کاربردهای خمیر ریش

استفاده های کاربردی خمیر ریش

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یکی از کاربردهای خمیر ریش برای پاک کردن لَکه ها از روی فرش می باشد. اگر بر روی فرش روشن شما لَکه ی زشتی وجود دارد ، می توانید با استفاده از مقداری خمیر ریش آن را از بین ببرید. کافیست مقداری از این خمیر را بر روی لکه قرار دهید و صبر کنید تا خُشک شود سپس با استفاده از جارو برقی فرش و محل لَکه را تمیز کنید.

استفاده های کاربردی خمیر ریش

آیا می دانستید که شما می توانید استفاده های دیگری از خمیر ریش داشته باشید؟ شما می توانید این محصول را از هر سوپرمارکتی خریداری کنید و معمولا کاملا ارزان قیمت نیز می باشند.

حتی شما می توانید آن را در منزل درست کنید و هزینه ای هم بابتش پرداخت نکنید. به هر حال استفاده های خمیر بیشتر فقط برای اصلاح صورت می باشد. امروز در دکوراتور می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و توضیحاتی راجع به این محصول به شما عزیزان ارائه کنیم.

مراحل انجام

  • استفاده از خمیر ریش برای پاک کردن لَکه ها از روی فرش

اگر بر روی فرش روشن شما لَکه ی زشتی وجود دارد ، می توانید با استفاده از مقداری خمیر ریش آن را از بین ببرید. کافیست مقداری از این خمیر را بر روی لکه قرار دهید و صبر کنید تا خُشک شود سپس با استفاده از جارو برقی فرش و محل لَکه را تمیز کنید. اگر برای بار اول لَکه از بین نرفت می توانید یک بار دیگر این کار را تکرار کنید تا نتیجه ی موردنظر را مشاهده کنید.

پاک کردن لَکه ها از روی فرش

پاک کردن لَکه ها از روی فرش

  • استفاده از خمیر ریش برای تسکین درد آفتاب سوختگی

اگر شما دچار آفتاب سوختگی سطحی شده اید می توانید مقداری خمیر ریش را بر روی محل های سوختگی بگذارید تا درد شما را تسکین بخشد. خمیر ریش معمولا خُنک می باشد و می تواند التهاب پوستی شما را کمتر کند. کافیست مقداری خمیر را روی محل موردنظر بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس با آب سرد محل را شستشو دهید.

این مواد به راحتی التهاب را از بین می برد و از تاول زدن جلوگیری می کند. این کار را بر روی پوستی که دارای تاول می باشد امتحان نکنید زیرا در این مورد باید به پزشک متخصص سریعا مراجعه کنید.

  • استفاده از خمیر ریش برای آیینه ی حمام و جلوگیری از بخار آیینه

همیشه بخار بعد از استحمام بر روی آیینه حمام باقی می ماند. برای جلوگیری از این اتفاق ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که مقداری خمیر ریش بر روی آیینه قرار دهید و سپس با دستمالی آن را تمیز کنید.

حالا آیینه شما به مدت یک هفته از بخار گرفتگی در امان خواهد بود. شما همچنین می توانید این کار را برای شیشه جلوی اتومبیل خود تکرار کنید و شما از بخار گرفتگی شیشه جلو در امان خواهید بود. این کار برای شیشه عینک های شما نیز کاربردی خواهد بود.

  • استفاده از خمیر ریش برای تمیز کردن شیرهای آب سرویس بهداشتی

اگر جنس شیرهای آب سرویس بهداشتی شما از استیل ضد زنگ می باشد ، پس خمیر ریش می تواند تمیزکننده مناسبی برای این جنس از شیرهای آب باشد.

کافیست مقداری خمیر را بر روی شیرهای آب قرار دهید و به مدت ۵ دقیقه صبر کنید ، سپس آن را تمیز کنید و خواهید دید درخشش سابق خود را بدست خواهند آورد.

تمیز کردن شیرهای آب سرویس بهداشتی

تمیز کردن شیرهای آب سرویس بهداشتی

  • استفاده از خمیر ریش برای تعمیر لولاهایی که جیر جیر می کنند

لولاهایی که جیر جیر می کنند واقعا آزاردهنده هستند و همیشه این مشکل برای درها بوجود می آید. اگر درهای منزل شما زمانی که آنها را باز و بسته می کنید ، جیر جیر صدا می دهند می توانید مقداری خمیر ریش بر روی لولاها قرار دهید و خواهید دید که درهای منزل شما به مدت حداقل یک هفته دیگر جیر جیر نخواهند کرد.

تعمیر لولاهایی که جیر جیر می کنند

تعمیر لولاهایی که جیر جیر می کنند

  • استفاده از خمیر ریش برای تمیز کردن جواهرات

خمیر ریش همچنین برای تمیز کردن جواهرات مناسب می باشد. کافیست مقداری خمیر را بر روی جواهرات خود بمالید و سپس با استفاده از یک مسواک قدیمی آنها را تمیز کنید. خواهید دید که درخشندگی سابق خود را به سرعت بدست خواهند آورد.

تمیز کردن جواهرات

تمیز کردن جواهرات

  • استفاده از خمیر ریش برای تمیز کردن گاز

شما کافیست تا مقداری خمیر ریش را به روی سطح گاز خود بریزید و بعد با استفاده از آب و دستمال آن را تمیز کنید. اگر خمیر انتخابی شما بوی تُندی هم داشته باشد قطعا بر روی گاز باقی می ماند و شما می توانید از خوشبو کننده برای از بین بُردن این بو استفاده کنید.

  • قطعا محصولات دیگری برای تمیز کردن منزل وجود دارد و ما امروز فقط به بررسی کاربردهای خمیر ریش پرداختیم.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.