خانه های کوچک را چگونه دکور کنیم، ۱۰ نکته طلایی!

دکور خانه های کوچک ، ۱۰ نکته طلایی!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

چیدمان و دکور خانه های کوچک برای برخی از افراد دشوار است. برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک بهتر است از همه فضا های منزل نهایت استفاده را ببرید تا بتوانید دکوراسیونی مدرن و شیک را در منزل خود بوجود آورید.

مقاله های مرتبط

۵ ایده برای خانه بدون اتاق خواب برای دکوراسیون خانه های کوچک

دکور خانه های کوچک

همه ما بلد هستیم خانه های بزرگ را دکور کنیم و هر وسیله ای را در بهترین جای ممکن جای دهیم ، اما هنر این است که همین خلاقیت را در خانه ای با فضای کوچک پیاده کنیم و باز هم بهترین نتیجه را بگیریم. در واقع طراحی دکوراسیون داخلی فضا های کوچک چالشی است که اگر یک طراح به خوبی از پس آن بر بیاید آن وقت می تواند به خود افتخار کند. این مطلب شما را یک سری از ترفند ها برای فضا های کوچک و خانه های نقلی آشنا می کند ، با دکوراتور تا انتهای این مطلب همراه باشید تا شاید دریچه جدیدی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه به رویتان باز شود.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

ایجاد یک دیوار کانونی در دکور خانه های کوچک

یکی از دیوار های شاخص خانه را انتخاب کنید و روی آن یک تابلوی زیبا با رنگ های جیغ و گرم آویزان کنید. این تابلو آن هم روی یک دیوار شاخص باعث می شود تا در درجه اول حواس همه مهمان ها و افراد به آن تابلو جلب شود و یا به عبارتی دیگر کوچک بودن فضا اهمیت خود را از دست می دهد و این تابلو است که حرف اول هر کسی خواهد بود ، مخصوصا که احتمالا شما به دلیل کوچک بودن فضا به استفاده از رنگ های روشن و خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان روی آورده اید و چنین تابلویی با رنگ های گرم می تواند به خانه تان عمق و بعد بدهد.

شاخص کردن یکی از دیوارها

شاخص کردن یکی از دیوارها

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

مبلمان های چند منظوره

در طراحی دکوراسیون داخلی فضا های کوچک ، بُرد با طراح و دکوراتوری است که بتواند از مبلمان های چند منظوره بیشتری در طراحی دکوراسیون استفاده کند. این مبلمان ها به دلیل این که می توانند کارآیی بیشتری داشته باشند و همچنین باعث حذف یکسری از مبلمان های غیر ملزم شوند ، برای دکوراسیون داخلی فضا های کوچک مناسب تر اند. نمونه هایی از مبلمان های چند منظوره را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید از آن ها استفاده کنید:

  • صندلی های عثمانی که هم صندلی هستند ، هم میز و هم می توانند نقش انباری های دم دستی را بازی کنند.
  • مبل های تخت خواب شو که شما را از اضافه شدن تخت برای مهمان بی نیاز می کنند.
  • پوف هایی که هم می توانند نشیمن باشند و هم میز بغل مبلی ، اگر طراحی مناسبی داشته باشند.
استفاده از پوف ها

استفاده از پوف ها

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

استفاده از یک پالت رنگی برای طراحی دکوراسیون

سعی کنید در طراحی دکوراسیون داخلی فضا های کوچک از یک پالت رنگی استفاده کنید ، وقتی یک پالت را مورد استفاده قرار می دهید در واقع این اجازه را به مرز ها می دهید تا در هم ادغام شوند و این به نفع شما است چرا که این کار ناخود آگاه باعث بزرگ تر جلوه دادن فضای کوچک شما می شود. البته شما این اجازه را دارید که یک رنگ مکمل را به دکوراسیون تان بیاورید برای شکستن یکنواختی فضا.

