از بین بردن زنگ زدگی سینک ظرفشویی

نحوه از بین بردن زنگ زدگی سینک ظرفشویی آشپزخانه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

بعضی سینک ها سریع تر واکنش نشان می دهند و زودتر آثار زنگ زدگی بر روی آنها ظاهر می شود. زمانی که شما سینک ظرفشویی جدیدی را خریداری می کنید باید از این موضوع مطمئن شوید که دارای کروم بالایی می باشد زیرا کروم در برابر زنگ زدگی مقاوم می باشد.

مقالات مرتبط

نحوه بوگیری سینک ظرفشویی و دستشویی

نحوه از بین بردن زنگ زدگی سینک ظرفشویی آشپزخانه

در بسیاری از آشپزخانه های امروزی سینک های ظرفشویی از استیل ضد خش می باشد که باز هم قابلیت زنگ زدگی را دارند. اما این اتفاق به همین سادگی پیش نمی آید. این اتفاق به این دلیل پیش می آید که صفحه آهنی سینک با آب واکنش نشان می دهد و باعث خوردگی این سطح و عوض شدن رنگ آن می شود.

اگرچه بعضی سینک ها سریع تر واکنش نشان می دهند و زودتر آثار زنگ زدگی بر روی آنها ظاهر می شود. زمانی که شما سینک ظرفشویی جدیدی را خریداری می کنید باید از این موضوع مطمئن شوید که دارای کروم بالایی می باشد زیرا کروم در برابر زنگ زدگی مقاوم می باشد. ما امروز در دکوراتور می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و راه هایی برای از بین بردن این زنگ زدگی به شما عزیزان معرفی کنیم. حسابی به این نکات دقت کنید زیرا کاملا مفید و کاربردی می باشند.

سرکه

اولین ترفند برای از بین بردن زنگ زدگی سینک ظرفشویی آشپزخانه استفاده از سرکه می باشد. کافیست شما مقداری سرکه را روی اسکاچ ظرفشویی بریزید و با کمک آن سطح زنگ زده را تمیز کنید. بعد از این کار شما باید این سطح را با آب بشورید و سپس با دستمالی خشک کنید. خواهید دید که سینک ظرفشویی شما دوباره درخشش سابق را بدست خواهد آورد.

سرکه

سرکه

آب گازدار

مقداری آب گازدار را در ظرفی بریزید. سپس اسکاچی را به این محلول آغشته کنید و بر روی سطح زنگ زده بکشید. در آخر مقداری آب بر روی این سطح بریزید و چند دقیقه ای صبر کنید تا این فرآیند تکمیل شود. زمانی که این مدت سپری شد باید سطح را به خوبی با آب بشورید. حالا شما می توانید ظرف های خود را در بهترین شرایط در این سینک ظرفشویی تمیز شستشو دهید.

آب گازدار

آب گازدار

خمیر جوش شیرین

مقداری آب در کاسه ای بریزید و اسفنجی را به این آب آغشته کنید. سپس مقداری جوش شیرین بر روی این اسفنج ریخته و با آن سطح زنگ زده را تمیز کنید. اگر بعضی از این قسمت ها تمیز نمی شوند بهتر است مقداری خمیر جوش شیرین را بر روی این قسمت ها بگذارید و به مدت ۱۵ الی ۳۰ دقیقه صبر کنید.

بعد از گذشت این زمان با استفاده از دستمالی این بخش ها را تمیز کنید. در آخر تمام سطح را با آب بشورید و اگر دوست داشتید می توانید سطح را با دستمالی خُشک کنید تا آثار آب بر روی سینک باقی نماند. نتیجه ای که مشاهده خواهید کرد سینک ظرفشویی درخشان و بدون زنگ زدگی است.

خمیر جوش شیرین

خمیر جوش شیرین

مایع فندک

این روش در صورتی که هیچ یک از روش های بالا موثر نبود باید انتخاب شود. بدلیل این که این مایع قابل اشتعال و سمی هم برای شما و هم برای محیط می باشد. به همین خاطر این کار باید با ایمنی حداکثری انجام شود و حتما این مواد باید از دسترس کودکان به دور باشد. این مایع باید همانند روش های بالا بر روی محل های زنگ زده قرار بگیرد.

مقداری مایع فندک را بر روی اسفنجی بریزید و بر روی سطوح زنگ زده بکشید. به هر حال چون این ماده سمی و خطرناک می باشد باید بعد از استفاده از این مایع ، سینک ظرفشویی را با آب و صابون بسیاری بشورید تا اثری از این مایع باقی نماند. در آخر شما باید سطح را با آب شستشو دهید و اسفنج را به داخل سطل زباله بیندازید.

مایع فندک

مایع فندک

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.