تاریخچه پیدایش آشپزخانه

دانلود رایگان اینفوگرافیک تاریخچه پیدایش آشپزخانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
تاریخچه پیدایش آشپزخانه از آنجایی شروع شد که ، بیش از ۲ قرن پیش پخت و پز و آماده کردن غذا سخت و طاقت فرسا بوده. به همین خاطر از سال ۱۹۵۰ به بعد سبک طراحی ها از آشپزخانه های بدبو و بد شکل به آشپزخانه های مطلوب و باب روز تغییر کرد ، آشپزخانه ها به طور گسترده ای تبدیل به یکی از قسمت های اصلی خانه شدند.

تاریخچه مختصری از آشپزخانه

این روزها چه شما خانه جدیدی بخرید یا بخواهید آشپزخانه خودتان را بازسازی کنید ، کمترین چیزی که شما انتظار دارید در آشپزخانه موجود باشد آب سرد و گرم،  یخچال ، گاز و یک سطح بهداشتی و تمیز برای آماده کردن غذا است.

اگر شما بودجه بیشتری داشته باشید فر تمیز کننده خودکار ، مایکروویو ۱۰۰۰ وات ، ماشین ظرفشویی و چیزهای دیگر هم می توانید اضافه نمایید.

با این ابداعات و تسهیلات خیلی آسان فراموش می شود که بیش از ۲ قرن پیش پخت و پز و آماده کردن غذا سخت و طاقت فرسا بوده و وقت گیر بودنش نسبت به امروز غیر قابل مقایسه.

آشپزخانه های اولیه

آشپزخانه های اولیه اغلب اتاقی جداگانه بود در پشت خانه ، خدمت کاران آتش روشن می کردند و مواد غذایی از یک تیرک بزرگ آویزان بود. ظروف آشپزخانه شامل دیگ و کتری های سفالین بود که از سفال های بسیار سخت ساخته شده بودند.

برای ثروتمندان و طبقات بالا ، آشپزخانه ها مکانی کثیف بودند و از آن دور می ماندند. آنجا در ابتدا جای بردگان و خدمتکاران بود تا در آنجا کار کنند و همه کارهای پخت و پز را انجام دهند آن هم محیطی پر از دود و دوده.

در اوایل سال ۱۹۰۰ تحولات بزرگی رخ داد ؛ استفاده از برق تقریباً همگانی شد و آب سالم در دسترس همه قرار گرفت و همچنین این اولین بار بود که مردم با اجاق گاز و یخچال( سردخانه ) ، دیگ بخار ، اجاق و کوره آشنا می شدند. با انقلاب صنعتی و معرفی خطوط تولید در کارخانه ها بهره وری در محیط کار در آشپزخانه گنجانده شد.

آشپزخانه فرانکفورتی

در سال ۱۹۲۶ اولین زن معمار اتریشی Margarete Lihotzky ماموریت پیدا کرد تا به حل بحران مسکن پس از جنگ آلمان کمک کند. او آشپزخانه فرانکفورت را طراحی کرد.

” آشپزخانه فرانکفورتی ” مقطع مهمی از تغییر در طراحی داخلی خانه ها را نشان می دهد ، که طی آن الگوی جدید ساخت آشپزخانه توکار ، به دنیای معماری مدرن معرفی گردید.

الگویی که بعدها و حتی امروز به عنوان الگوی پذیرفته شده آشپزخانه ، در خانه های مسکونی شهری از آنها استفاده می شود. این اولین تولید انبوه از آشپزخانه های مجهز در جهان بود و طوری طراحی شده بود که آشپز می توانست کارهایش را با حرکت و جابجایی کمتری در فضای کارش انجام دهد چیزی که امروز به عنوان مثلث آشپزخانه شناخته می شود.

پس ازجنگ جهانی دوم آشپزخانه ها بهترین دوست زنان خانه دار بودند ، با ظهور طبقه متوسط و از بین رفتن بردگی ، زنان خانه دار بایستی کارهای مربوط به خانواده را خود به تنهایی مدیریت می کردند.

در این دوره شاهد حضور مخلوط کن ، مایکروویو و توستر بودیم که هر کدام از اینها اثرات خود را بر زندگی روزانه خانواده می گذاشتند و باعث راحتی بیشتر برای تهیه سریع غذا می شدند.

از سال ۱۹۵۰ به بعد

از سال ۱۹۵۰ به بعد سبک طراحی ها از آشپزخانه های بدبو و بد شکل به آشپزخانه های مطلوب و باب روز تغییر کرد ، آشپزخانه ها به طور گسترده ای تبدیل به یکی از قسمت های اصلی خانه شدند.

با الهام گرفتن از آشپزخانه های صنعتی که سرآشپزهای حرفه ای در آن به کار مشغول بودند ایده های کاربردی جدیدی به آشپزخانه های داخل منازل اضافه شد از جمله استفاده از استیل در ظرفشویی یا میزهای کار.

اینفوگرافیک تاریخچه پیدایش آشپزخانه

اینفوگرافیک تاریخچه پیدایش آشپزخانه

اینفوگرافیک تاریخچه پیدایش آشپزخانه

راهنمای نصب

فرمت فایل : زیپ

حجم فایل : 169 کیلوبایت

درجه پیچیدگی : ساده

رمز فایل

www.dekorator.ir

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.