کاغذ دیواری اتاق نشیمن

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی ، طراحی دکوراسیون با این کاغذ همه فن حریف!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
یک تصویر رنگی بر روی زمینه سفید دیوارهای پذیرایی، می تواند فضایی کاملا جدید و زیبا خلق کند. شما می توانید از کاغذ دیواری به منظور ایجاد یک الگوی مناسب در اتاق پذیرایی، برجسته و خاص کردن یکی از دیوارها، زیبایی بخشیدن به یک قسمتی از مبلمان در فضا، مانند پشت میز کنسول و یا برای ایجاد یک تضاد رنگی زیبا در محیط، استفاده کنید.

مقالات مرتبط

کاغذ دیواری پذیرایی ، کدام دیوار؟ کدام مدل؟

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

حتما لازم نیست از کاغذ دیواری برای پوشش تمام قسمت های منزل استفاده کنید. گاهی اگر تنها قسمتی از یک جای کوچک، مانند پشت ویترین یا کتابخانه را کاغذ کنید، می توانید شاهد تغییر مطلوبی در محیط پذیرایی خانه باشید. حتی می توانید یک دیوار را برای کاغذ در نظر بگیرید و روی آن را از قاب عکس های زیبا و خاطره انگیز پر کنید.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

تاثیر نقوش کاغذ دیواری اتاق پذیرایی بر روحیه افراد

نوع طرح و رنگی که برای کاغذ دیواری اتاق پذیرایی انتخاب می‌ کنید، می تواند بر روی حس و حال فضا تاثیر مستقیم بگذارد و حتی نوع احساسات شما را تعیین کند. همچنین می تواند میزان علاقه مندی‌ تان را نسبت به محیط افزایش و یا کاهش دهد.
کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

پذیرایی دوست داشتنی با تم ساحلی

اگر دکوراسیون پذیرایی‌ تان تم ساحلی و آرام دارد، می توانید از کاغذ دیواری با طرح قایق استفاده کنید. اگر دوست دارید فضایی خاص و متفاوت را بیافرینید، بهتر است یک اکسسوری ساحلی مانند قایق به همان رنگ و شکل تهیه کنید و در دل فضا جاگذاری کنید.

کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری پذیرایی

همچنین می توانید، کاغذ دیواری انتخاب کنید که تم ساحلی همراه با درختان انبوه داشته باشد. این سبک انتخاب رنگ و طرح، فضای پذیرایی صمیمی و دوست داشتنی خلق می کند. به این منظور می توانید کاغذ دیواری به رنگ سبز با نقوشی از برگ درختان بامبو انتخاب کنید و مبلمانی با تم آبی و سفید را در دل دیوارها بنشانید. برای کامل کردن دیوارها بهتر است تصویری از موج سواری را قاب گرفته و بر روی یک دیوار مرکزی نصب کنید.

کاغذ دیواری تم ساحلی

کاغذ دیواری تم ساحلی

نقش صنعت در دل دکوراسیون!

اگر علاقه‌ مند به دکوراسیون صنعتی هستید، می توانید نقش کاغذدیواری‌ اتاق پذیرایی را آجر یا سنگی انتخاب کنید. انتخاب کاغذ با نقش این متریال‌ ها، به فضا سردی و صلبیت می‌ بخشد. چنانچه قصد دارید از خشونت اتاق پذیرایی کم کنید، بهتر است از رنگ های گرم برای رنگ کاغذ دیواری استفاده کنید. مثلا طرح آجرهایی با تنالیته رنگی قرمز را، بر آجرهای سفید یا خاکستری ارجحیت بدهید. همچنین استفاده از گلدان های پر از گل، در کنار این نقوش صنعتی، می تواند از سردی محیط بکاهد.

کاغذ دیواری تم صنعتی

کاغذ دیواری تم صنعتی

همچنین اگر تمایل به استفاده از متریال های سخت، مانند آجر و سنگ در فضای پذیرایی‌ تان دارید ولی نگران خرابی دیوار و یا هزینه های جانبی آن هستید، گزینه کاغذ دیواری با این طرح ها می تواند یک پیشنهاد عالی باشد. چنانچه از طرح آن در محیط خوشتان نیامد، می توانید بعد از مدتی به راحتی طرح کاغذتان را عوض کنید ولی اگر از خود مصالح استفاده کنید، دیگر نمی‌ توانید به راحتی از دست آن رها شوید. استفاده از انواع طرح های مصالح سخت، میتواند جلوه‌ ای مدرن به فضای پذیرایی‌ تان ببخشد.

کاغذ دیواری تم آجر و سنگ

کاغذ دیواری تم آجر و سنگ

طبیعت در دستان شما!

