمام. این ایده هم خاص و هم کاربردی است ، مخصوصا اگر شما آیینه های بزرگی هم داشته باشید عالی می شود.
 • استفاده از این سبک آویز که در تصویر زیر مشاهده می کنید. این از نظر ما یک اثر هُنری است.
 • استفاده از سبک صنعتی در فضای سرویس بهداشتی و حمام به نظر ما خاص و بی نظیر می باشد.
 • استفاده از لامپ های LED

  انتخاب نورپردازی شیک برای سرویس بهداشتی و حمام

  انتخاب نورپردازی شیک برای سرویس بهداشتی و حمام

نکته شماره ۶ : ارتقا شیرآلات

برای اینکه بتوانید یک بازسازی سرویس بهداشتی و حمام عالی داشته باشید باید از شیرآلات مناسب هم برای طراحی فضای خود استفاده کنید تا این طراحی کامل شود و حقیقتا هزینه ی آن هم در برابر تاثیر گذاری آن قابل قیاس نمی باشد. در واقع اگر شما فقط شیر آب قدیمی سینک دستشویی را عوض کنید تاثیر بسزایی روی ظاهر کُلی فضای شما خواهد داشت.

یک سری نکات در این زمینه :

 • شیر آب سینک دستشویی خود را ارتقا دهید و از مُدل های جدید و امروزی استفاده کنید.
 • شیرآلات حمام خود را تعویض کنید و از سبک های جدید و جذاب تر برای آن استفاده کنید.
 • از مُدل های جدید جا دستمال کاغذی برای فضای خود استفاده کنید.
 • استفاده از آویزهای شیک برای دیوار می تواند جز انتخاب های مناسب باشد و شما می توانید حوله و لباس های خود را بر روی آنها آویزان کنید.

   ارتقا شیرآلات

  ارتقا شیرآلات

نکته شماره ۷ : از کارایی مناسب و زیبایی جزئیات فضای خود لذت ببرید

درست است که فضای سرویس بهداشتی و حمام یک فضای کاربردی محسوب می شود و این بدین معنی نیست که می تواند فضایی کاربردی بدون در نظر گرفتن یک طراحی باشد! شما باید این فضا را به بهترین شکل ممکن تزئین کنید و از تزئینات شیکی برای این فضا استفاده کنید.

یک سری نکات در این زمینه :

 • نصب یک سری تابلوی هُنری بر روی دیوار
 • پهن کردن یک قالیچه شیک و زیبا
 • نصب یک قفسه شیک برای افزایش فضای ذخیره
 • استفاده از پرده های حمام شیک
 • نصب پرده های حمام از سقف برای ایجاد یک ظاهر شیک و بی نظیر

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.homedit.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.