شستشوی اسباب بازی

نحوه شستشوی اسباب بازی های لطیف در منزل

تبلیغات
فیلم ها و کلیپ های جدیدخطاطی اسم شماتلگرام دکوراتور

برای شستشوی اسباب بازی ها با ماشین لباسشویی و برای جلوگیری از هرگونه صدمه ای ، اسباب بازی را در داخل یک روکش بالشت قرار دهید و با دیگر لباس ها شستشو دهید. بهتر است که با مُدل شستشوی معمولی و با موادشوینده و کمی مایع نرم کننده شسته شوند.

نحوه شستشوی اسباب بازی های لطیف در منزل

دقیقا در هر خانه ای اسباب بازی ای لطیف مانند عروسک برای کودکان وجود دارد. حالا این اسباب بازی ها یا بر روی قفسه ها ، در جعبه ای و یا روی تخت کودک قرار دارند. علاوه بر اینکه این سبک از اسباب بازی ها مورد علاقه کودکان می باشند ، به خوبی نیز گرد و خاک و کثیفی را به خود جذب می کنند مخصوصا اگر این اسباب بازی ها هر چند وقت یک بار هم شسته نشوند.

اگر شما تصمیم گرفتید همه ی اسباب بازی های فرزندان خود را بشورید ولی نمیدانید چطوری این کار را انجام دهید ، ما امروز می خواهیم به شما کمک کنیم. امروز در دکوراتور قصد داریم به این موضوع بپردازیم و نحوه شستشوی اسباب بازی ها را به شما عزیزان آموزش دهیم.

مراحل انجام

۱- زمانی که اسباب بازی هایی مانند عروسک فرزند شما لایه ای خاک را بر روی خود داشته باشد ، تنها کافیست تا این اسباب بازی گردگیری شود. برای این کار شما باید دستمالی را نَم دار کنید و به روی عروسک بکشید تا گرد و خاک موجود بر روی اسباب بازی به طور کامل از بین برود. یک روش دیگر این است که با استفاده از جاروبرقی یا بُرس گردگیری این گرد و خاک را از روی اسباب بازی از بین ببرید.

ماشین لباسشویی

۲- در بیشتر موارد ، این سبک از اسباب بازی ها را می توان با ماشین لباسشویی شست. اگرچه قبل از این کار شما باید به برچسب روی عروسک هم دقت کنید و مُدل شستشوی آن را پیدا کنید. حتما قبل از شستشو باید اسباب بازی را مورد بررسی قرار دهید تا خرابی یا شکافتگی بر روی آن وجود نداشته باشد. اگر هم چیزی پیدا کردید باید قبل از شستشو این شکافتگی را بدوزید.

اگر هم لَکه ای بر روی این اسباب بازی ها وجود دارد باید با استفاده از مقداری مواد شوینده این لَکه ها را برطرف کنید و بعد با ماشین لباسشویی اسباب بازی را بشورید.

ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی

۳- برای شستشوی اسباب بازی ها با ماشین لباسشویی و برای جلوگیری از هرگونه صدمه ای ، اسباب بازی را در داخل یک روکش بالشت قرار دهید و با دیگر لباس ها شستشو دهید.

بهتر است که از مُدل شستشوی معمولی و با موادشوینده و کمی مایع نرم کننده شسته شوند. با این روش عروسک ها خیلی نرم تر از قبل می شوند. حتما بعد از شستشو با ماشین لباسشویی با بُرسی بر روی آنها بکشید تا شستشوی کاملی را انجام داده باشید.

جوش شیرین

۴- اگر اسباب بازی شما قدیمی یا خیلی لطیف می باشد با ماشین لباسشویی اون را نشویید. در این مورد اسباب بازی را در داخل مُشمایی قرار دهید و مقداری جوش شیرین را داخل این مُشما بریزید. سپس حسابی کیسه را تکان دهید تا پودر جوش شیرین به طور کامل و به همه قسمت های اسباب بازی نفوذ کند.

در آخر با استفاده از یک حوله و بُرِس آن را تمیز کنید. این روش همچنین برای اسباب بازی های بُزرگ هم کاربردی خواهد بود زیرا بعضی از این اسباب بازی های بُزرگ در داخل ماشین لباسشویی قرار نمی گیرند.

جوش شیرین

جوش شیرین

خشک کردن اسباب بازی های لطیف

۵- خُشک کردن این سبک از اسباب بازی ها با سِشُوار پیشنهاد نمی شود. اگر ماده اولیه ی این اسباب بازی ها از موادی باشند که به قول معروف آب می روند ، نباید با سِشُوار آنها را خُشک کرد. شما می توانید به جای این کار آنها را بر روی بند رخت پهن کنید تا زیر نور آفتاب و در فضای باز خُشک شوند.

۶- همانطور که می بینید شُستن این سبک از اسباب بازی ها خیلی هم دشوار نیست. فقط روش های بالا را به دُرُستی انجام دهید تا اسباب بازی فرزندان شما در بهترین حالت خود قرار بگیرد.

امیدواریم که این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد و توانسته باشیم این مُشکل را به خوبی برای شما برطرف کنیم.

با آرزوی موفقیت برای شما

از طرف تیم دکوراتور

 

مترجم : آرمین ثنایی سرشت

منبع :

www.onehowto.com

زهرا طالش عاشق دکوراسیون های متفاوت ، برای درک بهتر بعضی تفاوت ها باید کاملا نگاهی نو داشت ، درست مثل نگاه ما در تیم دکوراتور

نظر بدهید

* ایمیل شما نزد ما محفوظ می باشد. فیلدهای ستاره دار الزامی می باشد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.