نکات کلیدی در خرید لوستر

۱۱ نکته کلیدی در خرید لوستر!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

خرید لوستر یکی از اکسسوارهای سنتی دکوراسیون داخلی در فضا هایی همچون اتاق نشیمن ، اتاق ناهار خوری ، سرسرا و لابی ، تالار های بزرگ و … است ، ولی دیگر دوران استفاده انحصاری از آنها در فضا های پذیرایی گذشته است.

 مقاله های مرتبط

لوستر آشپزخانه ، در کدام نور آشپزی دلچسب تره؟

 

نورپردازی

انتخاب لوستر زیبا و مناسب برای فضا های مختلف خانه هم در زیبایی و هم در روشنایی‌ نقش خیلی مهم و اساسی‌ دارد اما همین‌ طور که انتخاب به جا و درست آن در زیبا تر نشان دادن محیط موثر است ، انتخاب نا درست و اشتباه هم باعث شلوغی و بدجلوه کردن محیط می‌ شود؛ برای همین تصمیم گرفتیم در این مطلب راهنمای کوچکی را برای آنهایی که قصد خرید لوستر دارند ، بیاوریم. پس با دکوراتور همراه باشید…

برای خرید بهترین مدل های لوستر میتوانید به این لینک بروید

 ۱. چرایی خرید لوستر

هدف‌ تان از خرید چیست؟ برای تامین نور و روشنایی منزل‌ تان اقدام به خرید لوستر کرده‌اید یا اینکه به دنبال یک اکسسواری و وسیله‌ ای برای  زیبایی و تزئین فضای خانه‌ تان هستید؟ شاید هم به هر دوی‌ شان فکر می‌ کنید. پس اول ببینید که قصد تان از تهیه لوستر چیست و بعد برای خرید آن اقدام کنید؛ چون هدف‌ تان هر چه که باشد باید متناسب با آن خرید کنید؛ وسیله‌ ای که صرفا جنبه تزئینی در خانه‌ تان را دارد یا شی‌ء ای روشنایی‌ بخش یا شاید هم هردو.

انتخاب لوستر متناسب با هدفتان

انتخاب لوستر متناسب با هدفتان

۲. اندازه

بزرگی و کوچکی لوستر انتخابی‌ تان کاملا بستگی به فضای نشیمن‌ تان دارد. در فضا های بزرگ دست‌ تان برای تعیین اندازه آن باز است و در عوض برای فضا های کوچک باید لوستر تان شاخه‌ ها و چراغ‌ های کمتری داشته باشد؛ چون اگر نور و روشنایی‌ تان زیاد باشد ، مجبور می‌ شوید بعضی از لامپ‌ ها را باز یا خاموش کنید که این کار جلوه زشت و نا زیبایی به آن می‌ بخشد.

انتخاب لوستر متناسب با فضای نشیمن

انتخاب لوستر متناسب با فضای نشیمن

۳. سبک 

 هنگام انتخاب لوستر سبک دکوراسیون‌ تان را در نظر بگیرید. لوستر های کوچک و اسپرت که غالبا روشنایی کمتری دارند و در ترکیب‌ شان فلز یا چوب به کار رفته مناسب خانه‌ های مدرن هستند و در مقابل لوستر های بزرگ ، کلاسیک و پر نور که معمولا بلوری و کریستال هستند ، هماهنگی بیشتری با دکوراسیون و سبک چیدمان خانه‌ های سنتی دارند. به یاد داشته باشید هماهنگی آباژور ها با نوع لوستر هم در زیبایی فضای‌ تان خیلی موثر است. اگر در فضای پذیرایی‌ تان از آباژور های پایه‌ دار یا رو میزی با پارچه‌ هایی با طراحی مدرن استفاده کرده‌اید ، باید از لوستری مدرن که طراحی زیبا و خاص دارد ، کمک بگیرید.

خرید لوستر متناسب با دکوراسیون داخلی

خرید لوستر متناسب با دکوراسیون داخلی

۴. توجه به رنگ‌ ها در خرید لوستر 

رنگ ، مدل و سبک لوستر باید هماهنگ با سایر وسایل خانه در نظر گرفته شود. توجه کنید  انتخاب تان جدید ، به روز و زیبا باشد و در عین حال با چند مدل دکوراسیون همخوانی داشته باشد تا اگر پرده و مبلمان‌ تان را عوض کردید ، مجبور به تعویض لوستر تان نشوید.

