طراحی مکان های عمومی

دانلود رایگان مجله Architectural Record با موضوع طراحی مکان های عمومی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
فضاهای عمومی فرصتی برای توسعه ابعاد اجتماعی فرد به لحاظ تعاملات اجتماعی و تجربه مشارکت در حیات جمعی در شهرها هستند. که پاسخگو بودن آن ها رشد و توسعه فردی و اجتماعی و نیز رشد تعامل مطلوب انسان – انسان و انسان – مکان را در شهرها به همراه دارد.

مقالات مرتبط

دانلود رایگان مجله دکوراسیون IKEA 2017

مجله Architectural Record با موضوع طراحی مکان های عمومی

طراحی مکان های عمومی فرصتی برای توسعه ابعاد اجتماعی فرد به لحاظ تعاملات اجتماعی و تجربه مشارکت در حیات جمعی در شهرها هستند که پاسخگو بودن آن ها رشد و توسعه فردی و اجتماعی و نیز رشد تعامل مطلوب انسان – انسان و انسان – مکان را در شهرها به همراه دارد.

مقاله حاضر با هدف دستیابی به اصول و مولفه های طراحی فضاهای عمومی پاسخگو و موفق به رشته تحریر آمده که بر روش مطالعه اسنادی ، استوار است. نتایج حاصل از مرور برخی مطالعات موجود در این زمینه به ابعاد و مولفه های گوناگونی اشاره دارد که برخی از این موارد به کالبد فضاهای عمومی و برخی به نوع فعالیت های حاکم در این فضاها معطوف می باشند.

اما با عنایت به موارد مذکور از یک سو و ابعاد مختلف مکان به صورت عام ( مدل کانتر ) و نیز نیازهای انسان ( مدل مازلو ) از سوی دیگر ، می توان ابعاد مختلف یک فضای عمومی پاسخگو را در چهار محور طبقه بندی نمود. این ابعاد شامل: پاسخگویی کالبدی ، فعالیتی ، اجتماعی و معنایی می باشد که مولفه ها و شاخص های متفاوت آن در مقاله ارایه گردیده است.

طراحی و معماری فضاهای عمومی و اجتماع پذیر شهری به علت داشتن تعاملات اجتماعی و احساس همگانی تاثیر گذاری بسیاری بر روی افراد دارند ، به همین دلیل در طراحی و معماری فضاهای عمومی و شهری باید تامل بیشتری داشت.

محیط هایی که مردم بصورت عمومی در آن حضور دارند ، مانند رستوران ، پارک ، ایستگاه های قطار و راه آهن و کافی شاپ ، پل و غیره می باشد.

طراحی مکان های عمومی

طراحی مکان های عمومی

راهنمای نصب

فرمت فایل : زیپ

حجم فایل : 8.21 مگابایت

زبان : انگلیسی

 

رمز فایل

www.dekorator.ir

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.