اتاق های نشیمن کوچک

ایده های خاص برای اتاق های نشیمن کوچک

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

طراحی اتاق های نشیمن کوچک باید به صورتی باشد که از نظر نورپردازی و فضا در بهترین حالت ممکن قرار داشته باشد و همچنین باید توجه کافی به رنگ ها ، اندازه و وزن وسایل نیز داشته باشید. این موضوع می تواند تفاوت بسیاری در طراحی بوجود آورد.

مقالات مرتبط

نحوه تزیین یک اتاق نشیمن کوچک

ایده های خاص برای اتاق های نشیمن کوچک

خیلی از ایده ها در زمینه اتاق های نشیمن کوچک بدین صورت می باشد که سعی می کنند چشمان مخاطب را به قول معروف گول بزنند و فضا را بزرگتر جلوه دهند.

این استراتژی ها تلاش دارند تا فضاهای کوچک و درهم را به فضایی دلباز و دِنج تبدیل کنند. طراحی شما باید به صورتی باشد که از نظر نورپردازی و فضا در بهترین حالت ممکن قرار داشته باشد و همچنین باید توجه کافی به رنگ ها ، اندازه و وزن وسایل نیز داشته باشید. این موضوع می تواند تفاوت بسیاری در طراحی بوجود آورد.

استفاده از ایده های جدید جذاب می باشد. بعضی اوقات ایده های سنتی در طراحی اتاق نشیمن نمی تواند چاره ساز باشد. مثلا شما می توانید به جای استفاده از پرده های کرکره ای از پرده های بلند و گُل دار استفاده کنید زیرا هم می توانند نگاه ها را به خود جذب کنند و هم اینکه می توانند فضای شما را بزرگتر جلوه دهند.

اتاق نشیمن شما جدا از اندازه باید از نظر راحتی و جذابیت هم در سطح خوبی قرار داشته باشد. امروز در دکوراتور هم قصد داریم تا راه هایی در این زمینه را به شما عزیزان معرفی کنیم و امیداریم توجه شما را به خود جلب کند.

طراحی با آیینه ها

طراحان معمولا با قرار دادن آیینه ها در جای مناسب سعی می کنند تا فضا را بزرگتر نشان دهند. یکی از معمول ترین ایده ها در این زمینه نصب آینه ها بزرگ در فضاهای مرکزی است تا بتوانند نقطه کانونی زیبایی را بوجود آورند.

برای اینکه بتوان نور را به خوبی بازتاب کرد ، می شود از یک لوستر یا شمع استفاده کرد. اگر امکان پذیر بود می توانید آیینه را در مقابل پنجره نصب کنید تا آیینه به خوبی بتواند نور خورشید را در خود بازتاب کند.

طراحی اتاق نشیمن کوچک با آیینه

طراحی اتاق نشیمن کوچک با آیینه

جلب توجه به سمت بالا

یک اتاق دارای بعد عمودی و همچنین بعد افقی است. اگر اتاق نشیمن شما دارای سقف بلندی است از فضای خود به طریقی استفاده کنید که چشم های مخاطب خود را به سمت بالا جلب کنید. استفاده از پرده های بلند می تواند یکی از این روش ها در این زمینه باشد.

یکی دیگر از این روش ها استفاده از تابلوهای هُنری متوسط می باشد. این تکنیک باعث می شود تا فضای شما بزرگتر نشان داده شود.

اتاق نشیمن با سقف بلند

اتاق نشیمن با سقف بلند

استفاده از رنگ های خُنثی برای اتاق های نشیمن کوچک

یکی از ایده های محبوب در این زمینه استفاده از رنگ های خُنثی برای دیوارها ، کفپوش و مبلمان می باشد. استفاده از رنگ های سفید و بِژ می تواند فضای شما بزرگتر جلوه دهد و همچنین نور را به خوبی در خود منعکس کند.

برای اینکه بتوانید فضای خود را بزرگتر جلوه دهید از ترکیب رنگ های خُنثی برای فضای خود استفاده کنید.

رنگ های خُنثی برای اتاق های نشیمن کوچک

رنگ های خنثی برای اتاق های نشیمن کوچک

استفاده از مبلمان با ظاهری سَبُک

زمانی که می خواهید مبلمان منزل خود را خریداری کنید حتما به این موضوع دقت کافی داشته باشید. سنگینی ظاهری وسایل می تواند تاثیر بسزایی بر روی طراحی ، رنگ و اندازه فضای شما بگذارد. مبلمانی را انتخاب کنید که دارای ظاهری سبک تر هستند.

ترجیحا از رنگ های روشن به جای رنگ های تیره استفاده کنید و مبلمانی را انتخاب کنید که دارای پایه های زیبا هستند. شما همچنین می توانید از میزهای شیشه ای استفاده کنید زیرا تاثیر بسزایی برای بزرگتر جلوه کردن فضا دارد.

استفاده از مبلمان با ظاهری سبک

استفاده از مبلمان با ظاهری سبک

انتخاب مبلمان با ابعاد کوچک

هر ایده ای که در زمینه طراحی اتاق نشیمن وجود دارد بدون انتخاب مبلمان و وسایل مناسب کامل نیست. مبلمانی که دارای بازوهای نازک و پُشتی نازک باشد یکی از ایده آل ترین مبلمان می باشد.

اگر فضای شما تنگ می باشد می توانید از یک کاناپه ساده برای فضای خود استفاده کنید تا فضای زیادی را هم به خود اختصاص ندهد.

انتخاب مبلمان با ابعاد کوچک

انتخاب مبلمان با ابعاد کوچک

امیدواریم که از ایده هایی که امروز در دکوراتور مطرح شد لذت بُرده باشید و در صورتی که ایده ای به ذهن شما رسید ، آن را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.freshome.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.