ترکیب رنگ مناسب دکوراسیون داخلی

بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون ، کدام فضا کدام رنگ؟

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
در علم روانشناسی ثابت شده که رنگ بندی دکوراسیون منزل بر خلق و خوی ساکنین منزل در دراز مدت تاثیر می گذارد و نتایج و بازخورد های روحی و عاطفی آن غیر قابل کتمان است. طراحی دکوراسیون منزل بر اساس روانشناسی رنگ ها می تواند اهرمی کمک کننده برای داشتن لحظاتی شاد و بدون دغدغه باشد. 

مقالات مرتبط

۷ دلیل که باید از رنگ سفید در دکوراسیون منزل استفاده کنید!

ترکیب رنگی

یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی که اکثر افراد در دکوراسیون داخلی با آن مواجه هستند انتخاب بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون است. به طور کلی برای انتخاب ترکیب رنگ مناسب هر فضایی باید ابتدا علاقه شخصی تان را در نظر بگیرید و پس از آن باید تطابق علاقه شخصی تان با مباحث روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی را با توجه به پالت رنگی شان در نظر بگیرید ، به این ترتیب است که می توانید بهترین ترکیب رنگ را برای فضای داخلی تان انتخاب کنید. به همین منظور در این مطلب از دکوراتور می خواهیم شما را با مناسب ترین پالت های رنگی برای فضا های مختلف دکوراسیون منزل آشنا کنیم ، توجه داشته باشید که رنگ های معرفی شده تنها پیشنهادی برای فضای دکوراسیون داخلی تان و آشنایی شما با پالت رنگی است ، پس با ما همراه باشید.

 رنگ بندی مناسب دکوراسیون پذیرایی

بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون پذیرایی به دلیل کانونی بودن این فضا در دکوراسیون منزل ، رنگ های با تم گرم است ، این موضوع بدان معنا نیست که تمام رنگ های انتخابی مبلمان و جزییات موجود در دکوراسیون شما باید حتما گرم باشند ، بلکه می توانید با انتخاب طیف رنگ های گرم و سرد در کنار هم تعادل مناسبی را در فضای نشیمن خود ایجاد کنید و فضای صمیمی و خاصی را برای خود و خانواده تان رقم زنید. 

رنگ مناسب دکوراسیون پذیرایی

رنگ مناسب دکوراسیون پذیرایی

ترکیب رنگ مناسب دکوراسیون پذیرایی

ترکیب رنگ مناسب دکوراسیون پذیرایی

تعاد بین رنگ ها

تعادل بین رنگ ها

 رنگ بندی مناسب دکوراسیون ناهار خوری

یکی از روش های انتخاب ترکیب رنگ مناسب در دکوراسیون ناهار خوری استفاده از رنگ های اشتها برانگیز در این فضا است ، این رنگ ها می توانند با انرژی خود میل شما را به غذا خوردن بیشتر کنند و مدت زمان طولانی تری شما را پای میز غذا نگه دارند. بنابراین علاوه بر علاقه تان برای انتخاب ترکیب رنگ مناسب در دکوراسیون ناهار خوری به اشتها بر انگیز بودن رنگ ها نیز توجه کنید.

ترکیب رنگ مناسب دکوراسیون ناهارخوری

ترکیب رنگ مناسب دکوراسیون ناهار  خوری

استفاده از رنگ های اشتها آور

استفاده از رنگ های اشتها آور

 رنگ بندی مناسب دکوراسیون آشپز خانه

علم فنگ شویی معتقد است فضای آشپز خانه به دلیل عملکردی بودن نیاز به انرژی و سر زندگی بسیار زیادی دارد که می توان این انرژی را در محیط از راه رنگ ها تامین کرد ؛ بنابراین برای انتخاب ترکیب رنگ مناسب دکوراسیون آشپز خانه حتما به سراغ رنگ هایی با تم روشن و غالبا سر زنده بروید تا بتوانید انرژی لازم در محیط را ایجاد نمایید.

ترکیب رنگ مناسب دکوراسیون آشپزخانه

ترکیب رنگ مناسب دکوراسیون آشپزخانه

 رنگ بندی مناسب دکوراسیون اتاق خواب

برای انتخاب ترکیب رنگ مناسب در اتاق خواب حتی اگر به رنگ های غالبا تند و نسبتا قوی مثل قرمز علاقه دارید حتما باید رنگ زمینه اتاق خوابتان را یکی از رنگ های آرامش بخش و ملایم مثل آبی ، یاسی ، سفید و… انتخاب کنید و رنگ های قوی را به عنوان چاشنی به فضای اتاق خواب تان اضافه کنید. این چاشنی ها می توانند به عنوان رنگ کوسن و یا رنگ سایر لوازم دکوری مورد استفاده تان قرار گیرد. 

ترکیب رنگ مناسب اتاق خواب

ترکیب رنگ مناسب اتاق خواب

چگونگی استفاده از رنگ های قوی

چگونگی استفاده از رنگ های قوی

 رنگ بندی مناسب دکوراسیون اتاق کودک

در انتخاب ترکیب رنگ مناسب اتاق کودک هم باید همانند اتاق خواب رنگ ملایمی را به عنوان رنگ غالب فضا و رنگ پس زمینه در نظر بگیرید و در کنار آن از رنگ های شاد و سر زنده و مورد علاقه دلبندتان کمک بگیرید.

ترکیب رنگ مناسب اتاق کودک

ترکیب رنگ مناسب اتاق کودک

رنگ ملایم مناسب اتاق کودک

رنگ ملایم مناسب اتاق کودک

منبع :

چیدانه

یک نظر

  1. من تو ترکیب رنگ ها خیلی مشکل داشتم این مطالب باعث شد بتونم ایده های زیبایی بگیرم ممنون مطالب خوبتون

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.