استفاده از پالت های رنگی

استفاده از پالت های رنگی

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

استفاده از آینه ها

جادوی آینه ها در طراحی دکوراسیون داخلی را می توانید در خانه های کوچک ببینید. کافی است در برخی از فضا های تان از آینه هایی با ابعاد و اندازه بزرگ استفاده کنید و از عمقی که به فضای تان می دهد لذت ببرید. در واقع حضور آینه ها به فضای شما اجازه می دهد که خود را بزرگ تر جلوه دهد. اگر نمی دانید از آینه ها چگونه استفاده کنید ، پیشنهاد می کنم مطلب چگونه از آینه ها در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم را بخوانید.

استفاده از آینه های بزرگ

استفاده از آینه های بزرگ

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

کف خانه ها را فراموش نکنید

برای عمق دادن به خانه کوچک تان می توانید از کف خانه نیز کمک بگیرید. وقتی برای خانه تان کف های طرح دار در نظر می گیرید، باعث می شوید تا ارتفاع خانه ناخود اگاه بیشتر شود ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که خانه تان دیگر کوچک جلوه نمی کند.

استفاده از کفپوش های طرحدار

استفاده از کفپوش های طرحدار

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

خانه را همیشه مرتب نگه دارید

در خانه های کوچک طبقه بندی و نظم دهی وسایل و لوازم از اهمیت زیادی برخوردار است. در خانه های کوچک حتی اگر یک یا دو وسیله هم سر جای خودشان نباشند ، باعث می شود تا خانه کاملا بی نظم به نظر بیاید و همین شلختگی می تواند امتیاز منفی برای خانه شما باشد ، پس برای این که خانه کوچک تان بیش از حد توی ذوق تان نزند ، همیشه آن را تمیز و مرتب نگه دارید.

طبقه بندی و نظم دهی وسایل

طبقه بندی و نظم دهی وسایل

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

مقیاس مبلمان ها و لوازم دکوری

در دکور خانه های کوچک یکی دیگر از نکته هایی که باید به آن توجه کنید ، مقیاس مبلمان است ، مسلما مبلمان بزرگ نمی توانند برای دکوراسیون داخلی خانه های بزرگ مناسب باشند. نمی توانم اندازه دقیقی به شما بدهم ، اما شما خودتان می توانید با توجه به ابعاد و اندازه فضا های داخلی تان مبلمان تان را تهیه کنید. شاید مطلب بهترین مبل راحتی برای دکوراسیون خانه های کوچک بتواند شما را در این راه کمک کند.

دکور خانه های کوچک

دکور خانه های کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

نورپردازی فضا

یادتان باشد خانه چه بزرگ و چه کوچک به نورپردازی احتیاج دارد. نورپردازی می تواند فضا ها را روشن تر و در نتیجه بزرگ تر جلوه دهد. البته باید دقت کنید که خود این منبع های نوری که تهیه می کنید باید شیشه ای باشند ، یا اگر هم جسمی صلب دارند ، دارای رنگ روشن باشند. بهتر است لوستر ها و آباژور هایی که تهیه می کنید شیشه ای باشند ، چرا که این آباژور ها و لوستر ها نور را از خود عبور می دهند ، و تلالو آن ها فضا را بزرگ تر جلوه می دهد.

تنظیم نور فضای خانه

تنظیم نور فضای خانه

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

وسیله های تاشو

تا جایی که می توانید در دکور خانه های کوچک از وسیله های تاشو استفاده کنید. وسیله های تاشو این اجازه را به شما می دهند که فقط زمانی که به آن ها نیاز دارید ظاهر شوند. این مزیت بزرگی است که می توانید از آن بهره ببرید. 

استفاده از میز تاشو

استفاده از میز تاشو

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

استفاده از گیاهان

خانه تان چه بزرگ باشد چه کوچک باید از گیاهان استفاده کنید ، حتی ابعاد و اندازه این گیاهان هم خیلی مهم نیست ، چیزی که مهم است؛ شادابی خاصی است که این گیاهان به فضای شما می بخشند. گیاهان دی اکسید کربن خانه شما را جذب می کند و اکسیژن تولید می کنند ، همین  که خانه شما همیشه هوای مطبوعی دارد می تواند یک پوئن مثبت برای خانه تان باشد که کاملا کوچک بودن آن را می پوشاند.

تاثیر گیاهان در فضای خانه

تاثیر گیاهان در فضای خانه

منبع :

چیدانه

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.