گرفتگی مجرای آب

نحوه باز کردن گرفتگی مجرای آب سینک با روش های خانگی

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

جوش شیرین یک محصول خانگی فوق العاده می باشد که کاربردهای بسیاری در منزل دارد مانند از بین بردن بوی نامطبوع لباس ها یا لوله کشی فاضلاب ، همچنین این محصول برای باز کردن گرفتگی مجرای آب هم کاربرد دارد.

مقالات مرتبط

نحوه بوگیری سینک ظرفشویی و دستشویی

نحوه باز کردن گرفتگی مجرای آب سینک با روش های خانگی

مجرای آب سینک ظرفشویی ای که آب از آن پایین نرود ، کابوسی برای همه ما می باشد. حتی پایین رفتن آب از مجرای آب سینک ظرفشویی هم در مدت زمان طولانی می تواند مشکلات جدی ای را به وجود آورد. به همین علت زمانی که شما می بینید آب از این مجرا به آرامی پایین می رود باید هر چه سریع تر این مجرا را باز کنید.

قطعا این کار باعث می شود تا شما به لوله کشی زنگ بزنید که بیاید و مشکلات بزرگتری را حل کند. محصولات شیمیایی و آماده ای در بازار وجود دارد که می توان با کمک آن مجرای آب را باز کرد اما این مواد امکان دارد به سیستم لوله کشی و لوله های شما صدمه بزند.

شما می توانید به جای استفاده از محصولات شیمیایی از محصولات طبیعی و خانگی برای رفع این مشکل استفاده کنید. اگر شما می خواهید سیستم لوله کشی منزلتان آسیب نبیند و گرفتگی مجرای آبی هم نداشته باشید امروز همراه ما باشید ، زیرا می خواهیم در دکوراتور به بررسی این موضوع بپردازیم و راه های خوبی را به شما عزیزان برای برطرف کردن این مشکل آموزش دهیم.

مراحل انجام

 • برای مجراهای آبی که زیاد گرفتگی ندارند از محلول آب جوش و نمک استفاده کنید.

جوش شیرین و سرکه

 • جوش شیرین یک محصول خانگی فوق العاده می باشد که کاربردهای بسیاری در منزل دارد مانند از بین بُردن بوی نامطبوع لباس ها یا لوله کشی فاضلاب ، همچنین این محصول برای باز کردن گرفتگی مجرای آب هم کاربرد دارد:

شما کافیست تا نصف لیوان جوش شیرین و نصف لیوان سرکه را در مجرای آب بریزید. بگذارید تا این ترکیب به مدت چند دقیقه کار خود را انجام دهد ، سپس آب جوش را اضافه کنید. اگر گرفتگی این مجرای آب زیاد می باشد بهتر است که مدت زمان بیشتری را صبر کنید تا ترکیب موردنظر تاثیر خود را بگذارد و در آخر آب جوش را به داخل مجرای آب بریزید.

در زمان ریختن جوش شیرین و سرکه مراقب باشید ، زیرا زمانی که این دو با هم ترکیب می شوند کف می کنند و بخاری را از خود آزاد می کنند.

جوش شیرین

جوش شیرین

جوش شیرین و سرکه و نمک

 • یکی دیگر از ترفندهای خانگی برای باز کردن گرفتگی مجرای آب اضافه کردن نمک به همان ترکیب جوش شیرین و سرکه می باشد.نصف لیوان جوش شیرین ، نصف لیوان سرکه سفید و یک لیوان نمک را به داخل مجرای آب بریزید. به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس آب جوش به داخل مجرای آب بریزید.

جوش شیرین و سرکه و آب جوش

 • معمولا مجرای سینک ظرفشویی به دلیل چربی غذاها و مواد غذایی دچار گرفتگی می شود. به همین علت شما می توانید از ترکیب نصف لیوان نمک و نصف لیوان جوش شیرین و آب جوش استفاده کنید. بگذارید این ترکیب شب تا صب در مجرای آب باقی بماند و سپس صبح روز بعد آب به داخل مجرای سینک بریزید.

  جوش شیرین و آب جوش

  جوش شیرین و آب جوش

نوار تسمه

 • یکی دیگر از ترفندهای خانگی مقداری نامطبوع تر می باشد. شما باید یک نوار تسمه را به میله ای نازک ببندید. باید بخش دنده دنده تسمه به سمت میله باشد ، سپس میله را به داخل مجرای سینک فرو می برید. نوار تسمه تمام مواد اضافی که لوله گیر کرده باشد را به خود جذب می کند و باعث رفع گرفتگی لوله می شود.
 • آب ، نمک ، جوش شیرین و سرکه چهار محصول طبیعی هستند که می توانند گرفتگی مجرای آب را به خوبی از بین ببرند. این محصولات اصلا آسیبی به لوله ها و سیستم لوله کشی شما نمی زنند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که از محصولات یک هفته یک بار استفاده کنید تا از گرفتگی مجراهای آب منزل شما جلوگیری کنند.

اگر می خواهید از محصولات شیمیایی در منزل خود استفاده نکنید حتی می توانید مایع ظرفشویی خانگی خود را نیز درست کنید.

 • اگر شما از این ترفندها استفاده کردید اما مشکل موردنظر برطرف نشد ، پس با یک گرفتگی اساسی مواجه هستید. در این مرحله باید به یک لوله کش متخصص زنگ بزنید تا این مشکل را به درستی برطرف کند.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.