طرح خاتون مینیاتوری

دانلود رایگان معرق طرح خاتون مینیاتوری

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
 خاتون عنوانی سغدی بود که برای شهبانوهای توچوئه در آسیای میانه به کار می‌رفت. این واژه سغدی پس از آن برای زنان فرمانروایان خوارزمشاهی ، سلجوقی و چنگیزی نیز به کار رفت. در دوران تیموریان در آسیای میانه واژه بیگم جایگزین این عنوان شد. طرح خاتون مینیاتوری طرحی بسیار زیبا و همه پسند است.

مقالات مرتبط

دانلود رایگان معرق طرح خاتون

واژه « خاتون » ( واج‌نویسی سغدی : xtwn ، آوانویسی سغدی : gh’twn ) که از سغدی به آثار فارسی دری وارد گردیده بود ، بعدها از زبان اهل بخارا بار نخست در کتاب های عربی درباره فتح بخارا اقتباس گردید و در زبان عربی به گونه « خواتین » جمع بسته شد.

واژه خاتون

این واژه در ترکی عثمانی ( عنوانی احترام‌آمیز برای زنان بزرگ ) درآمده‌است. از آن‌جا که این واژه ایرانی در زبان‌های ترکی نیز وارد شده برخی منابع [ مانند لغت‌نامهٔ دهخدا ] آن را ترکی پنداشته‌اند. در عربی به‌عنوان یک واژه با ریشهٔ ترکی به‌کار می‌رود و جمع آن خواتین ، معنای آن « خانم ، بانو ، کدبانو » ذکر شده‌است.

طرح خاتون مینیاتوری معمولا لقب زنان اشرافی ، لقب همسر خاقان چین که انوشیروان دختر او را به همسری برگزید ، به صورت پسوند همراه بعضی نام ها می آید و نام جدید می سازد مانند نرگس خاتون.

خاتون به معنای خانم و بانو. این لفظ برای احترام بنام زن متصل میشود مثل زینب خاتون و سکینه خاتون. سابقاً عمومی بوده لیکن اکنون مخصوص بعضی از ایلات و دیه هاست و دیگران جای آن خانم استعمال میکنند و برای مقدسات دینیه در وعظ و کتب همان خاتون گویند. لفظ خاتون در قدیمترین کتاب فارسی ترجمه تاریخ طبری ( قرن چهارم هجری ) هم مکرر آمده پس باید فارسی باشد اگر چه فرهنگ های ترکی آن را ترکی ضبط کرده اند. در سنسکریت بانوی خانه را کتم بینی هم گویند که ممکن است از ریشه خاتون باشد. در فرهنگ نظام بزرگ و بی بی و کدبانوی خانه را گویند. در برهان از القاب زنان کبار است و این لفظ عربی نیست. اما جمع آن به طرز عربی خواتین آمده و این از تصرفات فارسیان متعرب است.

معرق طرح خاتون مینیاتوری

در میان طرح های معرق و منبت طرح خاتون مینیاتوری به علت اصالت و زیبایی فراوان بسیار مورد توجه قرار می گیرد. تیم دکوراتور در فایل زیر مجموعه ای از طرح خاتون مینیاتوری را برای شما آماده کرده است. امیدواریم از این طرح ها لذت ببرید و نهایت استفاده را انجام دهیید.

خاتون

خاتون

راهنمای نصب

فرمت فایل : زیپ

حجم : 8.87 مگابایت

درجه پیچیدگی : پیچیده

رمز فایل

www.dekorator.ir

مریم حسن پور علاقه مند به دنیای هنر ، معماری و دکوراسیون . با تمام وجود در کنار هم برای رقم زدن اتفاقات بهتر تلاش می کنیم ^_^

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.