انتخاب کاناپه

نحوه انتخاب کاناپه ی ایده آل

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که زمانی که می خواهید رنگ کاناپه را انتخاب کنید به فضا و رنگ کُلی اتاق نشیمن خود دقت کنید. باید به این موضوع دقت کنید که فضای اتاق نشیمن شما چند متر است و نحوه قرارگیری کاناپه در این فضا چه جوری خواهد بود.

مقالات مرتبط

مبلمان منزل ، کاناپه و مبل راه راه و گلدار

نحوه انتخاب کاناپه ی ایده آل

مطمئنا کاناپه و مبل راحتی یکی از ارکان اصلی اتاق نشیمن شما می باشد. منظور ما نه تنها فضایی است که به خود اختصاص می دهد بلکه یکی از کاربردی ترین وسایل در اتاق نشیمن می باشد.

به همین خاطر یک کاناپه نیازمند سرمایه گذاری مناسبی می باشد ، درست است که کاناپه ها در رقم های مختلف در بازار وجود دارند ولی باید کاناپه ای را انتخاب کنید که از جنس خوبی درست شده باشد و مناسب با دکوراسیون فضای مورد نظر شما باشد. امروز در دکوراتور می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و به شما آموزش دهیم که چگونه کاناپه ی ایده آل خود را انتخاب کنید.

مراحل انجام

 • در انتخاب کاناپه  ، اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که زمانی که می خواهید رنگ کاناپه را انتخاب کنید به فضا و رنگ کُلی اتاق نشیمن خود دقت کنید. باید به این موضوع دقت کنید که فضای اتاق نشیمن شما چند متر است و نحوه قرارگیری کاناپه در این فضا چه جوری خواهد بود.

انتخاب رنگ

 • همچنین انتخاب رنگ کاناپه یکی از مهم ترین بخش ها می باشد. برای مثال اگر فضای شما کوچک می باشد باید از رنگ های گرم مانند بِژ ، سفید یا دارچینی استفاده کنید. این رنگ ها فضای شما را بزرگتر نشان خواهند داد. حالا اگر فضای شما بزرگ می باشد بهتر است از رنگ های قوی مانند قرمز ، قهوه ای شکلاتی یا خاکستری تیره استفاده کنید.

  رنگ کاناپه

  رنگ کاناپه

 • اگر فضایی که قرار است کاناپه را در آنجا قرار دهید نورگیر باشد ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که کاناپه هایی به رنگ تیره انتخاب نکنید به خاطر اینکه نور آفتاب به این رنگ ها نفوذ می کند و باعث خرابی رنگ کاناپه شما می شود.

توازن کاناپه با دیگر وسایل خانه

 • یکی دیگر از نکات برجسته و مهم را می خواهیم راجع به کاناپه ها به شما بگوییم. ما می توانیم کاناپه ای را انتخاب کنیم که با دیگر وسایل محیط توازن داشته باشد. برای مثال شما می توانید از کاناپه ای به رنگ بِژ با بالشتک های خاکستری در اتاقی با دیوارهای سفید و فرش به رنگ مشکی استفاده کنید.
 • شما همچنین می توانید از تناقض رنگ ها در فضای خود استفاده کنید. برای مثال شما می توانید از انتخاب رنگ و جنس کاناپه از رنگ دیوار یا جنس پرده پنجره ها الهام بگیرید.

  توازن کاناپه با دیگر وسایل

  توازن کاناپه با دیگر وسایل

جنس کاناپه

 • یکی دیگر از موارد مهم که شما باید در زمان انتخاب کاناپه به آن دقت کنید این است که جنس کاناپه به چه شکلی باشد: نرم یا ضخیم. در حال حاضر کاناپه ها با جنس های مختلف در بازار وجود دارند. انتخاب جنس کاناپه به سلیقه و کاراکتر شما بستگی دارد.
 • شما می توانید از یک طرح کلاسیک با اشکال گُل و خطوط راه راه استفاده کنید یا یک سبک مُدرن و اشکال برجسته را بپسندید. این موضوع را هم به شما اشاره کنیم که انتخاب جنس کاناپه تاثیر بسیاری در انتخاب نوع بالشتک ها دارد.

نوع و سبک دکور فضای موردنظر

 • زمانی که شما می خواهید کاناپه یا هر چیز دیگری را برای فضای خود انتخاب کنید ، نوع و سبک دکور فضای موردنظر شما کاملا مهم و اساسی است. انتخاب رنگ کاناپه بستگی به رنگ دیوارها ، پرده ها و تابلوی های موجود در فضای شما دارد.
 • یک راه دیگر که شما پیش رو خود دارید این است که اول کاناپه ی خود را انتخاب کنید و سپس بر اساس نوع و رنگ کاناپه ، دکور فضای خود را شکل دهید.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.