تمیزکاری شیشه پنجره

تمیز کردن شیشه پنجره ، لازمه چند اشتباه رایج رو بدونین!

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور
تمیز کردن شیشه پنجره کمی خسته کننده است! اگر وقت زیادی صرف این قضیه کرده باشید به خوبی منظور این جمله را درک می کنید. بنابراین بهتر است قبل از اینکه به مرحله خستگی برسید، مطمئن باشید که آن را به درستی انجام می دهید. برای اینکه مجبور نشوید کاری را دوباره انجام دهید، نکاتی تخصصی را برای شست و شو و تمیز کردن شیشه و پنجره به شما آموزش می دهیم.

مقالات مرتبط

نکاتی برای تمیز کردن شیشه و پنجره ها

وسایل مورد نیاز تمیز کردن شیشه پنجره

  • محلول شیشه پاک کن
  • دستمال میکروفایبر
تمیز کردن شیشه

تمیز کردن شیشه

پاک کردن جرم شیشه چطوری ممکنه؟

قبل از اسپری کردن محلول شیشه پاک کن، کثیفی را از روی شیشه و چارچوب آن پاک کنید. می توانید این کار را با برس، دستمال و یا هر وسیله غبارگیری انجام دهید. این کار باعث می شود کثیفی به باقی قسمت های پنجره منتقل نشده و دستمال آغشته به محلول شیشه پاک کن هم آلوده نشود. بعد از این مرحله شوینده شیشه پاک کن را روی پنجره اسپری کنید و با استفاده از دستمال میکروفایبر، با حرکات افقی و سپس عمودی، به تمیز کردن شیشه بپردازید. با این روش رده های باقی مانده هم از بین می رود. این کار را تا تمیز شدن همه پنجره ادامه دهید.

تمیز کردن شیشه پنجره

تمیز کردن شیشه پنجره

۵ اشتباه رایج در تمیز کردن شیشه پنجره

روز آفتابی را انتخاب می کنید

اگر شیشه را در روز آفتابی و داغ تمیز کنید، بعد از اسپری کردن مایع شیشه پاک کن، قبل از آنکه بتوانید با دستمال شیشه را پاک کنید، محلول روی شیشه داغ خشک می شود و در این حالت است که رده های باقی مانده روی شیشه به سختی از بین می رود. بهتر است روز خشک و ابری را انتخاب کنید. ولی اگر هوا آفتابی است و مجبورید تمیز کردن شیشه را انجام دهید، از قسمت های سایه شروع کنید.

اشتباه رایج در تمیز کردن شیشه

اشتباه رایج در تمیز کردن شیشه

در ابتدا گرد و غبار و آلودگی را از روی شیشه پاک نمی کنید

اگر از این مرحله چشم پوشی کنید، هر چقدر هم که مایع شیشه پاک کن روی پنجره اسپری کنید، آلودگی بر روی آن باقی می ماند. همیشه ابتدا چارچوب و شیشه پنجره را با دستمالی دیگر و بدون شیشه پاک کن، از ذرات مزاحم پاک کنید.

تمیز کردن پنجره

تمیز کردن پنجره

به اندازه کافی از شیشه پاک کن استفاده نمی کنید

از اسپری کردن محلول شیشه پاک کن روی پنجره نترسید. خصوصا اگر پنجره خیلی آلوده است، نیاز به تمیز کننده بیشتری دارید. برای از بین بردن آلودگی و جرم گیری شیشه به میزان زیادی از محلول شیشه پاک کن نیاز دارید. در این حالت است که فقط رده های باقی مانده از خود محلول دیده می شود.

شیشه پاک کن

شیشه پاک کن

از روزنامه برای خشک کردن پنجره استفاده می کنید

برخی افراد عهد کرده اند که برای تمیز کردن شیشه حتما از روزنامه استفاده کنند! ولی از نگاه متخصصین این روش برای خشک کردن شیشه مناسب نیست. از نظر آنها استفاده از روزنامه کمی شلختگی و البته بدون تاثیر است و ترجیح می دهند از دستمال میکروفایبر استفاده شود. این دستمال ها جذب فوق العاده داشته و قابل شست و شو هستند. شیشه را درخشان و براق و البته بدون لکه باقی می گذارند.

خشک کردن پنجره

خشک کردن پنجره

شیشه را با دستمال رولی پرزدار خشک می کنید

اگر مایل هستید از دستمال لوله ای استفاده کنید، از نوعی استفاده کنید که مناسب کارهای مختلف باشد و معمولا دستمال لوله ای مخصوص آشپزخانه مناسب این کار است. هیچ چیزی بدتر از این نیست که دستمال کاغذی در حال استفاده نصف شده و یا پرز بسیاری را روی شیشه باقی گذارد.

جرم گیری شیشه

جرم گیری شیشه

منبع :

چیدانه

رحیم قیم هستم ، علاقمند به تولید محتوای وب برای پروژه های جذاب و دوست داشتنی مثل دکوراتور ...

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.