مونوکسیدکربن

دانلود رایگان اینفوگرافیک مونوکسیدکربن به قتل می رساند

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
مونوکسید کربن یا همان کربن مونوکسید ( Carbon monoxide ) ( که فرمول شیمیایی آن CO است ) نام یک گاز بی‌بو ، بی‌رنگ و بی‌طعم است که بر اثر ناقص سوختن کربن به وجود می‌آید. کربن مونوکسید یک گاز بسیار سمی است و به همین دلیل است که این گاز را را قاتل نامریی می‌نامند.

مونوکسید کربن

مونوکسیدکربن یا همان کربن مونوکسید ( Carbon monoxide ) ( که فرمول شیمیایی آن CO است ) نام یک گاز بی‌بو ، بی‌رنگ و بی‌طعم است که بر اثر ناقص سوختن کربن به وجود می‌آید.

کربن مونوکسید یک گاز بسیار سمی است و به همین دلیل است که کربن مونوکسید را قاتل نامریی می‌نامند. این گاز در صورت غلظت بالا هم انسان و هم حیوان را از پا در‌می‌آورد. این گاز از یک اتم کربن و از یک اتم اکیسژن تشکیل می‌شود.

هنگامی که مونوکسیدکربن وارد سیستم تنفسی شخص می‌شود بلافاصله با گلبول‌های قرمز شخص ترکیب می‌شود و باعث می‌شود  اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد.

این امر باعث خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط می‌شود ، شخص دچار بیهوشی می‌شود.

مونوکسیدکربن به قتل می رساند

با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی ، توجه به آمار و نکات ارائه شده می تواند سهم بسزایی در کاهش تلفات این فصل داشته باشد.

جابجایی افراد مستاجر ، ساخت منازل و یا تعمیر آن و چک نکردن مسیر خروجی قبل از نصب بخاری ، استفاده از از وسایل گرمایشی فاقد دودکش مانند اجاق گاز ، نصب خروجی لوله دودکش از پنجره و یا بصورت افقی از دیوار ، همه مانع ایجاد مکش مناسب شده و باعث از دست رفتن حدود ۸۴۰ نفر به طور سالیانه در کشور عزیزمان می شود.
نفر بعدی چه کسی می تواند باشد یا نباشد؟

مراجع : جزوات مربیگری آتش‌نشانی ، سایت پزشکی قانونی کشور ، سایت آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ، شرکت ملی گاز ایران

اینفوگرافیک مونوکسید کربن به قتل می رساند

 اینفوگرافیک مونوکسید کربن به قتل می رساند

اینفوگرافیک مونوکسید کربن به قتل می رساند

راهنمای نصب

فرمت فایل : زیپ

حجم فایل : 144 کیلوبایت

درجه پیچیدگی : ساده

رمز فایل

www.dekorator.ir

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.