طراحی محوطه و فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز ویلا ، حیاط بدون این ۵ تا حیاط نمیشه!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
نزدیک به فصل بهار هستیم و بسیاری از ما در حال آماده سازی فضاهای مختلف برای استقبال از این فصل هستیم. برای فضاهای داخلی از رنگ های روشن و وسایل سرمایشی استفاده می کنیم. برای فضاهای بیرونی خانه های ویلایی و حیاط دار هم درگیر نظم دادن و زیبا کردنشان هستیم. دغدغه بسیاری از افراد در این کار این است که برای زیباسازی حیاط و فضای بیرونی چه اقداماتی انجام بدهیم. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، با دکوراتور همراه باشید تا ببینیم که برای طراحی فضای سبز ویلا چه اقداماتی را انجام دهیم.

مقالات مرتبط

شرکت های طراحی فضای سبز ، این یک رابطه دو طرفه است

طراحی فضای سبز ویلا با آلاچیق

در فصل بهار و تابستان حضور فضایی که ما را از تابش مستقیم نور آفتاب در امان نگه دارد و مکان استراحت و آسایش مناسبی برای ما باشد، آلاچیق است. هدف از داشتن آلاچیق در وهله اول استفاده از طبیعت و ارتباط بدون واسطه با محیط پیرامون است. پس چه بهتر است که طراحی فضای سبز با آلاچیق چوبی که هم حسی بهتر دارد و هم با طبیعت محیط همراه است انجام شود.

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز ویلا با آب نما

طراحی فضای سبز برای فصل بهار و تابستان، کار ساده ای نیست؛ مخصوصا زمانی که بخواهید محیط را هم خنک کنید. اما خب این کار غیر ممکن نیست. در اکثر پروژه های اجرایی ما شاهد استفاده از آب نما در طراحی محوطه هستیم. این آب نماها علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضای سبز، کمک زیادی به خنک کردن محیط هم می کنند.

فضای سبز ویلا

فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز ویلا با فلاور باکس

یکی از وسایلی که به کمک محوطه سازی آمده است و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، فلاور باکس است. فلاور باکس واژه ای انگلیسی به معنای جعبه گل است که داخل آن را خاک می ریزند و برای کاشت و پرورش گل و گیاه از آن استفاده می کنند. از آنجایی که فضاهای باز مانند حیاط و پاسیو و بالکن و حتی بام سبز با کمبود باغچه و خاک مواجه هستند؛ لذا فلاور باکس گزینه ای بسیار مطلوب و مناسب برای جایگزینی باغچه است.

طراحی فضای سبز با فلاور باکس

طراحی فضای سبز با فلاور باکس

طراحی فضای سبز با پرگولا

پرگولا فضایی مشبک است که شبیه به آلاچیق بوده و در طراحی فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از این سازه برای زیباسازی محیط، مکانی برای استراحت و فضایی برای رشد گیاهان رونده مانند پیچک استفاده می شود.

طراحی فضای سبز با پرگولا

طراحی فضای سبز با پرگولا

طراحی فضای سبز با پل چوبی

یکی دیگر از کارهایی که می توان برای طراحی فضای سبز انجام داد، استفاده از پل چوبی در محوطه ی بیرونی است. این پل های چوبی علاوه بر اینکه یک مسیر ارتباطی بین دو سمت جوی آب ایجاد می کنند، کمک بسیار زیادی به زیبایی فضای سبز می کنند.

طراحی فضای سبز با پل چوبی

طراحی فضای سبز با پل چوبی

طراحی فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز ویلا

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.