صلوات

دانلود رایگان خوشنویسی طرح خط صلوات ( ۴ طرح )

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
شاید کم تر مسلمانی بداند که پیامبر اکرم ( ص ) و ائمه اطهار ( ع ) به خوشنویسی نیز اهمیت داده‌ و شاگردان خود را ترغیب به نوشتن و زیبانویسی نموده و حتی به آن ها دستورات نگارش و قواعد خوب نوشتن و زیبانویسی کلمات ، خط صلوات و قرآن را نیز آموخته‌اند. پیامبر گرامی اسلام ( ص ) در روایتی که از آن حضرت نقل شده می فرمایند : « خط نیکو به روشن شدن حق و حقانیت می افزاید ». و لذا « فرزندانتان را به کتابت ( خط و خطاطی ) اکرام کنید » و بدانید « آن که بسم الله الرحمن الرحیم را زیبا بنویسد خداوند گناهانش را خواهد بخشید ».

مقالات مرتبط

دانلود رایگان طرح خوشنویسی مربوط به ایام محرم

رسول اکرم ( ص ) درباره شیوه نگارش قرآن به یکی از نویسندگان وحی می فرمایند : لیقه در دوات قرار ده ، قلم را کج نگه دار ، باء را بلند بنویس ، دندان های سین را با فاصله بنویس ، میم را کور و تو پر ننویس ، الله را زیبا بنویس ، رحمان را کشیده و رحیم را نیکو بنگار و قلم را بر گوش چپ خود قرار بده.
نویسندگان اولیه وحی الهی ، قرآن را با خط کوفی و خط نسخ می نوشتند و معروف است که خط نسخ پس از خط کوفی در نگارش قرآن معمول گردیده است. از جمله کسانی که در خط کوفی از خوشنویسان به شمار می آمدند امیرمؤمنان علی ( علیه السلام ) بوده است.

خوشنویسی طرح خط صلوات

همیشه طرح های مذهبی جزوطرح های پرطرفدار هستند. طرح های محرم ، اسماء الهی ، صلوات های مختلف بسیار مورد توجه ایرانیان و مسلمانان قرار می گیرد. تیم دکوراتور در این مطلب فایل زیپی را در خدمت شما عزیزان قرار دادهکه شامل ۴ طرح زیبا با خط نستعلیق است. امیدواریم از دیدن آن لذت ببرید.

طرح خط صلوات

طرح خط صلوات

مقالات مرتبط : دانلود رایگان طرح های آماده خوشنویسی با موضوع صفات خدا

راهنمای نصب

فرمت فایل : زیپ

حجم فایل : 884 کیلو بایت

درجه پیچیدگی : سخت و پیچیده

رمز فایل

www.dekorator.ir

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.