مونوکسیدکربن

دانلود رایگان اینفوگرافیک مونوکسیدکربن به قتل می رساند

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
مونوکسید کربن یا همان کربن مونوکسید ( Carbon monoxide ) ( که فرمول شیمیایی آن CO است ) نام یک گاز بی‌بو ، بی‌رنگ و بی‌طعم است که بر اثر ناقص سوختن کربن به وجود می‌آید. کربن مونوکسید یک گاز بسیار سمی است و به همین دلیل است که این گاز را را قاتل نامریی می‌نامند.

مونوکسید کربن

مونوکسیدکربن یا همان کربن مونوکسید ( Carbon monoxide ) ( که فرمول شیمیایی آن CO است ) نام یک گاز بی‌بو ، بی‌رنگ و بی‌طعم است که بر اثر ناقص سوختن کربن به وجود می‌آید.

کربن مونوکسید یک گاز بسیار سمی است و به همین دلیل است که کربن مونوکسید را قاتل نامریی می‌نامند. این گاز در صورت غلظت بالا هم انسان و هم حیوان را از پا در‌می‌آورد. این گاز از یک اتم کربن و از یک اتم اکیسژن تشکیل می‌شود.

هنگامی که مونوکسیدکربن وارد سیستم تنفسی شخص می‌شود بلافاصله با گلبول‌های قرمز شخص ترکیب می‌شود و باعث می‌شود  اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد.

این امر باعث خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط می‌شود ، شخص دچار بیهوشی می‌شود.

مونوکسیدکربن به قتل می رساند

با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی ، توجه به آمار و نکات ارائه شده می تواند سهم بسزایی در کاهش تلفات این فصل داشته باشد.

جابجایی افراد مستاجر ، ساخت منازل و یا تعمیر آن و چک نکردن مسیر خروجی قبل از نصب بخاری ، استفاده از از وسایل گرمایشی فاقد دودکش مانند اجاق گاز ، نصب خروجی لوله دودکش از پنجره و یا بصورت افقی از دیوار ، همه مانع ایجاد مکش مناسب شده و باعث از دست رفتن حدود ۸۴۰ نفر به طور سالیانه در کشور عزیزمان می شود.
نفر بعدی چه کسی می تواند باشد یا نباشد؟

مراجع : جزوات مربیگری آتش‌نشانی ، سایت پزشکی قانونی کشور ، سایت آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ، شرکت ملی گاز ایران

اینفوگرافیک مونوکسید کربن به قتل می رساند

 اینفوگرافیک مونوکسید کربن به قتل می رساند

اینفوگرافیک مونوکسید کربن به قتل می رساند

راهنمای نصب

فرمت فایل : زیپ

حجم فایل : 144 کیلوبایت

درجه پیچیدگی : ساده

رمز فایل

www.dekorator.ir

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.