نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی

چگونه از ماشین ظرفشویی در عید بهترین استفاده را بکنیم؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

برای نگهداری از ماشین ظرفشویی ، فیلتر ماشین ظرفشویی شما لازم است هر چند وقت یکبار تمیز شود. مواد غذایی مانند سس به راحتی از آن عبور می کنند اما مواد غذایی بزرگتر در آن گیر می کند. برای تمیز کردن آن می توانید از مایع ظرفشویی کمک بگیرید. روغن ها و مواد این چنینی فرچه ی شستشو را هم کثیف می کنند به همین خاطر لازم است ماشین ظرفشویی شما به طور ماهیانه تمیز شود.

مقالات مرتبط

چگونه بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی خود را در منزل از بین ببریم ؟

چگونه از ماشین ظرفشویی بهترین استفاده را بکنیم؟

اگر ظرف هایی را که با ماشین ظرفشویی می شویید به اندازه ای که می خواهید تمیز نمی شوند ، شاید کارخانه ی تولید کننده را مقصر بدانید ، اما ممکن است مشکل از نحوه ی استفاده ی شما از ماشین باشد.

با انجام دادن چند کار ساده می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. با دکوراتور همراه باشید تا با بهترین راه های استفاده از ماشین ظرفشویی آشنا شوید.

قدم اول : باید ها و نباید های استفاده از ماشین ظرفشویی

مواردی که در دفترچه راهنما ذکر شده واضح هستند و نیازی به توضیح ندارند. ظروف چدنی را در ماشین قرار ندهید چرا که باعث خراب شدن ظرف تان می شود. همچنین ظروف چینی و کریستال تحمل گرمای بیش از حد ماشین را ندارند. علاوه بر موارد گفته شده نکات دیگری هم هست که در استفاده از ماشین ظرفشویی نباید انجام دهید:

۱) ماگ های فلزی : گرمای بیش از حد ماشین باعث می شود که کارایی ماگ پایین بیاید و مثل قبل نتواند گرما را درون خود نگه دارد.

۲) ظروف آلومینیومی : باعث ایجاد خراش در سطح آن و تیرگی رنگ ظرف می شود.

۳) ظروف چوبی : گرما و رطوبت باعث ترک خوردن ظروف می شود و همچنین ورود میکروب ها به درون آن ها آسان تر می شود.

اگرچه بسیاری از ظروف جنس نانو که در بازار وجود دارند قابل شستشو با ماشین هستند ، اما قبل از هر کاری دستور العملی که برای  شستشوی آن ها ذکر شده را مورد بررسی قرار دهید. همچنین زمان شستشو را خیلی زیاد نکنید. کارشناسان دکوراتور به ما می گویند: شستن بیش از حد ظروف نانو در دمای بالا باعث آسیب دیدن روکش آن می شود.

مطالعه دفترچه راهنما

مطالعه دفترچه راهنما

قدم دوم : ظروف را از قبل نشویید

شاید فکر کنید که آبکشی ظرف ها قبل از چیدن در ماشین کار درستی است ، اما باید بدانید این یک کار پوچ و بیهوده ای بیش نیست.  اکثر ماشین های ظرفشویی جدید سنسوری دارند که مقدار آب مورد نیاز و مدت زمان شستشو را مشخص می کند.

هر روشی را که برای شستشوی ظروف انتخاب کنید این سنسور ماشین است که مدت زمان کار و دمای آب را مشخص می کند. این کار بر اساس میزان کثیفی یا تمیزی آب معلوم می شود. وقتی ظرف کثیفی وارد آب می شود در مرحله ی اول کثیفی آن گرفته و بعد مواد شوینده به آن اضافه می شود و این فرآیند به مرور کامل تر می گردد.

اگر تمام ظرف هایتان را قبل از قرار دادن در ماشین بشویید و یکی را به همان شکل کثیف درون ماشین بگذارید ، در مرحله ی اول ماشین مقدار کثیفی زیادی را تشخیص نمی دهد و برای شستن ظرف کثیف ضعیف تر عمل می کند.

پاک کننده ی ماشین ظرف شویی شما دارای آنزیم هایی هست که اجزای غذا را تشخیص می دهند و به از بین بردن آن ها می پردازند. حال اگر هیچ ماده ی غذایی وارد آب نشود این آنزیم ها کار دیگری برای انجام دادن ندارند و ۲ حالت پیش می آید : یا در آب حل می شوند یا آثار آن ها بر روی ظروفتان قابل مشاهده خواهد بود.

به طور خلاصه قبل از قرار دادن ظرف در ماشین هر تکه ی بزرگی از غذا که باعث مسدود شدن دستگاه می شود را جدا کنید و اجازه دهید ظرف با کثیفی های معمول وارد ماشین شود.

ظروف را از قبل نشورید

ظروف را از قبل نشویید

قدم سوم : هر ظرف را کجا بگذاریم؟

ماشین ظرفشویی ها شاید انواع گوناگون داشته باشند اما برای قرار دادن ظرف در داخل آنها باید یک سری اصول را رعایت کنید :            

۱) ظروف را در مرکز قفسه ی داخل ماشین قرار دهید چرا که فرچه ی داخل ماشین به صورت دایره ای می چرخد و ظروفی که در مرکز نیستند به شیوه ی غلطی شسته خواهند شد و باعث آسیب رسیدن به ظرف می شود.

۲) از آن جایی که ظروف پلاستیکی در برابر گرمای زیاد امکان ذوب شدن دارند بهتر است در قفسه ی بالایی قرار بگیرند و از مرکز گرما دور باشند.

۳) لیوان ها نیز باید در قفسه ی بالا باشند و در میان ظروف قرار بگیرند در این روش به خشک شدن بهتر لیوان ها کمک می شود.

۴) قاشق چنگال ها باید رو به بالا قرار داشته باشند و مطمئن شوید که سر آن ها طوری قرار گرفته است که به خوبی شسته می شود. اگر حجم زیادی قاشق و چنگال برای شستشو دارید آن ها را دسته بندی کنید و به صورت جدا جدا و یا یکی در میان داخل ماشین بگذارید و از پر کردن بیش از حد ماشین خودداری کنید.

قدم چهارم :  به دستگاه خود رسیدگی کنید

فیلتر ماشین ظرفشویی شما لازم است هر چند وقت یکبار تمیز شود. مواد غذایی مانند سس به راحتی از آن عبور می کنند اما مواد غذایی بزرگتر در آن گیر می کند.

برای تمیز کردن آن می توانید از مایع ظرفشویی کمک بگیرید. روغن ها و مواد این چنینی فرچه ی شستشو را هم کثیف می کنند به همین خاطر لازم است ماشین ظرفشویی شما به طور ماهیانه تمیز شود.

رسیدگی به ماشین ظرفشویی

رسیدگی به ماشین ظرفشویی

 

مترجم : کیاناز هجری

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.