مبلمان و وسایل به رنگ خاکستری

نحوه طراحی اتاق نشیمن با استفاده از مبلمان و وسایل با رنگ خاکستری

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

رنگ خاکستری به فضای شما وقار و مُدرنیته را هدیه می کند. با توجه به کیفیت این رنگ خُنثی ، به خوبی می تواند با رنگ های دیگر ترکیب شود و دکورهای بی نظیری را بوجود آورد.

مقالات مرتبط

رنگ خاکستری سرد ، برای فضای داخلی آزاد

نحوه طراحی اتاق نشیمن با استفاده از مبلمان و وسایل با رنگ خاکستری

رنگ خاکستری به فضای شما وقار و مُدرنیته را هدیه می کند. با توجه به کیفیت این رنگ خُنثی ، به خوبی می تواند با رنگ های دیگر ترکیب شود و دکورهای بی نظیری را بوجود آورد.

امروز در دکوراتور می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و ایده هایی در این زمینه را خدمت شما دوستان معرفی کنیم.

مراحل انجام

۱- سبک خود را مشخص کنید

طرح ها و دکوراسیون های بی نظیری در این زمینه وجود دارد. از این موضوع مطمئن شوید که سبک انتخابی از هر نظر بهترین و مناسب شما می باشد. سبک مینیمال همانطور که از اسم آن مشخص می باشد می تواند فضایی تمیز و ساده را به شما عرضه کند.

سبک کلاسیک با تلفیقی از وسایل مُدرن می تواند فضایی مینیمال در عین حال لاکچری را برای اتاق شما بوجود آورد و زیبایی و مُدرنیته و روشنایی را به فضای شما هدیه کند.

در بین سبک ها ، سبک قدیمی وجود دارد که در آن وسایل آنتیک با وسایل مُدرن ترکیب می شوند و می توانند فضایی زیبا را شکل دهند. اگر نمی توانید سبکی را انتخاب کنید ، می توانید از سبک گلچین استفاده کنید.

انتخاب رنگ

۲- زمانی که طرح و سبک خود را انتخاب کردید باید رنگ خود را نیز انتخاب کنید که در این بخش رنگ انتخابی شما خاکستری می باشد و قطعا باید فضای خود را با وسایل و مبلمان خاکستری تزیین کنید.

با استفاده از این رنگ خُنثی ، انتخاب های خلاقانه شما بسیار وسیع خواهد بود.

ما در دکوراتور به شما پیشنهاد می کنیم که از ترکیب رنگ های آسمانی ( قهوه ای ، آبی روشن ، آبی آسمانی ) برای ترکیب با رنگ خاکستری استفاده کنید.

همچنین این ترکیب رنگ ها زمانی که با رنگ هایی مانند نارنجی ، قهوه ای و سفید ترکیب می شود می تواند تناقض زیبایی را خلق کند.

شما می توانید از طیف های متفاوت رنگ خاکستری برای ترکیب با رنگ های قهوه ای و سفید استفاده کنید تا فضایی باوقار را خلق کنید. ما همچنین رنگ های سرخابی ، بنفش و آبی آسمانی ، آبی تیره را برای ترکیب با رنگ خاکستری به شما پیشنهاد می کنیم.

انتخاب رنگ

انتخاب رنگ

انتخاب وسایل تزیینی

۳- زمانی که ما از رنگ خاکستری برای طراحی فضا استفاده می کنیم ، ما باید توجه اساسی به وسایل تزیینی فضا داشته باشیم و از قاب های طلایی برای فضای خود استفاده نکنیم.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که از قاب هایی مانند استیل ، فلز ، نقره ، شیشه ای یا چوبی استفاده کنید. به دلیل توازن در ترکیب رنگ ها شما نباید از ترکیب دیگه ای برای فضا استفاده کنید. در غیر این صورت شما توازن و هارمونی موجود را از بین می برید.

وسایل تزیینی

وسایل تزیینی

مبلمان خاکستری

۴- مبلمان خاکستری فضای شما را دلبازتر جلوه می دهند. به همین خاطر برای تکمیل این فرآیند می توانید از ترکیب رنگ های سفید و یا رنگ های روشن برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید.

ما همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که از رنگ های مشابه برای قاب پنجره ها استفاده کنید تا تناقض رنگی وجود نداشته باشد.

مبلمان خاکستری

مبلمان خاکستری

بالشت برای تزیین

۵- اگر شما می خواهید فضای خود را با بالشت تزیین کنید ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از بالشت هایی با رنگ های ساده با کمترین طرح چاپی بر روی آن استفاده کنید.

برای طراحی فضا با بالشت ها می توانید از رنگ های متناقض با رنگ مبلمان برای آنها استفاده کنید. این یک روش ساده برای زیباتر کردن فضا می باشد.

همچنین به یاد داشته باشید رویه ی بالشت ها یک مزیت دیگر دارند و آن این است : زمانی که از رنگ آنها خسته شدید می توانید آنها را عوض کنید و رنگی جدید را انتخاب کنید.

استفاده از کوسن های رنگی

استفاده از کوسن های رنگی

انتخاب میز

۶- زمانی که میزی را انتخاب می کنید ، ترجیحا از میزهای چوبی یا فلزی استفاده کنید. هر دو مواد مناسب طراحی فضای اتاق نشیمن شما می باشند و می توانند ظاهری زیبا را برای فضای شما بوجود بیاورند.

اگر شما می خواهید تغییر دکوراسیونی داشته باشید می توانید دوباره از این وسایل برای دکوراسیون جدید استفاده کنید. اگر شما از طرح های کلاسیک لذت نمی برید می توانید از رنگ های طبیعی برای میز خود استفاده کنید.

از رنگ های روشن مانند زرد یا کِرِم استفاده کنید تا فضایی زیبا و امروزی را بوجود آورید.

انتخاب میز

انتخاب میز

کف پوش

۷- کف پوش می تواند نقش مهمی را در طراحی ایفا کند. از استفاده از سرامیک های طرح دار خودداری کنید و به جای آن از سرامیک های بِتُنی و یا چوبی استفاده کنید.

ما همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که از سرامیک های مرمر استفاده نکنید. استفاده از چنین سبک سرامیک ها می تواند انرژی منفی را به فضا منتقل کند و در نتیجه این انرژی منفی می تواند روی افراد نیز تاثیر بگذارد.

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.