سفره هفت سین ایرانی

سفره هفت سین سنتی ، چیدمان ایرانی در خانه غزل!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
عادت دارم همیشه در روزهای دید و بازدید عید قبل از هر کاری به سراغ هفت سین میزبان بروم، برایم جالب است که ببینم سلیقه افراد و اعتقاداتشان چگونه در سفره هفت سین ایرانی نمود پیدا می کند. در این مطلب ایده های جذابی از اینستاگرامرها برای تزیین سفره هفت سین ۹۷ داریم تا بتوانید نوروز را به شکلی تازه آغاز کنید.

مقالات مرتبط

تزیین سبزه عید ، ۱۲ ایده برای هفت سین !

یکی از افراد با سلیقه اینستاگرام چیدمان سفره هفت سین سنتی را به سبک خود انجام داده است. خانم غزل سربند یکی از افراد خوش ذوق در شبکه های اجتماعی از ایده های طراحی و چیدمان هفت سین خود می گوید، می توانید با ایده از غزل هفت سین خود را طراحی و چیدمان کنید.

هفت سین سنتی به سبک غزل!

از آنجایی که هفت سین ایرانی ریشه در سنت ما دارد، استفاده از عناصر و وسایلی که تکمیل کننده سنت دیرینه ماست، هماهنگی و زیبایی بیشتری به وجود می آورد. ظروف گل سرخی که همه ما از آن در کودکی خاطرات خوبی داریم، یادی از ایرانی بودن و اصالت دارد. پارچه های ترمه سنتی هویت ما را یادآور می شود و اجزای هفت سین که هر کدام نمادی از آرزو و دعاهای خوب در سال جدید است.

هفت سین سنتی

هفت سین سنتی

غزل: چیدمان سفره هفت سین در خانه بر عهده من است

همیشه سفره هفت سین را من در خانه مان می چینم. چون دوست دارم هارمونی رنگ ها در سفره هفت سین بچرخد و رنگ ها چرخیده شوند. تخم مرغ را در سال های قبل زودتر از عید رنگ می کردم. من در حال حاضر عاشق نوستالژی هستم، سعی می کنم روز قبل از عید درون تخم مرغ ها را خالی کنم تا در طول سیزده روزی که در سفره هفت سین هست بو نگیرد، بعد با پوست پیاز رنگشان کنم و حس و حال خوبی دارد.

سفره هفت سین سنتی

سفره هفت سین سنتی

تزیین سبزه عید

سبزه عضو خوبی از هفت سین است و خودم همیشه آن را با روبان تزیین می کنم. فقط باید ببینم سفره کدام رنگ را کم دارد. هر چه سبزه رنگارنگ تر باشد، بهتر است و در آخر هم همیشه به روبان قرمز یا آبی می رسم!

تزیین سبزه عید

تزیین سبزه عید

جای خالی تنگ ماهی در هفت سین سنتی خانه غزل

چند سال می شود که برای چیدمان سفره هفت سین ماهی نمی گیریم. من مقداری تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که ماهی از سنت های ما نیست. البته نمی دانم تا چه اندازه درست یا غلط است. در زمان های قدیم ظرف پر آبی در سفره هفت سین قرار می دادند. 

سفره هفت سین

سفره هفت سین

سفره هفت سین در دکوراسیون منزل

سعی می کنم سفره هفت سین نوروزی را در قسمتی از دکوراسیون خانه بچینم که وقتی صبح های عید از خواب بیدار می شوم آن را ببینم؛ برایم تکرار شود که سال جدید است و باید اتفاق های جدید در زندگی ام بیفتد.

هفت سین در دکوراسیون منزل

هفت سین در دکوراسیون منزل

هفت سین سفالی

ظروف سفالی هفت سین را از میدان کاج خریدم و هر کدام چهار هزار تومان بود. گل را هم از تقاطع نیایش و ولیعصر به قیمت هفت هزار و پانصد تومان خریدم.

ظروف سفالی هفت سین

ظروف سفالی هفت سین

ظروف پذیرایی گل سرخی

ظرف را از انقلاب و به قیمت ۲۴ هزار تومان خریدم. گل های سفید را از خیابان دولت با قیمت ۴۶ هزار تومان خریداری کردم.

ظروف پذیرایی گل سرخی

ظروف پذیرایی گل سرخی

شمع های متنوع در هفت سین سنتی غزل

قیمت شمع ۸ هزار تومان و شمع های رنگی ۵ هزار تومان بود. 

شمع هفت سین

شمع هفت سین

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.