خانه تکانی نوروز

نظافت منزل ، خانه تکانی نوروز با کمک نظافتچی کاربلد!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
نظافت خانه از جمله وظایف پر زحمت و وقت گیر برای هر صاحب خانه ای است، به خصوص اگر شاغل هم باشند. می توان گفت حتی با نظم‌ ترین و وسواسی‌ ترین افراد هم، از کارهای روتین و روزمره خانه خسته می‌ شوند. شاید یکی از دلایل مهم آن این باشد که خانه‌ داری و شست و شوی لوازم و لباس‌ ها، جزو وظایفی است که به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌ شود و هیچگونه استراحت و یا مرخصی ندارد! خوشبختانه یک راهکار عالی برای کمک رسانی به صاحبان خانه ها وجود دارد و آن هم کمک گرفتن از یک نظافتچی برای انجام امور منزل است. با ما همراه باشید تا فوت و فن کمک گرفتن از یک نظافتچی در کارها را برایتان بازگو کنیم.

مقالات مرتبط

هزینه نظافت منزل ، کار خودمان است یا شرکت های نظافتی؟!

اولین قدم نظافت منزل را جدی بگیرید!

اولین قدم برای کمک گرفتن از یک نظافتچی ، انتخاب یک فرد قابل اعتماد و با ضامن معتبر است. شما نمی‌ توانید پای هر شخصی را به منزل‌ تان باز کنید. در غیر این صورت باید منتظر عواقب خطر آفرین آن باشید! اگر فرد مطمئنی در دوستان و آشنایان خود سراغ ندارید، بهتر است از یک شرکت نظافتی کمک بگیرید. توجه داشته باشید شرکتی را انتخاب کنید که شماره ثبت و پروانه اشتغال به کار داشته باشد. در شرکت های نظافتی تمام کارکنان ضامن های معتبر دارند و شما می توانید با خیالی آسوده اشخاص را با ضمانت شرکت به منزل‌ تان راه دهید.

نظافت منزل

نظافت منزل

خدمات و انتظارات خود را مشخص کنید

قبل از هر چیزی باید مشخص کنید که از یک نظافتچی چه انتظاری دارید. شست و شوی سرویس های بهداشتی، نظافت دیوارها، اتو کردن رخت ها و جارو کشیدن منزل، از جمله کارهایی هستند که می توانید برای انجامشان از یک فرد دیگر کمک بگیرید. نکته مهم این است که باید نوع خدماتی را که از نظافتچی انتظار دارید واضح و شفاف بیان کنید تا نیروی ماهر برای انجام کارها از سوی شرکت فرستاده شود. مثلا اگر قصد دارید دیوارها را تمیز کنید، حتما باید از فردی سبک وزن و با قد بلند کمک بگیرید، تا بتواند به راحتی از چهارپایه استفاده کند و نقاط مرتفع را به راحتی نظافت کند. همچنین در صورتی که قصد دارید برای جابجایی و چیدمان منزل از شخصی کمک بگیرید، باید در زمان درخواست نیرو، تاکید کنید که فردی قوی هیکل و با توان بدنی بالا برایتان فرستاده شود.

نظافت منزل با کمک نظافتچی

نظافت منزل با کمک نظافتچی

در نظافت منزل جلوی دستتان را خالی کنید!

یکی از مهمترین نکته هایی که باید در زمان کمک گرفتن از نظافتچی رعایت کنید، جابجا کردن لوازم و مبلمان های دست و پا گیر است. برای سرعت بخشیدن به کار نظافت باید قبل از حضور نیروی کمکی جلوی راه را خالی کنید. مثلا در زمان نظافت دیوارها، مبلمان ها را به وسط اتاق بیارید تا نظافتچی به راحتی به تمام سطوح دیوار دسترسی داشته باشد. 

نظافت خانه

نظافت خانه

به کارتان سرعت ببخشید

برای اینکه سرعت کارتان بالا برود و همچنین حریم خصوصی‌ تان حفظ شود، قبل از حضور نظافتچی فضاهای شخصی‌ تان را مرتب کنید. مثلا کمدها و کشوها را از یک روز قبل بیرون بریزید و هر چیز را سر جای خودش قراردهید. همچنین سعی کنید فضاهای پر کار مانند آشپزخانه را تا حدودی نظافت کنید تا کارتان جلوتر بیافتد. مثلا داخل کابینت ها را مرتب کنید و ظرف ها را بیرون بریزید و بعد از تمیز کردن کابینت و ظروف، آنها را سر جایشان قرار دهید.

خانه تکانی

خانه تکانی

لوازم نظافت را با مشورت نظافتچی تهیه کنید

گاهی پیش می‌ آید که شما با دقت فراوان ماده های شوینده را برای نظافت منزل ، خریداری کرده‌ اید ولی به دلیل آلرژی و حساسیت ، نظافتچی نمی تواند از آنها استفاده کند. پس بهتر است قبل از خرید شوینده ها، انواع مواد و نحوه استفاده آنها را با او هماهنگ کنید. همچنین برای سهولت در عملیات نظافت، باید بدانید فرد مورد نظر نیاز به چه وسیله هایی برای نظافت دارد. چهارپایه و یا طی دسته بلند، از جمله لوازم های مهم، در تمیز کردن دیوارها به شمار می روند.

خانه تکانی نوروز

خانه تکانی نوروز

نظافتچی به صورت روزانه یا ساعتی؟

شما می توانید به صورت ساعتی و یا روزانه از خدمات آنها برخوردار شوید. به این منظور باید حجم کارتان را بررسی کنید و نسبت به آن، زمان خدمات را مشخص کنید. اگر حجم کارتان مشخص است، بهتر است به صورت روزانه خدمات را دریافت کنید. چنانچه حجم کارتان مشخص نیست، بهتر است به صورت ساعتی خدمات را دریافت کنید و تا زمانی که کار تمام شود تعداد ساعت ها را محاسبه کنید.

تمیزکاری خانه

تمیزکاری خانه

کارتان را جدی بگیرید تا آسوده خاطر شوید!

برای اینکه بتوانید کار واگذاری نظافت منزل را به صورت مداوم به یک شخص واگذار کنید، باید در انجام خواسته های خود جدی باشید. به این منظور زمانی که از یک فرد راضی بودید تمام خواسته های خود را با حوصله در طی دو جلسه به او بگویید و بعد از یادگیری نظافتچی و نظارت بر کار او می توانید در جلسات بعدی با خیالی آسوده به کارتان بپردازید و اجازه بدهید او هم کار نظافت را به تنهایی انجام دهد. ولی اگر در کارتان جدی نباشید و در حین کار نظافت، خودتان وارد عمل شوید و کار را انجام دهید، در نهایت شخص آموزش لازم را نمی بیند و نمی تواند در جلسات بعدی هم مفید واقع شود و شما مجبور به تعویض او می‌ شوید و یا اینکه ترجیح می‌ دهید خودتان کار نظافت را بر عهده بگیرید! 

تمیزکاری منزل

تمیزکاری منزل

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.