از بین بردن بوی رطوبت لباس

نحوه از بین بردن بوی رطوبت لباس ها با کمک سرکه

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

یک روش خوب برای از بین بردن بوی رطوبت از روی لباس ها استفاده از سرکه یا جوش شیرین می باشد. شما تنها باید از یک سوم لیوان جوش شیرین و یک لیوان سرکه در مایع شوینده لباس های خود استفاده کنید.

نحوه از بین بردن بوی رطوبت لباس ها با کمک سرکه

بوی رطوبت و نَم بوی نامطبوعی است و به همین خاطر هیچ فردی لباسی که نَم دار و مرطوب باشد را نمی پوشد. ما امروز در دکوراتور قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه این بوی نامطبوع را از بین ببرید. اما چرا این بوی نامطبوع بر روی لباس ها ظاهر می شود؟

نگه داری لباس ها به مدت طولانی یکی از دلایل اصلی می باشد ، همینطور اگر لباس ها را به مدت چند ساعت پس از شستشو در ماشین لباسشویی باقی بگذارید و خُشک هم نشده باشند این بوی نامطبوع را به خود می گیرند.

راه حل این مُشکل زدن اُدکُلن بر روی لباس ها نیست زیرا این نمی تواند این بوی نَم و رطوبت لباس را از بین ببرد. راه ها و ترفند های ساده ی خانگی برای از بین بُردن این مُشکل وجود دارد که امروز در دکوراتور به شما آموزش خواهیم داد.

موارد مورد نیاز

 • جوش شیرین
 • سرکه
 • آب

مراحل انجام 

از بین بردن قارچ یا کپک با مایع شوینده و برس

 • اول از همه شما باید بررسی کنید که آیا لباس ها بر روی خود قارچ یا کَپَک دارند یا خیر. زیرا این موضوع زمانی که شما لباس را به مدت زمان طولانی در کُمُد لباس نگهداری کنید امکان پذیر خواهد بود.
 • اگر قارچی بر روی لباس های شما وجود دارد اول باید این مُشکل را برطرف کنید. کافیست تا با مقداری مایع شوینده و بُرسی این مواد را از روی لباس خود پاک کنید.

  شستن لباس با مواد شوینده

  شستن لباس با مواد شوینده

جوش شیرین و سرکه

 • یک روش خوب برای از بین بردن بوی نامطبوع رطوبت از روی لباس ها استفاده از سرکه یا جوش شیرین می باشد. شما تنها باید از یک سوم لیوان جوش شیرین و یک لیوان سرکه در مایع شوینده لباس های خود استفاده کنید.
جوش شیرین

جوش شیرین

 • اگر شما می خواهید می توانید از نرم کننده لباس هم استفاده کنید. اگر تمایل به استفاده از نرم کننده هم ندارید ، ما به شما قول می دهیم که لباس های شما بعد از شستشو بوی سرکه را به خود نمی گیرند.
 • زمانی که مرحله شستشو تمام شد ، لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید و مطمئن شوید که دیگر بوی نامطبوعی ندارند ، اگر باز هم بوی نامطبوعی از خود ساطع می کردند ، این شستشو را تا زمان رفع مشکل تکرار کنید.
 • زمانی که بوی رطوبت و نَم لباس از بین رفت ، لباس ها را در فضایی نورگیر و آفتابی بر روی رخت پهن کنید و بگذارید تا به صورت کامل خُشک شوند. زمانی که لباس ها خُشک شدند می توانید از اُدکُلن برای خوشبوتر شدن لباس استفاده کنید.

  پهن کردن لباس زیر آفتاب

  پهن کردن لباس زیر آفتاب

از بین بردن رطوبت کمد و کشو

 • قبل از قرار دادن و نگهداری آنها در کُمُد لباس ها ، رطوبت داخل کُمُد را نیز از بین ببرید. شاید یکی از دلایل بوی نامطبوع لباس ها شما همین کُمُد لباس باشد. برای این کار تنها کافیست درها و کِشوهای کُمُد را به مدت ۵ ساعت باز بگذارید تا این رطوبت از بین برود.
 • اگر دوباره این بوی نامطبوع بعد از چند روز بر روی لباس ها ظاهر شد ، امکان دارد لباس های شما دارای قارچ باشند و برای رفع این مُشکل شما باید لباس ها را در محلول سرکه و آب وِلَرم به مدت سی دقیقه قرار دهید و یک لیوان جوش شیرین هم به این محلول اضافه کنید.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.