خرید لوستر با رنگ و مدل متناسب

خرید لوستر با رنگ و مدل متناسب

۵. سادگی و استاندارد بودن 

هنگام انتخاب لوستر حتما دقت کنید حباب‌ های استاندارد و تا جای ممکن ساده‌ ای داشته باشد. در واقع حباب‌ ها باید طوری باشند که اگر خدایی ناکرده یکی از آنها شکست ، نمونه مشابه آن قابل تهیه از بازار باشد و به خاطر آن مجبور به تعویض کل آن نشوید. یک دلیل دیگر برای سادگی حباب‌ ها هم اینکه نظافت و گردگیری‌ شان راحت و بدون دغدغه باشد؛ خلاصه اینکه  لوستری انتخاب کنید که هم تک و خاص بوده و هم اندازه و شکل حباب‌ هایش استاندارد و به روز باشد.

انتخاب لوستر با حباب های استاندارد

انتخاب لوستر با حباب های استاندارد

۶. ارتفاع سقف 

توجه به ارتفاع و بلندای سقف خیلی مهم است. اگر سقف پذیرایی‌ تان بلند است ، لوستر های آویز دار و چند طبقه انتخاب خوبی برای منزل‌ شماست و اگر سقف کم‌ ارتفاعی دارید ، پیشنهاد ما به شما تهیه لوستر سقفی است که هم کوتاهی سقف شما کمتر نشان داده شود و هم اینکه مزاحمت برای اهالی خانه ایجاد نکرده و تبدیل به یک مانع نشود و در ضمن زیبایی آن تحت‌ تاثیر فضای کم‌ ارتفاع قرار نگیرد. در این میان کمک گرفتن از دیوار کوب یا یک آباژور در خانه‌‌ هایی با سقف کوتاه روش بسیار خوبی برای تنظیم نور فضاست.

لوستر متناسب با سقف بلند

لوستر متناسب با سقف بلند

 ۷. خرید لوستر 

سقف‌ های گچبری 

اگر سقف اتاق نشیمن‌ تان گچبری شده و تزئیناتی دارد ، یک لوستر ساده و بدون شلوغی مناسب حال شماست؛ چون استفاده از یک لوستر خیلی پرکار در کنار تزئینات سقف باعث شلوغی بیشتر اتاق می‌ شود و شلوغی زیاد هم مساوی است با خستگی چشم و با لطبع خسته‌ کننده شدن دکوراسیون.

لوستر ساده متناسب با تزیینات سقف

لوستر ساده متناسب با تزیینات سقف

۸. خرید لوستر 

خرید برای اتاق خواب و آشپزخانه

انتخاب لوستر هایی که چوب در طراحی آنها به کار رفته تناسب خیلی زیادی با فضای آشپزخانه و اتاق خواب دارد؛ چون در هر دوی این فضا ها به میزان زیادی چوب مصرف شده و هماهنگی لازم بین فضا و لوستر صورت می‌ گیرد. نکته دیگر اینکه برای اتاق خواب لوستری انتخاب کنید که نور آن رو به سمت بالا باشد تا روشنایی کاملا ملایمی به محیط خواب شما تابانده شود و برای آشپزخانه لوستری با شاخه‌ های رو به پایین تهیه کنید تا بیشترین نور ممکن به فضا برسد و امورات این قسمت حساس خانه با دقت و ایمنی لازم صورت پذیرد.

لوستر مناسب اتاق خواب

لوستر مناسب اتاق خواب

 ۹. لامپ‌ های لوستر

انتخاب رنگ لامپ و نورپردازی فضا هم در زیبا سازی محیط خیلی مهم است. حتما از لامپ‌ های آفتابی و مهتابی در کنار هم برای نورپردازی استفاده کنید تا هم نور یک‌ رنگ چشم‌ تان را ناراحت نکند و هم رنگ دکوراسیون منزل‌ تان تحت تاثیر قرار نگیرد.

استفاده از لامپ های آفتابی و مهتابی در خرید لوستر

استفاده از لامپ های آفتابی و مهتابی در خرید لوستر

۱۰. تعداد

اگر فضای پذیرایی‌ تان کوچک و جمع‌ و جور است باید لوستر تان را طوری انتخاب کنید که اندازه و میزان نور آن برای کل فضای‌ تان کافی باشد اما اگر فضای پذیرایی‌ تان بزرگ و جا دار است ، کمک گرفتن از چند لوستر کوچک فوق‌العاده زیبا خواهد بود.

تعداد لوستر متناسب با فضای نشیمن

تعداد لوستر متناسب با فضای نشیمن

 ۱۱. تنظیم نور و روشنایی

روشنایی و نور کم یا زیاد هر دو به یک اندازه در فضای منزل اشتباه و ناراحت‌ کننده است. پیشنهاد می‌ کنیم از کلید های تنظیم‌کننده نور استفاده کنید. با این کار هم به دلخواه می‌ توانید نور فضای‌ تان را زیاد و کم کنید و هم در مصرف برق صرفه‌ جویی می‌ شود.

استفاده از کلیدهای تنظیم کننده نور

استفاده از کلیدهای تنظیم کننده نور

 

منبع :

چیدانه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.