طراحی پاسیو با گیاهان خانگی

دکوراسیون پاسیو با گیاهان آپارتمانی ، رازهای سبز لیلا!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
حضور پاسیو در فضای داخلی منزل پتانسیل بسیار خوبی برای نگهداری گیاهان در خانه بوجود می آورد. پاسیو مانند گلخانه عمل می کند و شرایط مساعدی برای گیاهان دارد. در این مطلب به خانه خانم لیلا احمدیان در قم رفتیم. او از نحوه ساخت دکوراسیون پاسیو و نگهداری گیاهان در خانه خود می گوید.

مقالات مرتبط

ایده های بی نظیر برای طراحی پاسیوهای کوچک

خانه سبز لیلا در یک نگاه  

  • تعداد گیاهبان های خانه: ۲ نفر
  • شغل فرد مورد نظر: مهندس صنایع
  • موقعیت شهر: قم
  • متراژ فضای نگهداری گیاهان: پاسیو ۴ متر مربع
  • تعداد گونه های گیاهی: ۱۷ گیاه
  • مدت زمان حضور گیاهان در خانه: ۲ سال
  • هزینه تهیه گیاهان و گلدان های سفالی: کمتر از ۱ میلیون تومان
دکوراسیون پاسیو

دکوراسیون پاسیو

علاقه به گیاهان، ورود به فضای خانه

من و همسرم به دلیل علاقه به گیاهان تصمیم گرفتیم در دکوراسیون پاسیو خانه مان گلخانه کوچکی درست کنیم. از ۲ سال پیش شروع به خرید گیاهان مختلفی کردیم.اکثرا گیاهان را از شهر محلات خریدیم به دلیل اینکه گیاهان آن طراوت، تنوع و قیمت مناسبی دارد.

طراحی دکوراسیون پاسیو

طراحی دکوراسیون پاسیو

کود خانگی برای تغذیه گیاهان آپارتمانی

از وسایل باغبانی خاصی استفاده نمی کنم و فقط ماهی یک بار کود آهن و پوسته تخم مرغ برای کود دهی و تغذیه گیاهان به کار می برم. برای ایجاد رطوبت در پاسیو از دستگاه بخور سرد استفاده می کنم که باعث شادابی بیشتر گیاهان شده است.

گیاهان آپارتمانی خانه لیلا در دکوراسیون پاسیو و فضای داخلی

کف پاسیو را چمن مصنوعی کردیم و در آن بیش از ۱۰ عدد کاکتوس و گیاهان گوشتی نگهداری می کنیم. گیاهانی مثل کاج نوئل، سینگونیوم، یاس، یوکا، حسن یوسف و تعدادی بنت قنسول، پوتوس، فیکوس برگ بیدی،شلفرا هست و در فضای نشیمن هم از گیاهان آپارتمانی دیگری مثل بنجامین، کاج مطبق و آگلونما نگهداری می کنیم.

پاسیو

پاسیو

پاسیو را چگونه ساختید؟

برای دکوراسیون پاسیو شیشه مشجر استفاده کردیم و بطور کلی محیط بسته شد. ما به دلیل آب و هوای قم ترجیح دادیم این کار را انجام دهیم و در تابستان به دلیل وجود آفتاب سوزان، از پرده های بامبو که در پاسیو نصب کردیم استفاده می کنیم‌.دو طبقه شلف برای گیاهان گوشتی و کاکتوس درست کردیم که از داخل خانه هم قابل دیدن است. گیاهان گوشتی نیاز به هفته ای یک بار آبیاری دارند. به دلیل علاقه بیشتر به گیاه گوشتی، کمتر گیاه کاکتوس دارم.

نحوه تکثیر و آبیاری گیاهان در خانه لیلا

گیاهی به جز پوتوس تکثیر نکردم و آن هم تکثیر راحتی دارد. ما در دکوراسیون منزل ۶ گلدان پوتوس داریم. این گیاه نمای پاسیو را زیبا کرده و در دکوراسیون نشیمن برای تزیین خانه و انرژی خوبی که دارد، از پوتوس استفاده کردیم. ولی سعی کردیم آن را در فضایی قرار دهیم که نور از پاسیو به آنها برسد.

طراحی پاسیو

طراحی پاسیو

گل آگلونما نیاز به نور زیاد ندارد و آن را در قسمت دور از پاسیو قرار داده ایم. گیاهان نیاز به غبار پاشی و آبیاری منظم دارند و هر کدام از آنها را باید با روش مخصوص خودشان مراقبت کرد. برای مثال بنت قنسول را غبار پاشی نمی کنم ولی بنجامین را حتی گاهی روزی ۲ بار هم لازم است که اسپری کنم. بقیه گیاهان آپارتمانی یک روز در میان و همچنین با توجه به فصلی که در آن هستیم، آبیاری و غبار پاشی می کنم.

تجربه خانواده در نگهداری گیاهان آپارتمانی

برای نگهداری از گیاهان از تجربه خانواده ام با توجه به تعداد گیاهانی که داشتند، استفاده کردم و خودم هم در مورد نحوه مراقبت از گیاهان مطالعه کردم.

توصیه لیلا: گیاهان نیاز به توجه و زمان دارند

برای نگهداری از گیاهان وقت گذاشتن و توجه به آنها خیلی مهم هست و ایجاد مکانی که برای رشد گیاهان مناسب باشد، بسیار مهم است. حضور گیاهان در خانه باعث می شود فضای داخلی خانه، صمیمی تر و با نشاط تر باشد. در صورتی که به گیاهان آپارتمانی علاقه دارید و فضای مناسبی هم در خانه شما وجود دارد، توصیه می کنم حتما گیاه را به خانه تان بیاورید‌. یک موسیقی زیبا هم می تواند آنها را شاداب کند.

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.