قهوه جوش

نحوه تمیز کردن قهوه جوش با استفاده از سرکه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یکی از راه های تمیز کردن قهوه جوش در خانه استفاده از سرکه می باشد. در ظرفی ۳ لیوان سرکه سفید و ۶ لیوان آب بریزید. حالا در مخزن آب قهوه جوش این محلول را بریزید و بگذارید فرآیند درست کردن قهوه را طی کند و بدین صورت شما خواهید دید این محلول داخل دستگاه شما را به خوبی تمیز و پاکسازی می کند.

مقالات مرتبط

نحوه تمیز کردن داخل ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن قهوه جوش با استفاده از سرکه

پسماند قهوه ، املاح آب و خیلی چیزهای زننده دیگر می تواند در اثر استفاده طولانی مدت از قهوه جوش در داخل آن شکل بگیرد. این موارد نه تنها بر روی کارکرد و طعم قهوه جوش شما تاثیر می گذارد بلکه قهوه ی شما را ناسالم و غیربهداشتی درست می کند.

اگر چه در بازار محصولاتی برای تمیز کردن قهوه جوش و از بین بردن املاح معدنی داخل آن وجود دارد اما شما می توانید دستگاه خود را با استفاده از محلول آب و سرکه در منزل تمیز کنید. ما امروز در دکوراتور می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و نحوه تمیز کردن قهوه جوش با استفاده از محلول آب و سرکه را به شما آموزش دهیم.

مراحل انجام 

  • اول شما باید قهوه جوش خود را به طور کامل تخلیه کنید. شما باید مخزن قهوه جوش را شستشو دهید و مطمئن شوید که فیلتر دستگاه تمیز می باشد. اگر مُدل دستگاه شما طوری است که می تواند فیلترها را از دستگاه خارج کرد ، باید فیلترها را از دستگاه بیرون بیاورید.
  • در ظرفی ۳ لیوان سرکه سفید و ۶ لیوان آب بریزید و حسابی این محلول را هم بزنید تا بخوبی با هم مخلوط شوند.
  • حالا در مخزن آب قهوه جوش این محلول را بریزید و بگذارید فرآیند درست کردن قهوه را طی کند و بدین صورت شما خواهید دید این محلول داخل دستگاه شما را به خوبی تمیز و پاکسازی می کند.
  • زمانی که فرآیند تمام شد ، دستگاه را خاموش کنید و بگذارید محلول به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در دستگاه باقی بماند. این زمان به محلول اجازه می دهد تا تمام دستگاه را پاکسازی کند. حالا دستگاه قهوه جوش را باز کنید و آن را تخلیه کنید.
  • حالا در مخزن دستگاه آب خالی بریزید و بگذارید دوباره فرآیند را تکرار کند. با این کار شما تمام سرکه باقیمانده در دستگاه را هم از بین می برید. بهتر است که این کار را چندین بار تکرار کنید تا سرکه باقیمانده در دستگاه به طور کامل از بین برود.

تمیز کردن فضای بیرونی دستگاه قهوه جوش

  • حالا که داخل دستگاه را تمیز کردید بهتر است که فضای بیرونی دستگاه را هم تمیز کیند. شما می توانید با استفاده از محلول آب گرم و صابون این کار را انجام دهید. اگر این امکان برای شما وجود داشت بهتر است که فیلتر آب را هم تعویض کنید. حالا دستگاه قهوه جوش شما تمیز و همانند روز اول کارایی خود را دارا خواهد بود.
  • بعد از تمیز کردن دستگاه خواهید دید که طعم قهوه ی شما بهتر و خوشمزه تر خواهد شد.
  • متخصصین پیشنهاد می کنند که شما دستگاه را هر ماه تمیز کنید ، اما شما می توانید دستگاه را هر سه ماه یک بار تمیز کنید. اگر آب مصرفی شما آب سخت می باشد بهتر است که این کار را هر ماه انجام دهید.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.