انتخاب طرح گل و گیاه برای پوشش دیوارهای پذیرایی از گذشته تا به حال نشانی از سنت و تجمل گرایی بوده است. حس به سلطه در آوردن طبیعت در دستان هر انسانی می تواند لبخند رضایت بر لبان او بنشاند، حتی اگر این تسلط در حد چاپ گل و گیاه بر روی کاغذ دیواری باشد!

کاغذ دیواری تم طبیعت

کاغذ دیواری تم طبیعت

نقشی از پرواز بر روی دیوار

استفاده از طرح هایی با نقش حیواناتی که دوست دارید، ایده ناب دیگری است. حیواناتی مانند پرنده‌ ها، پروانه‌ ها و حیوانات دونده مانند اسب، از طرح های محبوب طبیعت دوستان به شمار می‌ روند. اما اینکه در فضای پذیرایی به چه میزان می توان از آنها استفاده کرد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاغذ دیواری با طرح پرنده

کاغذ دیواری با طرح پرنده

بهترین گزینه استفاده از پوستر با طرح دلخواه بر روی یک دیوار است. نمی توان از طرح های این چنینی برای فضاهای وسیع استفاده کرد، چون نا آرامی در فضا ایجاد می کند.

کاغذ دیواری با طرح پروانه

کاغذ دیواری با طرح پروانه

داماسک از دل کلاسیک!

یکی از محبوب ترین طرح کاغذ دیواری اتاق پذیرایی ، طرح داماسک است. این طرح از گذشته تا به حال مورد استفاده بسیاری از مردم قرار گرفته است. کاغذ دیواری با طرح داماسک بیشترین کاربرد را در دکوراسیون کلاسیک دارد. البته اگر متراژ پذیرایی شما کوچک است پیشنهاد می‌ کنیم از این طرح استفاده نکنید و یا از طرح های داماسک با ابعاد کوچک و با رنگ روشن و ملایم استفاده کنید.

کاغذ دیواری داماسک

کاغذ دیواری داماسک

نقوش برجسته و سه بعدی ؛ طرحی پر زرق‌ و برق

نوع دیگر از کاغذ دیواری برای پذیرایی، کاغذ دیواری با نقوش برجسته و طرح سه بعدی است. کاغذ دیواری با نقوش برجسته و سه بعدی، یک دکوراسیون مجلل و با شکوه را خلق می کند. اگر دکور شما کلاسیک است می توانید برای کامل کردن دیوار با این طرح های پر زرق و برق برجسته از تابلوهایی با قاب‌ های کنده کاری شده‌ چوبی استفاده کنید.

کاغذ دیواری با نقوش برجسته

کاغذ دیواری با نقوش برجسته

چنانچه دوست دار دکور مدرن هستید، می توانید از قاب‌ های ساده به صورت تک رنگ، در قسمتی از دیوار بهره ببرید.

کاغذ دیواری به شکلی دیگر!

نوع دیگر استفاده از کاغذ دیواری در فضای پذیرایی ، استفاده از پنل های کاغذ دیواری است. شما می توانید بعد از انتخاب طرح مورد نظرتان کاغذ را به صورت یک تابلوی دیواری ولی با ابعاد بزرگ‌ تر، بر روی دیوار نصب کنید.

پنل کاغذ دیواری

پنل کاغذ دیواری

همچنین اگر منزل شما قدیمی است و دارای گچبری های قاب دار است، یکی از راهکارهای معجزه‌ گر برای کاغذ دیواری، استفاده از فضای درون قاب ها است. شما می توانید طرح مورد نظرتان را در دل گچبری‌ ها جای دهید.

کاغذ دیواری و گچبری

کاغذ دیواری و گچبری

تاثیر نقوش افقی در فضای پذیرایی

برای بزرگ‌ تر جلوه دادن یک اتاق پذیرایی کوچک، از کاغذ دیواری با نقش و طرح افقی استفاده کنید تا محیط را گسترده‌ تر نشان دهید. می توانید طرح های افقی را کمرنگ‌ تر از رنگ اصلی دیوارها، انتخاب کنید تا از شلوغی فضا بکاهید.

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی با نقش و طرح افقی

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی با نقش و طرح افقی

اعتماد به نفس داشته باشید

از ترکیب رنگ ها در کنار یکدیگر نترسید. شما می توانید از رنگ های پر مایه مانند قهوه‌ ای، در کنار رنگ های شاد مانند سبز، استفاده کنید و از خلق محیط های زنده و با شکوه لذت ببرید. شاید در ابتدا این ترکیب رنگی، کاری دشوار به نظر برسد ولی با گذشت زمان متوجه خواهید شد که چه تاثیر بزرگی بر روحیه‌ تان دارد.

ترکیب رنگ ها با کاغذ دیواری

ترکیب رنگ ها با کاغذ دیواری

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.